Фінляндський вокзал в Санкт-Петербурзі

  1. Найближче метро біля Фінляндського вокзалу
  2. Адреса Фінляндського вокзалу
  3. Як дістатися до Фінляндського вокзалу
  4. Розклад електричок з Фінляндського вокзалу на сьогодні (онлайн табло)
  5. Кафе в будівлі Фінляндського вокзалу
  6. Магазини в будівлі Фінляндського вокзалу
  7. послуги
  8. Цікаві факти

найближче метро

Адреса

Як дістатися

Розклад електричок

Розклад поїздів

поїзд Алегро

кафе

магазини

послуги

Віртуальні прогулянки - Street View

Історія

Цікаві факти

Телефон довідкової

Схема Фінляндського вокзалу

Фото Фінляндського вокзалу


Фінляндський вокзал в Санкт-Петербурзі розташований на Виборзькій стороні, недалеко від ливарного мосту . Після реконструкції, проведеної до ювілею Північної столиці в 2003 році, Фінляндський вокзал обслуговує тільки приміські поїзди і фірмовий високошвидкісний поїзд Алегро сполученням Санкт-Петербург - Гельсінкі.


Найближче метро біля Фінляндського вокзалу

найближча станція метро - «Площа Леніна» - на червоній лінії (1-а лінія).

  • Якщо Ви приїхали на станцію метро «Площа Леніна», то необхідно слідувати з табличок «Вихід до Фінляндському вокзалу».
  • Станція метро «Площа Леніна» також має другий вихід на Боткінської вулицю, який знаходиться далеко від входу на вокзал.
  • Пасажирам електричок відразу після виходу на вулицю треба повернути ліворуч. Через кілька кроків буде головний вхід в вокзал (з боку площі Леніна)
  • Пасажирам поїзда Алегро вхід в вокзал знаходиться з боку Боткінської вулиці / Фінської провулка. Тому після виходу з метро потрібно повернути праворуч і йти близько 100 метрів уздовж будівлі вокзалу, де обладнаний окремий вхід з доглядом для пасажирів, що прямують до Фінляндії.

  • Якщо Ви прибули на вокзал на електричці і Вам потрібно спуститися в метро, ​​то відразу після платформ потрібно повернути праворуч і йти по стрілках, провідним в метро. Через цей вихід також можна потрапити в місто.
  • Якщо Ви прибули на вокзал на електричці і Вам потрібно вийти в місто, то відразу після платформ також можна повернути ліворуч. Цей вихід зазвичай виходить набагато менше людей, спуск обладнаний пандусами, що зручно для людей з великим багажем.
  • Для пасажирів поїзда Алегро окремий вхід і вихід з боку Боткінської вулиці / Фінської провулка.
  • Входу в будівлю вокзалу з боку платформ немає.

Адреса Фінляндського вокзалу

Площа Леніна, будинок 6, літера Е


Як дістатися до Фінляндського вокзалу

Метро - найшвидший і надійний спосіб дістатися до Фіннлянского вокзалу. найближча станція метро - «Площа Леніна» - на червоній лінії (1-а лінія).

Також до вокзалу можна дістатися наземним транспортом - численні маршрутки, автобуси, тролейбуси і трамваї. Але пробки в центрі міста, особливо в години пік в робочі дні роблять цей спосіб пересування дуже ненадійним. Ми рекомендуємо його використовувати тільки якщо у Вас достатньо часу в запасі, або рано вранці або пізно ввечері, коли ситуація на дорогах Санкт-Петербурга краще.

На автомобілі. Безпосередньо перед будівлею вокзалу, з боку вулиці Комсомолу є безкоштовна парковка. Але під час прибуття поїздів знайти там вільне місце буває проблематично. Можна спробувати знайти вільне місце по краях площі Леніна (з фонтанами і пам'ятником). Зверніть увагу, що на обох дорогах, прилеглих до площі однобічний рух - від Арсенальної набереной до вокзалу.


Розклад електричок з Фінляндського вокзалу на сьогодні (онлайн табло)



Розклад поїздів з Фінляндського вокзалу (онлайн табло)


поїзд Алегро

Щодня в Гельсінкі відправляється 4 швидкісних поїзди Алегро, кожен з яких вміщує 341 пасажира і складається з одного вагона першого класу, вагона-ресторану і п'яти вагонів другого класу. Максимальна швидкість поїзда складає 220 км на годину, а час у дорозі - 3 години 40 хвилин. Митний і прикордонний контроль, обмін валюти і повернення Tax Free виконуються під час перевезення.

Кожне крісло обладнане індивідуальним освітленням і має розетку для зарядки мобільного телефону і ноутбука, надається питна вода. Є інтернет, а в вагонах першого класу - кімната для переговорів на 6 місць, зона самообслуговування з чаєм і кавою. У сьомому вагоні обладнана Дитяча кімната. Для пасажирів з обмеженими можливостями надаються два місця в другому вагоні, обладнаному спеціальними підйомниками і спеціальним туалетним комплексом. Поїзд обслуговує міжнародна бригада, всі працівники якої володіють трьома мовами.

У поїздах Алегро дозволяється провозити по два місця ручної поклажі розміром не більше 100 х 60 х 40 см і загальною вагою не більше 35 кг. Тварин можна провозити лише в вагонах другого класу.

Вартість квитка залежить від класу вагона, дня тижня і сезону. Знижки надаються дітям від 6 до 17 років і групам від 6 чоловік.


Кафе в будівлі Фінляндського вокзалу

  • Бюргер Кінг
  • Їдальня «Солянка» (в приміщенні вокзалу, вхід з боку Фінської провулка)
  • Кафе «У паровоза»

Кафе поруч з Фінляндським вокзалом:

  • Пельменна № 1 (Фінський провулок 6)
  • KFC (вул. Комсомолу 45)
  • Пироги «Штолла» (вул. Комсомолу 35)
  • Кондитерська «Північ-Метрополь» (вул. Комсомолу 35)
  • Кондитерська «Буше» (вул. Комсомолу 16)

Магазини в будівлі Фінляндського вокзалу

  • книги
  • сувеніри
  • Текстиль

Магазини поруч з Фінляндським вокзалом:

  • Білоруський Дворик (вул. Комсомолу 35)
  • Білоруський Дворик (вул. Комсомолу 51)
  • Фермер (Фінський провулок 9)
  • Пятерочка (площа Леніна 8 / Фінський провулок 8)

послуги

  • каси
  • камери зберігання
  • туалети
  • Зал очікування
  • медпункт
  • Безкоштовний Wi-Fi

Віртуальні прогулянки біля Фінляндського вокзалу - Street View


Історія

У 1862-1870 роках між Санкт-Петербургом і станцією Ріхімякі Великого Фінляндського князівства фінськими фахівцями була прокладена залізниця довжиною в 394 км, на будівництво якої Уряд Росії виділив Фінляндії кредит в розмірі 10 мільйонів рублів золотом. Дорога будувалася довгих вісім років в складних умовах через ліси, болота і скелі, після чого побудована залізнична гілка перейшла у власність Фінляндії і обслуговували її в основному фіни.

У 1870 році на Симбірської вулиці за проектом російського архітектора Петра Купинського було зведено будівлю станції, внутрішні зали якого оформили фінські майстра В. Веслінг і П. дегенеріі. Невелика скромна споруда в основному була одноповерховою, тільки по кутах будови перебували двоповерхові приміщення. Кімнати для царської сім'ї також нічим особливими не відрізнялися, а ось невеликий зал очікування і багажне відділення були зручні для пасажирів. «Ілюстрована тиждень» 3. серпня 1875 писала про вокзал, що якщо він «не може називатися витонченим по малюнку фасаду, то у внутрішньому розташуванні охайний і зручний, також як і рухомий склад цієї залізниці». На цій гілці це було єдине кам'яне Вокзальний будівля, всі інші були дерев'яними.

Вхід був влаштований з боку західного фасаду і тут була невелика привокзальна площа, а залізничні колії проходили до Неви, де знаходилася товарна станція. У 1892 - 1896 роках побудовані дороги в Сестрорецк і Озерки, Іринівка і Борисов Гриву також увійшли в Фінляндський залізничний вузол.

Залізничні колії перетинали дороги Санкт-Петербурга в десяти місцях, що ускладнювало рух екіпажів і возів. Для зручності пересування по місту на початку 20 століття залізниця була в декількох місцях піднята над землею.

3 квітня 1917 року через еміграції на Фінляндський вокзал повернувся Володимир Ленін, де з броньовика перед робітниками, солдатами і матросами він виголосив промову, в якій закликав до закінчення імперіалістичної війни і проголосив всесвітню соціалістичну революцію. На честь цієї події поруч зі старим вокзальних будівлею в 1926 році встановили пам'ятник вождю революції роботи скульптора Сергія Євсєєва та архітекторів Володимира Щуко і Володимира Гельфрейха. Під час реконструкції площі в 1967 році монумент був перенесений на 180 метрів ближче до набережної Неви.

Під час Великої Вітчизняної війни Фінляндський вокзал був єдиним діючим вокзалом в місті і шлях від нього до Ладозького озера був першим етапом дороги життя . З Ленінграда по ньому евакуювалися діти, жінки і поранені, а в місто йшли продовольство і боєприпаси. Будівля станції постійно піддавалося бомбардуванням і було сильно зруйновано. На згадку про ці важкі дні недалеко від перону встановлений перший кілометровий стовп Дороги життя.

У лютому 1943 року після зняття блокади на станцію з Великої землі прийшов перший поїзд з продовольством з Челябінська. У 1944 році почалася реконструкція привокзальної площі і створення на її місці площі Леніна.

Сучасний вокзальний комплекс побудований в 1965-1969 роках за проектом архітекторів Петра Ашастіна, Миколи Баранова і Якова Лукіна за участю інженера-конструктора І.С.Рибіна і нова будова значно відрізнялося від старої споруди.

Суворе будівля вокзального комплексу має висоту вісім метрів, а висота вежі з годинником - 16 метрів, шпиля - 30 метрів. Головний фасад з 17-ю величезними дзеркальними вікнами виходить на Майдан В.І. Леніна і архітектурно замикає її ансамбль. 17 алегоричних горельєфів виконані студентами Художньо-промислового училища імені В.І. Мухіної. На центральному горельефе зображені алегорична постать Революції, повержений двоголовий орел і розірвані кайдани. Горельєф зліва присвячений Червоної гвардії, а з правого боку - Радянської Армії і Військово-морського флоту. Центральний ризаліт старої будівлі включений в торцевій фасад нової будівлі.

Для зручності пасажирів з головного квиткового залу були влаштовані виходи на перон і в метро. Вперше в Ленінграді звід залу виконаний з монолітного залізобетону.

До 300-річчя Північної столиці проведена реконструкція Фінляндського вокзалу. Виконано заміну інженерних мереж і оновлені фасад та покрівлю, відреставровані вежа з годинником і зал очікування першого поверху, а також приміщення другого поверху. Фасад був покритий складальної італійської плиткою за кольором близькою до початкового кольору будови. У 2005 році на площі В.І. Леніна відбулося відкриття фонтанного комплексу, з 20-ти чаш якого спрямовуються вгору 600 струменів води. На відкритті були присутні губернатор Санкт-Петербурга В.І. Матвієнко і Президент Росії В.В. Путін, який кинув у фонтан монетку на щастя. Тепер це одне з улюблених місць петербуржців, сюди приходять випускники шкіл, молодята і численні гості Північної столиці.


Фінляндський вокзал - це один з небагатьох вокзалів, що зберіг своє первісне ім'я за назвою побудованої в 1870 році залізниці до Фінляндського князівства, що входило в той час до складу Росії.


Цікаві факти

  • Будівля Фінляндського вокзалу було відкрито в 1870 році в рік народження Володимира Ульянова - Леніна
  • Автори пам'ятника В.І. Леніну біля Фінляндського вокзалу довго не могли знайти натурника для створення моделі скульптури вождя революції. Кому-то прийшла думка, що натурщиком міг би стати і хтось із них самих. Жереб випав на Володимира Щуко, з якого і була виконана модель скульптури
  • У 1957 році уряд Фінляндії Радянському Союзу передало паровоз Н2-293, на якому з еміграції в Росію під виглядом кочегара повернувся Володимир Ленін. Пізніше цей паровоз курсував між Північною столицею і станцією Белоостров і в передмістях Гельсінкі, а потім був відправлений на смітник. Цей єдиний збережений паровоз рідкісної серії Аш-2 випущений в невеликій кількості на американському заводі Річмонд. З 1967 року паровоз встановлений в скляному павільйоні у одній з платформ Фінляндського вокзалу
  • У народі Фінляндський вокзал скорочено називають фінвали і також Фінбаном від німецьких слів Finnischer Bahnhof

Телефон довідкової Фінляндського вокзалу

8 (800) 775-00-00 (безкоштовно з території Росії).


Фінляндський вокзал в Санкт-Петербурзі і площа імені В.І. Леніна є важливою пам'яткою Північної столиці .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация