«Фішки» Дня міста - 2009

У Дня міста у 2009 році буде своя «фішка»: громадян залучать до процесу святкових заходів. Так вирішила губернатор Петербурга Валентина Матвієнко, затвердивши план святкування міського дня народження. Таким чином Смольний поставив крапку в спірному питанні, яким буде карнавал цього року в Петербурзі. У Дня міста у 2009 році буде своя «фішка»: громадян залучать до процесу святкових заходів

spb-guide.ru

У Дня міста у 2009 році буде своя «фішка»: громадян залучать до процесу святкових заходів. Так вирішила губернатор Петербурга Валентина Матвієнко, затвердивши план святкування міського дня народження. Таким чином Смольний поставив крапку в спірному питанні, яким буде карнавал цього року в Петербурзі.

Місто остаточно визначився з концепцією святкових заходів з нагоди свого дня народження і підвів жирну риску під восьмирічної практикою організації карнавальних ходів по Невському проспекту. Представляючи план розваг на сьогоднішньому засіданні міського уряду, глава комітету з культури Антон Губанков недвозначно заявив: «Петербуржці повинні бути учасниками і новаторами свята. А чи не спостерігачами комерційних демонстрацій ». Губернатор міста Валентина Матвієнко свого підлеглого підтримала, причому, досить креативно: «Багато говорили, що карнавал робиться для тих, хто за ним спостерігає, сидячи на VIP-трибунах. Головна «фішка» в цьому році в тому, щоб громадяни були залучені в процес. Наше завдання - зробити карнавал народним подією ».

Нагадаємо, що в кінці березня між організаторами святкових заходів розгорівся локальний конфлікт. У конкурсі на право організації карнавалу перемогло ВАТ «СПб Міжнародний центр фестивалів і свят», на чолі з колишнім гендиректором ТРК «Петербург» Мариною Фокіної. Головний організатор події попередніх років Ігор Гаврюшкін виявився не при справах і обурювався тим, що місто втрачає одну з жівейшіх демократичних традицій - петербурзький карнавал, який за 8 років свого існування став зразком проведення подібних заходів в інших російських містах. Ще в лютому поточного року директор фонду «Царськосельський карнавал» запропонував свої ідеї по організації ходи. Він виходив на губернатора з ініціативою розширити масштаб свята, залучаючи до ходи основних представників промислового, торгового, туристичного та інших секторів економіки міста. Але в якийсь момент стало ясно, що ніякого маршу по обгородженому від громадян Невському проспекту і барвистих демонстрацій районних адміністрацій і комерційних організацій більше не буде.

Приводом для такого рішення стало невдоволення петербуржців, які тільки лише споглядали карнавал, не беручи участь в ньому. Іншим приводом для відмови від колишньої затії стала трохи дивна концепція заходу від Ігоря Гаврюшкін, який в цьому році хотів жартома публічно «поховати» криза. Центральною подією він пропонував зробити на цей раз не відрізання краватки губернатору міста, а забивання цвяха в труну зі стразами, в якому мав би перебувати криза, з наступним спаленням цього труни на Палацово мосту. Після вивчення креативних пропозицій Гаврюшкін організатори, по всій видимості, вирішили його не привертати до підготовки Дня народження міста.

Свято Петербурга будуть в цьому році відзначати не тільки 27 травня, а весь тиждень, яку назвуть іменем засновника міста - «Петровська тиждень».

Традиційна хода по Невському відбудеться, але тільки в ньому братимуть участь петербуржці. І пройде воно 30 травня. В цей день організатори закликають усіх прийти на головний проспект міста, де встановлять п'ять критих сцен і десять відкритих театральних майданчиків. Там можна буде спостерігати за танцюристами, а прямо на вулиці художники змайструють для вас карнавальний костюм і, надівши його, учасник карнавалу зможе гуляти по всьому місту. На Двірцевій площі працюватимуть театральні трупи з різних країн, а на площі Повстання почнеться парад-дефіле оркестрів з усього світу.

Знаковою подією має стати відкриття президентської бібліотеки імені Бориса Єльцина в будівлі Сенату і Синоду, а також прем'єра фільму Сергія Соловйова «Анна Кареніна». Валентина Матвієнко додала, що крім цього, 27 числа пройде ще кілька подій федерального рівня, серед яких виїзне засідання Синоду.
Ряд заходів почнеться раніше. Вже 14 травня можна сходити в Манеж на Ісаакіївській площі на історико-художню виставку «Шлях Петра. Від Русі до Росії »в рамках програми« Шлях Петра Великого ».

20 травня державному театрі ляльок на Московському проспекті відкриється фотовиставка, присвячена Дню міста. Майже кожен день в Петербурзі будуть проходити спортивні змагання на кубок губернатора, в яких можна якщо не взяти участь, то активно «повболівати».
Центральні події розгорнуться з 27 травня. Цей день буде розпочатий з покладання квітів до Мідному вершнику, а зі служби в Ісаакієвському соборі (о 10 годині ранку). А вже до 11 години можна прийти до головного пам'ятника міста на Сенатській площі. Через годину квіти покладуть до надгробка Петра I. О 13 годині в Маріїнському палаці, куди, на жаль, кожен бажаючий потрапити не може, вручатимуть знак Почесного громадянина (імена володарів ще невідомі). Увечері городян чекає джазова філармонія на Заміському проспекті. Там буде концерт.
На наступний день двері відкриє Петропавлівка, де буде проходити Міжнародний конгрес петровських міст. В Ермітаж ходити не треба - він вийде в народ сам: музей організовує подорож картин - величезні копії шедеврів будуть їздити по всьому місту.

29 травня Святіший Патріарх Кирил зустрінеться в Льодовому палаці зі студентами та ректорами вищих навчальних закладів Петербурга.

30 травня на Великий Невкою, між Ушаковской і 2-м Єлагіна мостами відкриється регата. По Невському проспекту проїдуть байкери, на площі Островського можна буде покуштувати морозива, а в Соляному провулку - чого-небудь суттєвіше, бо там відкриється «Місто майстрів».

Єдиний, хто залишився незадоволений планом на засіданні уряду - голова Федерації профспілок Володимир Дербін:
-Людина праці забутий, - обурився він, - якби Валентина Матвієнко не відвідувала підприємства, все давно б забули, що в місті є промисловість. Кращий слюсар, кращий перукар! Треба об'єднати культурні та трудові традиції.
І керівники міста вже було схопилися за голову, але так як план заходів вже «верстали», додаткові пункти в нього не вписати. Ідею Дербіна вирішили поберегти на майбутнє.
Олександра Медведєва,
"Фонтанка.ру"

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация