Фізики і лірики. Частина 1. Звуки космосу для тих, хто чує

  1. замість вступу
  2. Частина 1. Звуки космосу: для тих, хто чує
  3. космос наш
  4. Щастя відповіді - щастя розділене
  5. Мозковий штурм без урахування часу
  6. Об'єднувати і бути вільними
2901

Автор публікації: Ірина Камінська, викладач

Немає людини, яка була б як Острів,
сам по собі, кожна людина є частина Материка, частина Суші;
і якщо Хвилею знесе в море берегової Скеля,
менше стане Європа,
і також якщо змиє край Мису і зруйнує
Замок твій і Друга твого;
смерть кожної людини зменшує і мене,
бо я єдиний з усім людством,
а тому ніколи не питай, по кому дзвонить Дзвін;
він дзвонить і по тобі.
Джон Донн

замість вступу

Прорив в незвідане, осягнення таємниць Всесвіту, розгадка сенсу життя - так або приблизно так можна висловити основне векторальної бажання людини зі звуковим вектором , Або звуковика. У розкритті прихованого складається життєва мета і завдання такої людини, неважливо, чим він займається в житті - досліджує космос або пише вірші, грає на сцені або конструює моделі нового покоління, проводить багатогодинні операції на відкритому серці або малює дивні картини.

Звукова доля не ділить на «фізиків» і «ліриків». Звуковики йдуть до своєї мети різними, але завжди тернистими шляхами. Нюхові провидіння невтомно спокушає звукову віру, підкидаючи іноді каверзні і жорстокі випробування. Перемагає розвиненість, тобто здатність виконувати свою роль в системній зграї - бути «двійнятами» нюхової раднику вождя, формуючи разом обонятельно-звуковий коридор виживання для людей.

Коли в державі до сильному політичному обонятельному початку додається потужний ідеологічний потенціал звукових однодумців, країна має високий шанс на виживання навіть в самому ворожому оточенні. Недарма саме нюх створює звукові групи на найважливіших напрямках науки, техніки, мистецтва, щоб єдиним ідеологічним фронтом протистояти впливам ззовні, спрямованим на руйнування державності.

Групи звуковиків-дослідників працювали і працюють зараз на медицину, космос, оборону, направляючи розумові зусилля до спільної мети - забезпечення виживання держави, країни, зграї. Поєднання звукового з різними нижніми векторами різноманітно проявляється психічно і тілесно, і тільки звукова домінанта дозволяє об'єднати людей у ​​вирішенні загальної надзавдання.

Спробуємо розглянути декілька прикладів.

Частина 1. Звуки космосу: для тих, хто чує

Я вірю, друзі, каравани ракет
помчать нас вперед від зорі до зорі ...
В.Войновича

Шкільний учитель і автор науково-фантастичних оповідань, анальний звуковик К.Е. Ціолковський від релігійно-філософської ідеї космізму прийшов до теорії космонавтики і ракетобудування. Сидячи на терасі свого будиночка в Калузі, він на дерев'яному саморобному верстаті гофровані оболонки для дирижаблів і твердо вірив в каравани ракет на реактивному паливі. Ще на початку ХХ століття Ціолковський теоретично обґрунтував можливість польотів в безповітряному просторі і визначив вигляд майбутнього космічного корабля.

Мрія Ціолковського про подолання земного тяжіння стала реальністю завдяки конструкторському таланту іншу людину - шкірного звуковика і геніального інженера С.П. Корольова. Натхнений ідеями Ціолковського, Корольов з юності займався планеризмом, а в 23 роки приїхав до Калуги до знаменитого теоретику. Уже через рік талановитий авіаконструктор створить планер, на якому вперше будуть виконані найскладніші фігури вищого пілотажу, так звані «мертві петлі» ... А тоді в Калузі Корольова зустрів високий худий старий у довгому темному пальто зі слуховий трубою в руці. Ціолковський був глухуватий і сам майстрував різні за формою слухові труби і воронки, які називав «слухачі». Згадує Корольов:

«Бесіда була короткою, але грунтовної. Коли я з властивою молодості запалом заявив, що відтепер моя мета - пробитися до зірок, Ціолковський посміхнувся:
- Це дуже важка справа, молода людина, повірте мені, старому. Воно потребує знань, наполегливості, волі і багатьох років, може, цілого життя.
- Я не боюся труднощів.
- Почніть з того, що перечитайте всі мої роботи, які вам необхідно знати на перших порах. Прочитайте з олівцем в руках. Я завжди готовий допомогти вам ».

Труднощів Корольов не боявся і дійсно присвятив космосу все своє життя. Вже 17 серпня 1933 року стартувала сконструйована під його керівництвом перша радянська ракета на рідкому паливі - був зроблений перший крок до неймовірної, фантастичної мети. У 1938 році за наклепом заздрісників, які переслідували свої шкурні інтереси, керівник групи розробників реактивних двигунів С.П. Корольов був заарештований. Йому стояли шість років таборів і закритих «шарашек». Ні арешт, ні жорстокі побиття в катівнях НКВД не зломили віри С.П. Корольова в можливість міжгалактичних польотів і в те, що він зуміє здійснити задумане більш економічним і ефективним способом, ніж його суперники і наклепники.

У 1946 році відставання СРСР від американців в атомному проекті було смерті подібно, і Корольова, вчорашнього зека, призначили головним конструктором балістичних ракет дальньої дії. Результатом його роботи стане перша в світі міжконтинентальна ракета з ядерним зарядом. Вона доставить на навколоземну орбітупервий штучний супутник Землі і першого космонавта планети - Ю.А. Гагаріна.

Зараз рідко згадують, в яких нелегких умовах велася тоді робота. І справа не тільки в наше відставання від американців. Усередині країни вистачало деструктивних сил, які піднімали хвилю проти нового і потрібного напрямку - атомної фізики. Уже горіла на багатті мракобісся «продажна дівка імперіалізму» генетика, наступними повинні були впасти «ідеалістичні» теорія відносності і квантова механіка. Готувалося всесоюзна нарада фізиків, де повинен був пролунати відсіч «фізичному ідеалізму, космополітизму і низькопоклонства перед Заходом».

В останній момент наказом І.В. Сталіна нараду було скасовано. Л.П. Берія, який курирував атомний проект, провів нараду з І.В. Курчатовим, який висловився недвозначно: «Ми робимо атомну бомбу, дія якої базується на теорії відносності та квантової механіки. Якщо від них відмовитися, доведеться відмовитися і від бомби ». Так політична необхідність дала можливість звуковим фізикам продовжити роботу, а зграя продовжила свій шлях по обонятельно-звуковому коридору виживання.

космос наш

Роботи в області космосу не переривалися з тих давніх пір ні на один день. Як і раніше, Росія «робить ракети» і може повчити цьому інших. На нещодавній в Москві 40-й Науковій Асамблеї Міжнародного комітету з дослідження космічного простору звукові вчені обговорювали результати космічних досліджень і погоджували плани майбутньої співпраці. Академік РАН Н.С. Кардашов Микола Семенович розповів про міжнародний космічний проект з провідним російським участю «Радіоастрон» - найуспішніший безпілотний проект ХХI століття.

У шестирічному віці Микола Кардашов Микола Семенович вперше побував в Московському планетарії. Його вразила лекція про Джордано Бруно. Дитяча мрія про космос і бажання порахувати промені у зірки на небі привели звукового хлопчиська в науку. Незважаючи на репресованих батьків, Миколі вдалося вступити на механіко-математичний факультет МГУ, цей факт він до сих пір вважає найбільш хвилюючим подією своєї кар'єри. Зараз Н.С. Кардашов Микола Семенович займається обґрунтуванням існування деяких гіпотетичних об'єктів або «кротячих нір». «Виявлення та дослідження цих об'єктів представляється єдиним способом перевірки і дальнейшегоізученія моделі багатоелементної Всесвіту. Ця модель передбачає нескінченне в минулому і майбутньому існування Всесвіту, і, зокрема, нескінченну різноманітність форм життя і інформації », - розповідає вчений.

Сьогодні дослідження космосу в рамках однієї країни неможливо. Головне завдання Міжнародного комітету з дослідження космічного простору - «сприяння в міжнародному масштабі прогресу всіх видів наукових досліджень, що проводяться за допомогою ракет або ракетних літальних апаратів». Ми пройшли історичний етап, коли завдання виживання однієї країни вирішувалася створенням зброї масового ураження. Спільними зусиллями нюхової розвідки і звукового наукового потенціалу СРСР ця зброя створено для захисту від зовнішньої військової агресії і націлене на незмінно ворожі нам точки політичної карти світу, на так званого «потенційного супротивника», визначеного після війни і з тих пір незмінного. Завдання сьогоднішнього дня - зробити так, щоб ця зброя нам не знадобилося. Звуковики і тут попереду планети всієї в прагненні об'єднати зусилля мислячих в космічному масштабі вчених і інженерів для загального блага людства.

Щастя відповіді - щастя розділене

Колись троє друзів студента - нескладний довгий блондин Джо (Гамов), повненький Дімус (Іваненко) і високий, худий, з копицею непокірних волосся Дау (Ландау) написали спільну статтю і подарували її найкрасивішою дівчиною на курсі. Стаття була пропозиція не рук і сердець, а побудови фізичної системи одиниць на основі фундаментальних констант. З любові до дівчини такі різні звукові хлопці зробили неможливе, але належне їм звуковий долею - об'єдналися.

Подальші шляхи геніальних друзів, на жаль, розійшлися. Шкірно-звуковий Г. Гамов в 1933 р втік від «терору і безтолоч» в Штати. Одного разу в казино, помінявши гроші на жетони, які одразу зникли в програші, він раптом зрозумів, як відбувається викачування енергії з зірки потоком нейтрино. Відкритий ефект одесит Гамов назвав «урка-процес», заготовивши для наукової спільноти легкотравну розшифровку (unrecordable cooling agent, тобто недетектіруемий охолоджуючий агент). Анально-звуковий Д. Іваненко, автор протонно-нейтронної моделі атомного ядра, став одним з основоположників фізики елементарних частинок. Уретрально-звуковий Л. Ландау пройшов шлях від катівень НКВД до Нобелівської премії з фізики 1962 року.

Можна тільки гадати, яким би став спільний проект трьох звукових геніїв, кожен з яких вирушив штурмувати непізнане зі своєю групою сподвижників.

Яким би анахоретом не виглядав «звуковий звіздар», як би не був він занурений в свої думки, мета звукового пошуку або, кажучи словами І. Канта, «незнищенна потреба людського духу», завжди одна - осягнути прихований від нашого сприйняття «позамежний» світ і поділитися своїм розумінням з людством. Відкриття нової істини - найбільше щастя звуковика. На жаль, не завжди світ розуміє і приймає його відкриття відразу. Яке діло світу матеріального, земного до якихось там квантів і бозонів?

Звуковик життєво необхідно оточення йому подібних, з ким він міг би не тільки запитувати невідомі світи, а й розділяти щастя придбаних відповідей. Групи звуковиків, об'єднаних однією ідеєю, ймовірно, самі стійкі групи людей розумних. Падають режими, змінюються суспільні формації і кордони держав, але коштують університети і академії, конструкторські бюро і науково-дослідні інститути, наукові містечка і академмістечка: різні за формою, але єдині за змістом групи звуковиків - вчених, інженерів, конструкторів, дослідників, теоретиків і експериментаторів .

Мозковий штурм без урахування часу

КБ і НДІ радянського зразка не тільки контори, фірми, «ящики». Найчастіше кожен «ящик» був однією звуковий сім'єю. Робочий день людей, які присвятили себе розробці однієї ідеї, не нормований. «Мозковий штурм» не може бути перерваний обідом, відпусткою або поїздкою в переповненому автобусі. Думка людини, по-звуковому залученого і зануреного в спільну справу, працює завжди. Радянська держава намагалося використовувати психічні особливості таких людей заради досягнення поставлених цілей, наприклад, забезпечувало їх путівками в «свої» будинки відпочинку, щоб і тут люди мали можливість у колі однодумців плідно трудитися на спільну справу. Не секрет, що найсміливіші ідеї часом приходять людині в «розслабленому» стані, коли підсвідомість не заглушено раціоналізаціями розуму.

Спільні екскурсії, походи, риболовлі, спортивні турніри, клуби самодіяльної пісні, театральні студії - все це створювало неперевершену атмосферу тих років, атмосферу єдності в своїй професії, яке розумілося як спільний внесок у спільну справу процвітання країни. Не дивно, що багато хто з тих згуртованих груп колег і друзів пройшли перевірку часом, подолали м'ясорубку перебудови і зараз активно беруть участь в житті країни, виступають зі своїми пропозиціями, консультують, працюють. А адже багато переступили 70-річний рубіж!

Об'єднувати і бути вільними

На підйомі політичної волі держави відроджується російська наука. До кінця цього (2015) року кафедри університету «Дубна» відкриються в шести містах Підмосков'я. У наукомісті Жуковському два рази в рік вже 20 років проходить Міжнародний авіаційно-космічний салон МАКС. Область діяльності російських наукоградов ширше, ніж космос. Наукоград Бійськ орієнтований на розробку сучасних видів зброї і унікальних лікарських засобів. Наукоград Обнінськ багато років залишається центром розвитку і застосування ядерних технологій. Незважаючи на віддаленість від моря, в Обнінську розташований навчальний центр підводного флоту ВМФ, не випадково одна з атомних підводних човнів Північного флоту називається «Обнінськ».

Неможливо уявити собі, яких висот досягла б пізнання, якби не необхідність кріпити оборону своєї країни. Нюхової принципом «розділяй і володарюй» звуковики усього світу повинні протиставити об'єднуючу ідею, що витікає із природного завдання звуку - «пізнай себе». Така ідея сформулірованадоступно для кожного, незалежно від рівня освіти, країни проживання, віросповідання та інших умовностей, - і познайомитися з нею можна на тренінгу «Системно-векторна психологія» Юрія Бурлана. Отримуючи і поширюючи це знання, ми зможемо гарантувати виживання нашої зграї - людству.

Читати продовження ...

Коректор: Олена Горшкова

Автор публікації: Ірина Камінська, викладач

Стаття написана за матеріалами тренінгу «Системно-векторна психологія»Яке діло світу матеріального, земного до якихось там квантів і бозонів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация