Firefly Studios 'Stronghold 2

Коли Firefly Studios оголосила про розробку Stronghold 2, в рядах прихильників першої частини розпочалося справжнє радість. Видовищні ролики, величні замки на скріншотах і барвисті обіцянки вселяли оптимістичні надії. Решта фанати стратегій недовірливо поглядали в бік не особливо знаменитої RTS, справедливо вважаючи, що повне 3D в якості основної новації вразить хіба що самих маленьких феодалів.

І правильно, треба сказати, робили.

Бережіться, друзі! У препаріруемой нами грі повнісінько їх! Кого, питаєте? Тс-с-с! ... привидів бабусь-стратегій. Caesar III, Age of Mythology, Rome Total War - Stronghold 2 являє собою дуже вигадливий коктейль. При цьому розробники примудрилися навіть із шедеврів взяти зовсім не те, що слід було: одна половина компонентів цього коктейлю вже протухнула, тоді як друга ще не дозріла.

Кампаній в грі дві: мирна і військова. Поділ, звичайно, умовне: навіть лорд-пацифіст не втече від нападів на свої хліва і скотоферми, правда, воювати доведеться в основному з бандитами і ведмедями. Агресивному воякові теж доводиться зводити господарські будівлі та навіть приторговувати мирної продукцією в скрутну хвилину. Кожна кампанія налічує по дюжині місій і неспішно проходиться приблизно за півтора десятка годин. Втім, багато хто напевно припинять спілкуватися з грою хвилин через сорок.

Втім, багато хто напевно припинять спілкуватися з грою хвилин через сорок

Облога замку. Не звертайте уваги на полчища нападників - гарнізон замку запросто відіб'є атаку втричі більшою армії.

Судіть самі: перша місія в економічній кампанії полягає в тому, щоб відремонтувати маяк. Все, що потрібно, - звести пару будівель, щоб забезпечити видобуток дерева та їжі. Сам маяк полагодять без вашої участі, так що найближчі десять хвилин можна, позіхаючи, милуватися середньовічної життям (до неї ми ще повернемося). Дорога до військової слави починається ще простіше: два лицаря безперешкодно добираються до містечка, де потрібно просто ткнути мишкою в купку голодранців і ... знову спостерігати за благополучним результатом поєдинку. Такий старт трохи збиває з пантелику, адже у конкурентів, трапляється, навіть навчальні місії складніше.

Втім, тих, хто витримає перші хвилини гри, чекають, нарешті, і більш приємні сюрпризи. Мирна кампанія покаже гравцеві цікавий середньовічний побут. Свята з народними гуляннями, застілля, лицарські турніри, шибениці, тортур камери - представлена ​​вся, так би мовити, сувора краса тих часів. На жаль, все це пишність безнадійно гальмує та на додачу ще й глючить. Солдати, селяни, вози, катапульти і навіть наш лорд спокійно проходять один крізь одного.

Дуже виборчим виявилося дію навколишнього середовища. Наприклад, якщо в бою вивалити купу палаючих колод на бійців противника, то їм стане дуже і дуже погано. Зате в мирний багаття на головній міській площі можна поставити хоч лорда - він буде стирчати в язиках полум'я без жодних наслідків для здоров'я.

Однак повернемося до господарства. Спочатку доступні тільки базові споруди, за допомогою яких можна налагодити видобуток корисних копалин і виробництво їжі. Згодом маєток розростається. Місто наповнюють щури, і доводиться будувати вигрібні ями. Від перманентних пожеж рятують понатикані всюди колодязі, а від злочинців - будівля суду і майже десяток (!) Пристроїв, покликаних нагнати страху на непокірних. Диба, катівня камера, шибениця в двох варіаціях і багато іншого навівають деякі підозри - а не закінчується чи кожен робочий день в Firefly Studios обов'язкової BDSM-вечіркою?

Диба, катівня камера, шибениця в двох варіаціях і багато іншого навівають деякі підозри - а не закінчується чи кожен робочий день в Firefly Studios обов'язкової BDSM-вечіркою

В Африці (а де це?), Розумієш, негри (а хто це?) Голодують, а наше високість собі пузо набивати зволила!

До речі, про вечірки. Якщо підданих розважати культури і які набивати їх шлунки різноманітною їжею, то вони тут же намагаються піти з міста куди подалі - хоч в офіс тієї ж самої Firefly. Тому поважає себе наміснику доведеться регулярно витрачатися на турніри і свята. Не завадить побудувати і госпіталь.

Економічна модель проста настільки, що іноді починає заважати нам грати. Наприклад, не можна відключити одне з виробництв. Припустимо, є п'ять яблуневих ферм. Вам хочеться зупинити дві-три з них, щоб вивільнити частину робітників. Здавалося б, найпростіше дію, - але ні, заборонено. Або зупиняємо всі п'ять ферм, або ... просто продаємо зайві. І ніяк інакше.

Однак це не настільки важливо, тому що в грі не можна "перекинути" робочих з одного виробництва на інше. Є, наприклад, кілька мисливських хатин, які постачають продовольство місту. І раптом, як за помахом чарівної палички, всі мисливці перетворюються на злочинців. Що робити? Найпростіше рішення - загнати в хатини інших жителів міста - тут не пройде. Зносити і будуйте заново. Правда, до цього часу місто швидше за все покинуть трудівники вигрібних ям, менестрелі, кухарі ... Ще одна біда - в грі не передбачено системи попередження про масове результаті громадян, так що завжди є ризик побачити свій замок майже спорожнілих, так і не зрозумівши, з чого все почалося. Згадаймо той же Caesar III, в якому про причини свого невдоволення нас інформував будь-який городянин, який залишає свій будинок. В Stronghold 2 жителі теж реагують на наші до них відозви, але найчастіше їх відповідь зводиться до банального привітання. А ще в грі є абсолютно даремний радник.

Загалом, спілкування з економічною частиною гри дуже швидко викликає бажання взяти і кого-небудь боляче вдарити. Так давайте ж стукнемо - адже тут можна ще й воювати!

На полі битви, проте, свої проблеми. Сюжет нуднуватий - виняток, як не дивно, складають повторні місії, в яких доводиться повертатися на вже освоєну територію. Крім того, всі тактичні хитрощі миттю тонуть в бездонних глибинах порожньої голови місцевого AI.

Неквапливо готуємося до оборони. Жертви вже стовпилися внизу.

Спробуйте, наприклад, наступний трюк: обнесіть замок суцільною стіною без воріт. Смішна сценка гарантована: вороги підбіжать майже впритул, гідно оцінять шедевр архітектури і ... повернуться на вихідні позиції. Забавно, але свіжий отвір в стіні змушує їх робити новий набіг. Будуємо стіни заново, ворог знову зупиняється, а Stronghold 2 отримує титул "Тупий і ще тупіший".

І не думайте, що в наступних місіях AI виправиться. Штучний дурило просто обожнює витворяти всякі нелогічні трюки. Навіщо лізти на стіни, якщо їх можна ламати, а? Причому робити це довго і наполегливо, аж до того моменту, коли ворожі лучники пристрелять останнього Ломатели.

Те ж саме відноситься і до наших підлеглим. Загін, залишений без нагляду під ураганним вогнем захисників фортеці, спокійно чекає, коли його перестріляють лучники. Солдати, що влізли на ворожу стіну, задовольняються винищенням найближчих супостатів і знову терпляче чекають, коли їх розстріляють з навколишніх веж. Підлеглим можна, звичайно, ставити базові типи поведінки - ось тільки вони їх майже ніколи не дотримуються. Баланс також залишає бажати кращого, чого тільки варті хоча б катапульти, що зносять на своєму шляху все живе.

Врятувати Stronghold 2 можуть тільки патчі. Лікувати слід все: від штучного інтелекту і до багато режиму, який зараз володіє поганий особливістю "викидати" гравців без пояснення причин. Поки все це не буде виправлено, рекомендувати Stronghold 2 можна тільки дуже відданим фанатам серії, що має комп'ютери з розряду тих, що в нашому "залізному" розділі звуться "Тебе я бачив уві сні". Що ж стосується любителів епохи мечів і катапульт, то для них у нас є всього один, але дуже красномовний факт: військова кампанія цілком проходить в Британії, зате економічна розкинулася на різних територіях, включаючи ... Австралію і США. Як то кажуть, без коментарів.

Як то кажуть, без коментарів

Втеча - мабуть, єдине, що добре виходить у місцевого AI.

Вічнозелений "Цезар" ...

Досить півгодини пограти в економічну частину Stronghold 2, щоб скрикнути - ба, та це ж старина Caesar III, випущений Impressions Games в далекому 1998 році. Менеджмент ресурсів, загравання з городянами, податки, управління складами ... збігається майже все, немає тільки впливу будівель на настрій проживають поруч городян, імператора, періодично вимагає собі партії товарів, і тієї збалансованості і продуманості, яка була в "Цезарі". Так що, друзі, якщо ідея Stronghold 2 вам цікава, то, можливо, варто спробувати дідка на смак?

Так що, друзі, якщо ідея Stronghold 2 вам цікава, то, можливо, варто спробувати дідка на смак

Caesar III: незважаючи на «плоску» графіком і старий вік, виглядає гра просто чудово.

Нам дуже хотілося б дати підзаголовкам цієї рецензії назви "Війна" і "Мир" - щоб підкреслити епохальні битви і цікавий середньовічний побут. Ми пускали слюні на чудові скріншоти, зняті в замках і на полях битв. Справжнісінька гра із середньовіччя, з чесними битвами і строкатим побутом - хіба це не здорово? Здорово, дуже здорово! Ось тільки одна маленька проблема: Stronghold 2 - не така гра.

Реіграбельность - немає

Класний сюжет - немає

Оригінальність - немає

Легко освоїти - так

Виправданість очікувань: 40%

Геймплей: 6.0

Графіка: 8.0

Звук і музика: 7.0

Інтерфейс і управління: 5.0

Дочекалися? Головний герой військової кампанії, пройшовши всі місії, перетвориться з простого зброєносця в короля. Сам же Stronghold 2 так і залишиться юним зброєносцем на тлі королів жанру.

Рейтинг "Манії": 6.5

Кого, питаєте?
Диба, катівня камера, шибениця в двох варіаціях і багато іншого навівають деякі підозри - а не закінчується чи кожен робочий день в Firefly Studios обов'язкової BDSM-вечіркою?
А де це?
А хто це?
Що робити?
Навіщо лізти на стіни, якщо їх можна ламати, а?
Так що, друзі, якщо ідея Stronghold 2 вам цікава, то, можливо, варто спробувати дідка на смак?
Справжнісінька гра із середньовіччя, з чесними битвами і строкатим побутом - хіба це не здорово?
Дочекалися?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация