Forbes: Порошенко обраний президентом, Путін ухиляється від обіцянки поважати результати виборів

Forbes: "Порошенко може і про-європейський лідер, але важко повісити на нього

ярлик екстреміста "/ REUTERS

У своїй статті під назвою «Порошенко обраний Президентом України, Путін ухиляється від обіцянки поважати результати виборів» на сайті Forbes.com Пол Родерік Грегорі пише, що, незважаючи на свої обіцянки, Путін не визнає результати українських президентських виборів.

35,5 млн. Українських виборців віддали Петру Порошенко, так званому Шоколадному королю, 56% своїх голосів, вибравши його серед 21 кандидата у виборчому бюлетені. Він стане п'ятим президентом України. Ці цифри засновані на даних двох окремих національних екзит-полів, як повідомили в Kyiv Post у статті «Висока явка виборців призводить Порошенко на пост президента». За два дні до виборів Володимир Путін публічно відступив від своєї обіцянки поважати результати виборів. Протягом наступних днів і тижнів стане очевидно, що він ніколи і не хотів визнавати результати президентських виборів в Україні. Давайте подивимося на реакцію світової спільноти.

Явка виборців була безпрецедентно високою, 60%, незважаючи на те, що приблизно 20% виборців в Донецькій, Луганській областях і включеному Криму були позбавлені можливості проголосувати через запеклого саботажу з боку сепаратистів. Незважаючи на спалювання бюлетенів, закриття виборчих дільниць і фізичне залякування, явка в сусідніх областях склала небувалих 70%.

Неділю 25 травня увійшов в історію як день гордості для України і став яскравим сигналом того, що українці хочуть стабільності, миру і процвітання. Результати виборів також показали, що терористи, яким допомагає Росія, поки зберігають контроль тільки над неспокійним Донбасом.

Ці вибори запам'ятаються також насильством і жорстокістю, якими вони супроводжувалися. Проросійські сепаратисти залякували членів виборчих комісій, погрожували застрелити безстрашних виборців, і закривали виборчі дільниці. Як повідомляє Kyiv Post, ні одна виборча дільниця не було відкрито в Донецьку, і тільки кілька ділянок відкрили у віддалених містах і селах Донецької області. Члени виборчих комісій в паніці намагалися покинути один з небагатьох відкритих виборчих дільниць, коли туди прибули українські солдати, щоб проголосувати. Вони подумали, що на них напали проросійські зелені чоловічки.

Але досить про результати виборів, давайте повернемося до наслідків, які вони будуть мати, особливо до реакції Володимира Путіна.

Володимир Путін неоднозначно заявив в п'ятницю, під час своєї щорічної зустрічі в Петербурзі з представниками бізнесу з усього світу, що буде «поважати» результати виборів. У той час як Путін продовжував використовувати лінгвістичні хитрощі, щоб запобігти введенню санкцій, якими загрожує Захід в разі зриву виборів, його довірені особи в східній Україні готувалися до «тотальної війни» проти виборів.

Казки Путіна про те, що у нього немає ніякого контролю над сепаратистами в південній і східній Україні, перестають бути переконливими. Він заявив про свою невинність, коли самопроголошені лідери Донецької Народної Республіки провели референдум про незалежність 11 травня, нібито, не дивлячись на рекомендації російського президента перенести його. (Примітно, що прес-секретар Путіна відмовився говорити про позицію Путіна щодо референдуму, підкреслюючи при цьому, що Росія гаряче підтримує вибір на користь незалежності).

Твердження Путіна про те, що він «не має контролю над сепаратистами» стали ще менш переконливими, коли сепаратисти почали відкрито заявляти про те, що є громадянами Росії, говорити про свою участь в бойових діях в Чечні (можливо, здійснювали військові злочини), про причетності до російської військової розвідки і загальних зв'язках з одним таємничим російським олігархом. (Наприклад, Радіо Свобода 23 травня, Московський комсомолець 16 травня, Фонтанка 21 травня). Я вважаю, ці російські націоналісти мають намір повернутися в Росію, як тільки їх українська кампанія буде закінчена. Вони, мабуть, розуміють, що їх дії подобаються Путіну.

Танець Путіна нагадує мені спектакль в дитячому ляльковому театрі. Терористи - це ляльки. Вони ображають ляльковода Путіна, який з жалібним видом звертається до своєї європейської і американської аудиторії, як би кажучи: Дивіться, що ці погані ляльки роблять зі мною, маленьким і безневинним. Дитяча аудиторія лає неслухняних ляльок. В цьому випадку, Захід робить вигляд, що вірить, аби уникнути прийняття жорстких заходів проти Путіна, скривдженого ляльковода.

Президентські вибори в Україні стануть ще одним актом в театрі абсурду Путіна.

Пам'ятайте, що Путін йшов по «натягнутому канату» до цих виборів. І Сполучені Штати, і Європа погрожували Росії санкціями, якщо вона порушить проведення виборів. У понеділок Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) представить звіт про те, що вибори пройшли без порушень. Ангела Меркель і Європа вимагають, щоб Путін погодився з цим, але йому складно буде проковтнути цю гірку пігулку. Він погодиться де-юре, але відмовиться де-факто.

Українська кампанія Путіна переслідує дві мети: захистити Україну від сфери впливу Євросоюзу і, з легкістю захопивши території південно-східної України і Молдови, перетворити їх в Новоросію. Обидві ці цілі вимагають делегітимізації тимчасового уряду, яке змінило вірного Кремлю Януковича.

Щоб бути більш точним: виправданням Путіна прихованого вторгнення в східну Україну було його гуманітарний бажання захистити співвітчизників від репресій, вбивств і навіть геноциду. Визнання українських виборів поставить хрест на розповідях Путіна про росіян на сході, яких потрібно захистити (і навіть шляхом анексії територій) від божевільних екстремістів-націоналістів і неонацистів, які з Києва. Порошенко може і про-європейський лідер, але важко повісити на нього ярлик екстреміста.

Путін не збирається відмовлятися без бою від своєї мантри «київська влада нелегітимні», але він не може відкрито не визнати результати виборів. Таким чином, Путін буде продовжувати грати в кішки-мишки, що залишить йому простір для маневрів.

Зауважте, що Путін відкрито ставив під сумнів легітимність виборів 25 травня під час бізнес-форуму в Петербурзі всього два дні тому.

В ході емоційного обміну репліками, модератор (з американського телеканалу MSNBC) прямо запитав Путіна:

MSNBC: «Чи можу я запитати Вас, просто щоб записати це для вашої аудиторії тут: Ви визнаєте законність виборів, які відбудуться в неділю в Україні?»

Путін: Знову це питання! Знову і знову. Хто знайшов цього хлопця і запросив сюди? Ви знаєте, ми розуміємо, що люди в Україні хочуть, щоб цей тривалу кризу в їхній країні закінчився, і, поза всяким сумнівом, ми будемо поважати вибір українського народу. Звичайно, ми будемо стежити за розвитком подій ».

Іншими словами, Путін відмовився відповідати на питання. Потім він продовжив розповідати про нелегітимність українських виборів:

Путін: «Я не впевнений, що ви знаєте про це, але, строго кажучи, ніякі президентські вибори не можуть бути проведені у відповідності до чинної конституції, оскільки Президент Янукович покинув президентський пост у неконституційний спосіб ... Строго кажучи, згідно з Конституцією, він все ще президент. Чи не було б простіше провести референдум, (і) забезпечити, щоб права людини на сході і півдні України дотримувалися? Але ті, хто перебувають при владі в Києві, сьогодні вибрали інший шлях ».

Цей примітний відмова Путіна визнати результати українських виборів залишився без належної уваги ЗМІ. Тільки один здивований український блогер написав (російською мовою) статтю під назвою «Без жартів, без іронії, Путін обіцяє поважати результати українських виборів». Слова Путіна не схожі на слова людини, який має намір визнати результати українських виборів, але Америка і Європа дивляться на це по-іншому. Їм потрібно виправдання, щоб уникнути введення додаткових санкцій.

До речі, прес-служба Путіна заявила 12 травня (на наступний день після того, як референдум, проведений в так званій Донецької Народній Республіці був визнаний незаконним ООН, Євросоюзом і Сполученими Штатами), що «Росія« з повагою »ставиться до волевиявлення жителів Донецької і Луганської областей, які брали участь в так званому референдумі про статус регіонів, які проголосили себе «народними республіками» після того, як в Києві змінилася влада. Я думаю, журналістам варто було запитати пана Путіна, які з виборів він «поважає» більше - офіційні українські президентські вибори або так звані референдуми, проведені неіснуючими політичними утвореннями.

Це питання задали довіреній особі Путіна, прем'єр-міністру і екс-президенту Дмитру Медведєву, щоб випустити кота з мішка, під час в інтерв'ю Bloomberg TV. Медведєв заявив, що Янукович в доброму здоров'ї і до сих пір є президентом України. «Тому немає необхідності проводити вибори». А тепер ключові слова, які процитувала газета «Сегодня»: «Я можу сказати, що в ході виборів, які відбудуться в травні, частина українського народу може висловити свою думку про того чи іншого кандидата. Чи означає це «прийняти результати виборів»? Ні це не так.

Характеристика російських ЗМІ виборів 25 травня для англомовної аудиторії була більш стриманою: «Дострокові президентські вибори в Україні пройшли на тлі насувається громадянської війни і економічного краху. Їх проведення було прискорене недавнім захопленням влади і суперечками з найбільшим торговим партнером, Росією. Два східних регіону відмовилися брати участь у виборах ».

Справедливе і збалансоване висвітлення.

Чого нам слід очікувати від Путіна в найближчі дні і тижні? Він буде продовжувати «поважати» результати виборів. Він буде наполягати на переговорах, в яких повинні брати участь його саме проголошені мери і губернатори, які є громадянами Росії. Але ці переговори зможуть початися лише після того як Україна виведе свої війська з областей, окупованих проросійськими сепаратистами-терористами. Його довірені особи будуть продовжувати зміцнювати командування і контролювати обложені центри в Східній Україні, як це сталося, наприклад, з прибуттям батальйону «Схід» в Донецьк. Путін буде продовжувати вести війну на виснаження, дестабілізуючи Донбас, що збереже для нього можливість пізніше напасти на всю Новоросію.

Порошенко, в свою чергу, повинен відмовитися від будь-яких «мирних переговорів» за участю російських диверсантів. З цього нічого не вийде, хіба що не дозволить сепаратистам відразу збільшити свої досягнення. Він повинен консолідувати українську армію і спецназ під центральним командуванням, включаючи неофіційні збройні загони, сформовані тимчасовим урядом. На командні центри в східній Україні повинні нападати тільки регулярні війська під професійним керівництвом.

Те, що Путін накоїв в східній Україні, матиме неприємні наслідки, можливо, відразу ж. Світова громадськість може бути неуважною, але все в Європі та Північній Америці ненавидять агресію, порушення в проведенні виборів та залякування. Такі малюнки не вписуються в загальну картину цивілізованого світу. Путін може продовжувати грати в свою гру «Я не несу відповідальності», але він не знайде аудиторію, яка повірить йому.

Те, чого Україна сягнула 25 травня 2014 року - визначна подія, і світова спільнота визнає це. Нам подобається ділити людей на хороших і поганих. Сепаратисти - погані хлопці, тим більше після виборів. Путін не може дозволити собі невдалий піар в боротьбі за громадську думку. Я думаю, він незабаром зазнає серйозної поразки.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Хто знайшов цього хлопця і запросив сюди?
Чи не було б простіше провести референдум, (і) забезпечити, щоб права людини на сході і півдні України дотримувалися?
Чи означає це «прийняти результати виборів»?
Чого нам слід очікувати від Путіна в найближчі дні і тижні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация