Фонд розвитку Брестської фортеці являє матеріали, які майже століття пролежали під грифом «секретно»!

  1. Схожі статті:

Фонд розвитку Брестської фортеці вперше представляє білоруської громадськості, а також науковому співтовариству і всім зацікавленим особам,

можливість познайомитися з матеріалами, які майже століття пролежали під грифом «секретно» в найбільших військових архівах Москви і Санкт-Петербурга і призначалися виключно для очей вищого керівництва армії і Російської імперії.

Команда Фонду підготувала ексклюзивне науково-популярне видання «Атлас фортеці Брест-Литовська».

Незважаючи на всесвітню популярність і зв'язок з історією Росії, Білорусі та Польщі, Брестська фортеця сьогодні залишається чи не найбільш маловивчених об'єктом культурно-історичної спадщини світового рівня.

На сьогоднішній день «Атлас фортеці Брест-Литовська» є єдиним загальнодоступним джерелом інформації, що відображає спадщину і історію будівництва всього комплексу фортеці Брест-Литовська за 100-річний період існування Брестської фортеці. До книги увійшли рідкісні матеріали з архівів і музейних фондів Варшави, Бреста, Москви і Санкт-Петербурга.

Книга має практичний інтерес для істориків, краєзнавців, фахівців з охорони спадщини, урбаністів, архітекторів, музейних працівників, видавців, фахівців з туризму, а також бібліотек, наукових і навчальних закладів Білорусі. Ті, хто цікавиться історією городяни, туристи та відвідувачі Брестської фортеці дізнаються деталі будівництва фортеці, як вона оснащувалася артилерією і обладнанням, познайомляться зі знаковими для фортеці персоналіями, унікальними інженерними рішеннями, що вплинули на розвиток фортеці Брест-Литовська.

Проект «Атлас фортеці Брест-Литовська» складається з трьох частин. Слідом за «Атласом фортеці Брест-Литовська:« Том 3. фортової період (1876-1915) »Фонд планує видання« Том 2. Історія фортеці Брест-Литовська »і« Том 1. Історія виникнення міста Берестя ». Для того, щоб 3-ий том «Атласу» могли придбати всі бажаючі, його творці запустили краундфандінговую кампанію на майданчику « вулик ». Частина виручених грошей планується витратити на видання наступних томів.

Частина виручених грошей планується витратити на видання наступних томів

Весь матеріал про Брестську фортецю, зібраний командою Фонду за 4 роки і не увійшов до Атлас, який присвячений переважно фортової періоду, розміщений у відкритій електронної Базі даних « Спадщина Брестської фортеці ».

Над Атласом працювали:

Автор-упорядник - Володимир Орлов, експерт Фонду по історико-архівних досліджень, керівник Центру військового спадщини Литви, автор і співавтор книг «Історія Ковенської фортеці», «Фортифікація XX століття в Литві», атласу Ковенської фортеці (Каунас, Литва).

Науковий редактор - Володимир Калінін, автор книг і публікацій про Владивостоцької фортеця, науковий редактор атласу Ковенської фортеці (Владивосток, Росія).

Науковий рецензент - Сергій Пивоварчик, доктор історичних наук, доцент, завідувач кафедри історії Білорусі, археології та спеціальних історичних дисциплін Гродненського державного університету ім. Я. Купали, фахівець в області історії і військової археології (Гродно, Білорусь).

Науковий консультант - Олександр Коркотадзе, експерт в галузі історії та фортифікації Брестської фортеці, керівник філії «Музей V форт» Меморіального комплексу «Брестська фортеця-герой», автор публікацій і доповідей по Брестській фортеці (Брест, Білорусь).

Атлас і електронна База даних стали продуктами II-го етапу інвентаризації та документації фортифікаційного спадщини фортеці Брест-Литовську. II-ий етап досліджень проводився в рамках проекту «Інвентаризація та документація фортів і укріплень фортеці Брест-Литовська» (2015-2017) і був присвячений історії будівництва і модернізації фортових укріплень. Дослідження фортів дозволило Фонду уявити Брестську фортецю як єдиний комплекс фортеці бастіонного типу ХIХ ст. з двома поясами фортів XX в.

Команда проекту: Аліна Дерев'янко, Наталія Зданевич, Олексій Зановскій. Виконавчий директор проекту - Інна Прілежаєва. Видавець - Фонд розвитку Брестської фортеці.

Проект здійснюється за фінансової підтримки: «Посольського фонду збереження культурної спадщини» США (AFCP), готелю «Ермітаж», за участю засновників Фонду розвитку Брестської фортеці.

Про Фонд розвитку Брестської фортеці

Фонд розвитку Брестської фортеці - некомерційна організація, створена у вересні 2013 р Основне завдання Фонду - залучення коштів і об'єднання ресурсів для розвитку Брестської фортеці та прилеглих територій м Бреста. Фонд розвитку Брестської фортеці проводить дослідження по темі Брестської фортеці, ініціює нові дослідницькі практики, пошук матеріалів, займається популяризацією історії Бреста та Брестської фортеці, сприяє консолідації та розвиткові наукового і музейного співтовариства навколо теми спадщини. Детальніше про діяльність Фонду на сайті www.brestheritage.by.

Служба новин Реального Бреста

Схожі статті:

Реконструкцію археологічного музею "Берестя" завершать влітку

«На лабутенах і в ох ... тільних штанях» - хіт весіль цього сезону в Брестській фортеці

Весільні замочки дісталися до Берестейського моста

Новий сезон суботників на руїнах Бернардинського монастиря почнеться з середньовічного фесту і польової кухні

Як «Реальний Брест» відвідав «Форт №5»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация