Флешбек: як New York Times описувала Гітлера в 1922 році

  1. Орфографічна помилка в тексті:

15 листопада 2016, 6:25 Переглядів: 15 листопада 2016, 6:25 Переглядів:   Адольф Гітлер

Адольф Гітлер. Фото з відкритих джерел.

Після обрання Дональда Трампа президентом США американські ЗМІ знову звернули увагу на стару замітку газети The New York Times про Адольфа Гітлера. У 1922 році, за більш ніж 15 років до активних загарбницьких дій фашистської Німеччини, провідне американське видання мало сумніву в серйозності расистських висловлювань Гітлера.

Стаття "Новий популярний ідол сходить в Баварії" вийшла в газеті 21 листопада 1922 року. У ній розповідалося про набирає популярність лідера націонал-соціалістів, чиї прихильники були добре озброєні і могли дати відсіч провокаторам. Уже тоді Гітлера порівнювали з фашистським Муссоліні, а його прихильників називали "Hakenkreuziers" через використовуваних емблем у вигляді свастики. "У тому націонал-соціалізм, який він проповідує, немає нічого соціалістичного", - писала NYT: газета зазначала затяті антисемітські погляди прихильників майбутнього лідера Німеччини.

Крім того, у Гітлера в 1922 році не було ніякої стрункої політичної програми, але тоді це не заважало набирати йому підтримку розсердженого класу городян і робітників. Газета підкреслювала рідкісний ораторський дар політика, який дозволяв йому рекрутувати в свій рух нових членів з будь-яких фракцій і під будь-якими гаслами.

"Його [політична] програма складається в основному з півдюжини негативних ідей, наділених в загальні слова. Він проти" євреїв, комуністів, більшовизму, марксистського соціалізму, сепаратистів, високих цін на житло, існуючих умов, слабкого німецького уряду і Версальського договору ". Єдине , що він підтримує - "сильну єдину Німеччину під владою сильного уряду". [...] Схоже, він і сам не знає, чого він хоче досягти. Лейтмотив його пропаганди - жорстокий антисемітизм ", - говорилося у випуску The New York Times 1922 року.

Однак незважаючи на все різноманіття ненависті до євреїв в публічних заявах Гітлера, джерела NYT заявляли, що насправді все це - лише виверт для активізації аудиторії, популістські гасла, які нічого не значать.

"Кілька надійних і добре поінформованих джерел підтвердили, що гітлерівський антисемітизм - не такий непідробний і жорстокий, як здається. Він всього лише використовує антисемітську пропаганду, щоб заплутати своїх прихильників і підтримувати їх збудження, ентузіазм і готовність до того моменту, коли його організація досягне досконалості , набере достатню потужність і буде готова до виконання політичних цілей ", - писалося у випуску The New York Times 1922 року.

ЗМІ неодноразово підкреслювали нестрункому передвиборної кампанії Трампа, і це стало особливо ясно після того, як він переміг на виборах. Наріжний камінь його кампанії - гігантський паркан вздовж південно-західного кордону США як міру від нелегальних мексиканських мігрантів - схоже, сильно зменшився в розмірах. 13 листопада в інтерв'ю телеканалу CBS Трамп заявив, що в деяких місцях обіцяна їм "стіна" може виявитися всього лише "парканом".

Трамп дотримувався агресивної імміграційної політики і в інших аспектах. Наприклад, він обіцяв заборонити в'їзд в США всім мусульманам (після перемоги Трампа цю заяву пропало з його сайту), а мексиканців називав "насильниками" і "вбивцями".

У своїй переможній промові Трамп відмовився від войовничої риторики щодо свого переможеного опонента. якщо на передвиборних дебатах Трамп погрожував їй в'язницею, то в промові 9 листопада він подякував їй за внесок, зроблений Хілларі Клінтон на посаді держсекретаря США: "Ми у неї у великому боргу за її службу нашій країні".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "флешбеки: як New York Times описувала Гітлера в 1922 році". інші Світові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация