Флора Галієва, «Флореаль»: «Мінтімер Шаймієв любить елегантні букети, а Рустам Мінніханов - в європейському стилі»

22.04.2013

- Флора, наскільки я знаю, ви закінчили театральне училище. Як ви прийшли в бізнес?

- Я з дитинства любила малювати, любила все красиве і, закінчивши художню школу, навіть не роздумуючи, надійшла на бутафорська відділення театрального училища, тому що театр я любила теж. Закінчила театральне, де ми дуже дружили з акторами і де була дуже творча атмосфера, але продовжувала перебувати у творчому пошуку. А квіти - це була моя пристрасть - теж з дитинства. Так вийшло, що в театрі я працювати не стала, а пішла займатися з дітьми в центр дитячої творчості імені Гайдара. Вела гурток малювання, робила рекламні афіші, декорації. Потім я вийшла заміж, народила дитину, сиділа в декретній відпустці. Одного разу пролунав дзвінок. У той час відкрився Палац одруження, де вирішили ввести послугу зі створення весільних букетів. Стали шукати фахівця. У Палаці в цей час працювала одна моя знайома по театральному училищу, і вона згадала про мене.

- І ви взялися?

- Взялася. Вирішила не упускати можливість. Але мене не просто так взяли, мені влаштували екзамен, сказали: організуй виставку квіткових композицій, а ми подивимося, впораєшся ти чи ні. На дворі був 1989 рік, в Казані з квітами було складно, крім червоних гвоздик квітів взагалі більше не було. Я почала об'їжджати наші радгоспи, десь щось знаходила. Купувала тканини, всілякі стрічки, розрізала фату і робила бутоньєрки. І потім у мене все-таки було художню освіту, я вміла в'язати, шити, майструвати ляльок, багато вміла і любила робити руками. І зробила виставку на два поверхи. Мене затвердили, і з цього моменту я почала працювати з квітами. По суті, це був мій перший досвід.

- На ваш погляд, мода на квіти буває?

- Флористика сьогодні все більше наближається до області мистецтва. Флористи частіше застосовують вільну техніку, достаток аксесуарів і декору дозволяє зробити роботу більш креативною. Зараз немає певних канонів, головне, звичайно, - спочатку знати закони флористики, володіти відчуттям кольору та умінням знати міру, адже порушити гармонію простіше, ніж знайти. Мода може бути на колорит. Зараз, наприклад, популярна біло-фіолетова гама.

«8 БЕРЕЗНЯ - це важка праця»

- А правда, що флористи в переддень 8 Березня роблять піврічну виручку?

- Думаю, що це, скоріше, стосується не флористів, а оптовиків. Для нас 8 Березня - це важка праця. Квітка потрібно прийняти, обробити, а головне - зберегти його свіжість. Коли присутній творчість, це все дуже і дуже непросто. Уявляєте, що всім нашим замовникам треба зробити букети до одного певного дня - до 8 Березня. За ці дні руки флористів пропускають через себе величезну кількість квітів, і наше завдання - зробити хороший, якісний букет. Тому викид квітів буває дуже великий. Поки квітка прийшов, поки його поставили в воду, потім почали вибирати для букета, а вибираємо ми найкращий ... Так що багато квітів відбраковують. Тому виручка за півроку - це міф. Хоча я не скажу, що це для нас провальний день. Звичайно, виручка є, але не така нечувана, як про неї говорять.

«Рустам Мінніханов ЛЮБИТЬ БУКЕТИ В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СТИЛІ, БЕЗ ОСОБЛИВОГО ДЕКОРУ ТА З МІНІМУМОМ УПАКОВКИ»

- Ваш салон знаходиться в «адміністративному» центрі міста: тут і кабмін, і Держрада, і інші державні установи. Кого з VIP-персон ви обслуговуєте?

- Протягом усіх років роботи у нас їх накопичилося багато. Це подружжя наших президентів, першого і нинішнього, апарат президента РТ, Держрада і особисто спікер нашого парламенту Фарит Мухаметшин, міністр у справах молоді, спорту і туризму Рафіс Бурганов і інші керівники нашої республіки. Ми знаємо смаки нашого парламенту, з яким часто працюємо, а його співробітники знають наші можливості.

- І які ж квіти люблять наші VIP-персон?

- Наш перший президент Мінтімер Шаймієв любить благородні, елегантні букети, кілька традиційні. Дружина першого президент РТ воліє конвалії і гіацинти, їй до вподоби невеликі букетики. Гульсина Мінніханова воліє креативні букети в одній колірній гамі. Президент РТ Рустам Мінніханов любить букети в європейському стилі, без особливого декору і з мінімумом упаковки, яка потрібна тільки для підтримки квітів. У спікера нашого парламенту немає улюблених квітів, але для нього зазвичай замовляють букети в пастельній гамі. Ми багато років на ринку, так що добре вивчили пристрасті наших клієнтів.

- А корпоративні замовлення часто бувають?

- Часто. Наприклад, ми оформляємо зал, коли вибирають кращого керівника року. Зараз ми впритул працюємо з дирекцією Універсіади.

- А що ви робите для Універсіади і її штабу?

- Ми робимо букети на чемпіонати, які проходять в Казані. Крім цього, ми виграли тендер на постачання Універсіади квітами.

«ЯКЩО МИ НАВЧИЛИСЯ ВИРОЩУВАТИ ЧУДОВІ ОВОЧІ, ЯКІ НАБАГАТО КРАЩЕ привізні, ТО ТА КВІТИ ЗМОЖЕМО»

- Є такий вислів: «Квіти - це гроші на вітер». Ви з ним згодні?

- Ні. Хоча моя мама, якій я часто дарую букети, теж так каже. Квіти - це прекрасні створення природи. Звичайно, вони недовговічні, але позитивні емоції залишаються. Це чудово, коли жінка отримує квіти. І часи бувають важкі, і квіти для багатьох - дороге задоволення, але все одно їх купують.

- Ви привозите квіти з Голландії?

- Так, Голландія - свого роду серце світового квіткового бізнесу.

- А чому так відбувається? Невже в Росії не можуть вирощувати свої?

- Так, це парадокс. Звичайно, ми можемо вирощувати свої квіти, але заважає непрофесіоналізм. Немає кадрів, а кадри вирішують все. Технологію легко вивчити, потрібні люди. Може ж у нас «Травневий» вирощувати деякі сорти квітів, ми у свій час були їх клієнтами. Якщо ми навчилися вирощувати прекрасні овочі, які набагато краще привізних, то і квіти зможемо. Потрібне бажання і, повторюся, професійні, добре навчені кадри.

«Мене кинули ПОСТАЧАЛЬНИКИ ПІД 8 БЕРЕЗНЯ»

- У вас були випадки, коли підводили постачальники?

- Був у 90-х роках такий сумний випадок, і сталося це якраз під 8 Березня. Квіти не привезли взагалі! Тоді я взяла всю готівку і просто поїхала на ринок. Купувала там квіти за шалені гроші. Мені було тоді вже все одно, головне було - не підвести клієнтів.

- У яких флористів ви переймаєте досвід?

- Після того як я попрацювала в загсі, то зрозуміла, що мені не вистачає освіти. Я закінчила першу всесоюзну школу аранжування квітів в Москві, це була найперша така школа в країні, терміни «флорист» і «флористика» увійшли в ужиток пізніше. У нас були прекрасні викладачі, які навчили нас на багато речей дивитися зовсім інакше. Протягом 5 - 6 років я з ними дуже тісно спілкувалася. Великий досвід і знання я придбала в зарубіжних поїздках, курсах і семінарах в Німеччині, Києві та Москві.

- Російська флористична школа відрізняється від зарубіжної?

- У російській сучасній школі, на жаль, все більше комерції. Хочеш відступити від теми і задати додаткове питання - тебе тут же різко обривають і кажуть, що це інша тема. А інша тема - це нові гроші. А за кордоном, незважаючи на дуже високий рівень, дадуть відповідь на будь-яке питання. Тому там треба бути «губкою» і просто вбирати нові знання.

В ЛЮТОМУ ЗАМОВИТИ Конвалія - ЦЕ РИЗИК

- Вам не здається, що іноді флористи ускладнюють букети аксесуарами, і пропадає принадність квітки?

- Є таке. Головне - не перевантажити роботу. У кожної квітки - власне обличчя. Звичайно, не завжди підходить принцип «чим простіше, тим краще». Все залежить від бажання замовника.

- Але ось японці, наприклад, розкривають красу квітки, його індивідуальність.

- Це інша школа. Витончений підхід і делікатне ставлення до квітки несуть філософський зміст. У нас значення квітки більш декоративне.

- А чому не можна буває в салонах купити букет з красивих польових квітів?

- Чому не можна? Ви вже сьогодні можете купити у нас ромашки. Звичайно, ми і влітку не ходимо по полях, які не збираємо квіти, у нас просто на це немає часу. Всі ці квіти вирощені спеціально. Зараз можна замовити все що завгодно, але це ризик, і ризик фінансовий. Наприклад, в лютому замовити конвалії - це ризик. Квіти дорогі, а раптом не розкуплять? Але ризикувати доводиться, ми тримаємо у себе в салоні великий асортимент.

- Ви можете визначити характер людини по тому, який букет він замовляє?

- Можу. Але скажу ще й про те, що кожна людина нагадує якусь квітку. А визначити характер людини по тому, які квіти він замовляє, це відбувається на основі інтуїції і досвіду. Владні люди, наприклад, вважають за краще орхідеї. Коли я отримую замовлення від клієнта, незалежно від його характеру, владний він або наймиліший душі людина, я думаю насамперед про подію і про людину, якій присвячено букет або композиція.

«ЖІНКИ КУПУЮТЬ КВІТИ ЧАСТІШЕ, НІЖ ЧОЛОВІКИ»

- А хто частіше купує квіти: чоловіки чи жінки?

- Жінки. На жаль. Чоловіки, звичайно, теж купують, але співвідношення буває 60 на 40. Жінки купують подругам, мамам, коханим.

- Жінки дарують квіти чоловікам?

- Так. Був період, коли букети для чоловіків замовляли більше, ніж зазвичай. Як правило, такі букети замовляли для подарунків чиновникам.

- Приміщення, в якому знаходиться зараз ваш салон, - це ваша власність?

- Ні, це оренда. У нас 140 квадратних метрів. Я готова купити своє приміщення, але мені потрібно неодмінно розташувати салон в центрі, а в центрі гарне приміщення зараз купити важко. Центр для мене - неодмінна умова, тут знаходяться всі мої клієнти.

- Скільки існує салон в цьому приміщенні?

- Цей салон тут з 2008 року, перед цим ми працювали два роки на цій же вулиці, але в іншому приміщенні. Перед цим був період, коли у мене була закрита майстерня.

- Яка у вас форма власності?

- ВП. Я створила фірму в 1994 році.

- Ваша фірма в перші дні і зараз - є різниця?

- Коли ми починали, була мода на штучні квіти, у виставковому залі спілки художників проходили виставки, так ми залучали клієнтів. Потім я орендувала приміщення в УНІКС. Це був перший салон в Казані, де періодично була експозиція наших робіт. Потихеньку почали завозити кімнатні рослини, потім живі квіти. Тоді квітковий бізнес Казані - це було неоране поле, клієнтів було багато, бізнес був успішним. Зараз, незважаючи на велику кількість салонів, ми також залишаємося однією з провідних флористичних компаній в Казані. Ми починали, коли у нас було 4 співробітники, а зараз їх 14.

- З якими труднощами ви зіткнулися при організації фірми?

- 1994 рік - час був важкий. Перше, що мені довелося тоді робити, - це оформляти сцену УНІКС перед концертом Олександра Розенбаума. Був дефіцит з матеріалами, я поїхала в Москву, купила кашпо і штучні квіти і все зробила. Труднощі були творчі.

- А яким був ваш стартовий капітал?

- У мене було 300 рублів, цього вистачило, щоб оформити концерт. Потім друзі дали мені більшу суму в борг. Я ризикнула, і все вийшло.

- Який ваш місячний оборот?

- Приблизно мільйон рублів.

- За ці роки, що ви на ринку, ціни на ваші послуги змінюються?

- Є зростання, але невеликий.

ОДИН процвітаючого бізнесмена ЗАМОВИВ СВОЄЇ ДІВЧИНІ БУКЕТ ЗА 50 ТИСЯЧ

- Бувають примхливі клієнти?

- Бувають, але ми цього навіть раді. З ними цікавіше працювати.

- Вам доводиться займатися благодійністю?

- Так. Я дуже люблю оформляти дитячі заходи. Наприклад, конкурс «Міні-міс».

- Як ви вважаєте, скільки середній казанець може витратити на квіти?

- Ціна середнього букета у нас - тисяча рублів. Ось таку суму і витрачають. Хоча у нас є букети і за 500 рублів. Далеко не завжди потрібні неймовірні композиції. Нехай навіть це і не високе мистецтво, люди будуть раді купити невеличкий букетик за привабливою ціною.

- Яка була вартість найдорожчого букета, який ви продали?

- 50 тисяч рублів. Це був букет екзотичних квітів, там багато було величезних орхідей по півтора метра. Букет замовив один успішний бізнесмен своїй дівчині. Коли ми сказали, що він буде величезний і для нього буде потрібна спеціальна машина, він відповів, що це його проблеми. Букет вийшов грандіозний.

- У вас у продажу є квіти в горщиках?

- Є. Але букети купують частіше. На квіти в горщиках попит менше. Для квітів в горщиках потрібні певні умови, вони дуже примхливі. Вони гинуть частіше. Частка продажів квітів в горщиках у нас не більше 20 відсотків від загальної кількості продажів.

- А які екзотичні квіти зараз у вас є в продажу?

- Є, наприклад, Геліконія. Це екзотична квітка, який привозять з Еквадору і Колумбії. Але ми, звичайно, отримуємо його з Голландії, туди на аукціони звозять квіти з усього світу.

- Вам самій часто квіти дарують?

- Ні. Напевно, думають, що я і так з ними працюю і мене важко здивувати. Але я люблю, коли мені дарують квіти. Одна справа, коли з ними працюю, а інша - коли це подарунок від душі.

- А у вас є улюблені квіти?

- Я дуже люблю весняні квіти, особливо бузок і конвалії. Мені здається, до цих квітів немає байдужих. Адже квіти дають можливість подарувати не тільки красу і радість. Створюючи з квітів композицію, флористичний образ, можна багато чого людині сказати.

«РЕНТАБЕЛЬНІСТЬ - 30 ВІДСОТКІВ»

- А яка рентабельність квіткового бізнесу?

- Для успішного ведення квіткового бізнесу важливо поєднання творчої і комерційної сторін, але якщо говорити про рентабельність, то, думаю, у відсотковому відношенні це десь близько 30 відсотків.

- Як би ви могли охарактеризувати флористичний ринок Казані?

- Не дивлячись на те що ми позиціонуємо себе третьою столицею і чекаємо Універсіаду, наш ринок квітів дуже мізерний і панує на ньому одноманітність. Мало асортименту, неохайні букети. Поодинокі салони працюють достойно, на належному рівні. Салонів відкривається багато, але приходиш і бачиш одне і те ж. Мабуть, люди вважають, що заробити на квітах можна багато і швидко, не розуміючи, що це велика праця. І велика любов.

- А скільки зараз на ринку працює фірм?

- Точну цифру я назвати не можу, але дуже-дуже багато.

- Який салон ви могли б назвати як зразок гідного?

- «Марібель» - це досить хороший салон. Там працюють професіонали.

«НА РИНКАХ ДОСІ реалізується ТАК ЗВАНІ« ЖАЛОБНІ »ТРИКУТНІ БУКЕТИ»

- Казанські салони чимось відрізняються один від одного?

- Практично нічим. Як правило, в салонах невеликий асортимент, хоча зараз можна замовити достаток інших квітів. А що діється на ринках, це взагалі незрозуміло. Там досі реалізують так звані «траурні» трикутні букети, що складаються на 70 відсотків з упаковки, яка вже давним-давно неактуальна. Як це було в радянські часи. Ну скільки вже можна їх робити?

- У вас є конкуренти?

- Думаю, що ні. У нас постійні клієнти, і квіти стали необхідністю: дні народження, свята, народження дитини. Без квітів неможливо обійтися. Я не проти конкуренції, наприклад, в Європі квіткові салони на кожному кроці, і ніхто нікому не заважає. Там є здорова конкуренція. А у нас не можу назвати нікого, з ким би ми йшли пліч-о-пліч.

- Ви не боїтеся, що, якщо станеться економічна криза, людям буде не до квітів?

- Ні. Як я вже сказала, свята ніхто не скасує навіть в період кризи. Життя буде продовжуватися, ми вже потрапляли в кризу, але вижили. Так, було менше замовлень, але я менше квітів замовляла в період кризи. Ризикувати доводилося. Але такого, щоб у мене був порожній холодильник, цього не пригадаю.

- Як вам прийшла в голову ідея продавати ще й супутні товари?

- У нас це було спочатку. Коли люди приходять за квітами, вони одночасно можуть купити і подарунок. Наприклад, ми можемо зробити букет і запропонувати до нього вазу.

«РИНОК ПОВИНЕН стати красивою»

- Як ви вважаєте, як буде розвиватися в Казані квітковий ринок?

- Я оптимістка і думаю, що з часом він буде успішним. Це гарний бізнес, він захоплює.

- На вашому ринку позначається коливання валют?

- Чи позначається, адже ми возимо квіти з Голландії. Іноді люди не розуміють: на дворі липень, а у нас високі ціни на певний квітка. Але ми прив'язані до курсу валюти, і від стрибків ми не застраховані.

- Якісь сучасні технології ви використовуєте?

- Використовуємо, це стосується зберігання квітів. Мої співробітники часто їздять на навчання, все найостанніші тенденції в нашому бізнесі вони знають. Та й літератури зараз дуже багато, так що ми не стоїмо на місці.

- Які букети користуються найбільшим попитом?

- Невеликі європейські. Величезні букети вже відходять у минуле. Зараз весна, хочеться легких букетів, наприклад, з нарцисів, тюльпанів, гіацинтів. Добре йде бузок, ми возимо її також з Голландії, вона, звичайно, не така запашна, як наша, але все одно це красиві квіти.

«НАША ФІШКА - БАГАТО КВІТІВ У ВСІ ПОРИ РОКУ»

- Який стан справ з кадрами на вашому ринку?

- Дефіцит флористів на ринку є, до нас часто приходять люди з іншою школою, доводиться їх переучувати. Раніше я сама це робила, але зараз колектив великий, мої співробітники - люди з досвідом, так що вони беруть новеньких під своє крило.

- Які вимоги ви ставите до людей?

- Вони повинні бути перш за все порядними, чесними і творчими людьми. З боку я людей не беру, частіше за рекомендаціями.

- За що ви можете звільнити людину?

- За нечесність, халтуру, лінь, непрофесіоналізм.

- Яка фішка вашого салону?

- Достаток квітів в будь-який час року і виготовлення авторських колажів.

- Які плани у фірми на майбутнє?

- Відкрити ще один салон.

- Наш традиційне запитання: три секрети успішного бізнесу?

- Відповідально ставитися до своїх партнерів і клієнтів, бути доброзичливим і позитивним. Чітка, налагоджена система роботи, де кожен зайнятий конкретною справою, за яке він повністю відповідає. Бути чесним, відданим своїй справі, шанобливо ставитися до чужої думки.

Візитна картка підприємства

Бренд «Флореаль» з'явився в 1994 році, організаційно-правова форма - ІП, 14 співробітників, має ряд дипломів і вдячних листів. Річний оборот - 12 млн. Рублів. Салон пропонує букети та композиції з живих квітів, горшкові рослини, колажі, композиції з штучних квітів і сухоцвітів, сувеніри, м'які іграшки.

Візитна картка керівника

Флора Галієва народилася в Казані, закінчила театральне училище і заочну школу аранжування квітів Москві, курси флористики в Києві і Німеччини. Працювала в центрі дитячої творчості ім. Гайдара, у весільному салоні палацу одруження, з 1994 року володіє фірмою «Флореаль».

Спонсор проекту "Персона"

Спонсор проекту Персона

«ТМС груп»

КК ТОВ «ТМС груп» - багатофункціональна сервісна компанія, що займає помітну позицію на ринку нефтесервиса в РТ і в Росії в цілому.

Рік заснування: 2005

Галузь: нафтогазовидобувна, машинобудування.

Пропоновані послуги: спеціалізоване обслуговування, оренда, виготовлення нафтопромислового і бурового обладнання, виготовлення металоконструкцій і трубної продукції.

Директор: Ренат Нугайбеков

Число співробітників: понад 4 тис. Осіб.

КООРДИНАТИ

Адреса: 423450, РТ, м Альмет'євськ, вул. Герцена, 1д
Телефон: (8553) 300-442, 8-800-250-79-01
Факс: (8553) 371-381
Е-mail: [email protected]
сайт: ТМС-групп.рф

Як ви прийшли в бізнес?
І ви взялися?
На ваш погляд, мода на квіти буває?
А корпоративні замовлення часто бувають?
А що ви робите для Універсіади і її штабу?
Ви з ним згодні?
Ви привозите квіти з Голландії?
А чому так відбувається?
Невже в Росії не можуть вирощувати свої?
У яких флористів ви переймаєте досвід?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация