Форімрованіе єдиного реєстру адвокатів України

До кінця квітня обробка та внесення даних в недавно створений Єдиний реєстр адвокатів України будуть завершені До кінця квітня обробка та внесення даних в недавно створений Єдиний реєстр адвокатів України будуть завершені.

Такий прогноз зробив заступник голови Ради адвокатів Валентин Гвоздій. Сьогодні практично всім радам в регіонах передані права адміністрування ЄРАУ, сплату членських внесків можна визнати задовільною. Крім того, на засіданні САУ затвердили символіку Національної асоціації адвокатів та зразки посвідчень членів органів адвокатського самоврядування.

Про реєстр, внески та переїздах

Представництво в Раді адвокатів з кожним засіданням стає все більш значним - вже практично всі регіональні підрозділи підтвердили їх статус повноваження і, відповідно, брали повноцінну участь в засіданні. До роботи також долучилися голови рад адвокатів регіонів та місцевих КДКА.

Найбільш хвилюючі питання - ведення єдиного реєстру та сплата членських внесків. За словами В.Гвоздій, до кінця квітня обробка та внесення даних в ЄРАУ повинні бути завершені. «Сьогодні більш ніж у 10 регіональних радах відбувається адміністрування ЄРАУ, і мені подобається динаміка, яку демонструють поради, які отримали право доступу до реєстру. Наприклад, в деяких вноситься по 100 заявок в день. Програмна частина реєстру вже готова, і ми передали практично всіх регіонах права адміністрування першого рівня », - зазначив заступник голови САУ і попросив, щоб після закінчення засідання представники регіонів отримали під розписку паролі доступу до реєстру. До речі, після 16 січня 2014 року адвокати, інформації про яких не буде в реєстрі, не зможуть здійснювати повноваження щодо захисту клієнтів в кримінальних справах.

У чому ж різниця між колишнім реєстром, який вела ВККА і нинішнім? «Те, що існувало раніше, назвати єдиним реєстром можна лише з великою натяжкою. Це була компіляція зібраних разом EXCEL-файлів, список, в якому один і той же адвокат міг значитися тричі в різних регіонах. НААУ відповідно до положення про порядок ведення ЄРАУ замовила у спеціалізованій професійній організації програмний продукт. Він був розроблений і зараз вже діє. Відмінність нового реєстру в тому, що він дійсно єдиний. Система фіксує кожну запис: час внесених змін, статус адвоката, статус сплати його внесків і т.д. », - розповів« ЗіБ »В.Гвоздій.

На засіданні були внесені невеликі зміни в порядок ведення реєстру. Наприклад, якщо адвокат подає заяву про внесення даних до реєстру особисто, йому потрібно лише пред'явити оригінали документів. Якщо ж він подає заяву поштою, доведеться нотаріально засвідчувати свій підпис.

У деяких адвокатів виникло питання: куди звертатися в разі зміни місця проживання або роботи? Якщо, скажімо, захисник із Запоріжжя вирішить переїхати до Києва, йому достатньо звернутися до Ради адвокатів Запорізької області, який внесе необхідні зміни, і система автоматично перенесе інформацію про адвоката до відомостей ради того регіону, в якому він планує «прописатися». Приватне ж справа буде як і раніше зберігатися в тій КДКА, яка видала свідоцтво. На думку керівництва САУ, нинішня процедура максимально спрощена. Тепер не потрібно, як раніше, зніматися з обліку і знову на нього вставати.

Ситуація з членськими внесками в цілому цілком оптимістична. Як відомо, Рада адвокатів підтримав рекомендацію з'їзду адвокатів і встановив розмір членських внесків на рівні мінімальної заробітної плати. Але в окремих областях знаходяться такі, хто, скажімо, пропонує адвокатам платити 930 грн. - на 300 грн. менше, ніж належить. Серед «неблагополучних» регіонів були названі Чернігівська і Хмельницька області. Причому, за словами голови САУ Лідії Ізовітової, ті, хто закликає своїх колег платити менше або не платити зовсім, самі нічого не порушують і внески платять справно, вчасно і в повному обсязі.

Адвокатів теж потрібно захищати!

На засіданні в черговий раз підняли питання про затвердження складу комітету із захисту прав і гарантій адвокатської діяльності. Поки ж робоча група під керівництвом заступника голови САУ Катерини Коваль продовжує розробляти положення про комітет.

Як відомо, згідно з ч.2 ст.23 закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» представники регіональних рад мають право бути присутніми під час проведення слідчих дій щодо адвоката. І саме члени комітету будуть брати участь в цих діях, а також розробляти відповідні рекомендації. «У зв'язку з тим що у нас не зареєстровані деякі регіональні ради і немає уповноважених представників, ми запропонували створити комітет на національному рівні і включити в нього не просто рекомендованих радою осіб, а саме членів рад адвокатів регіонів - для того, щоб ми могли виконувати вимоги закону », - розповіла Е.Коваль.

Спочатку передбачалося включити до комітету від кожного регіону по одному представнику, але потім вирішили їх кількість не обмежувати. Адже захист адвокатів - справа благородна, і якісь «квоти» тут недоречні. До того ж в законі не вказано, що під час обшуку, скажімо, офісу львівського адвоката можуть бути присутніми представники тільки з Львівської області. Так що тепер його цілком зможуть підтримати колеги з Києва, Криму чи Закарпаття.

«Думаю, в своєму регіоні адвокати можуть іноді відчувати деякий тиск, а в чужому вони, швидше за все, будуть відчувати себе вільніше. І я вважаю, що обмежувати кількість представників не треба, нехай буде кілька людей з кожного регіону. Неважливо, скільки членів буде в комітеті - 30, 40 або 50. Чим більше, тим краще. Адже кожен день з нашими адвокатами щось трапляється і кожен день нам потрібно їх захищати »- підкреслила Л.Ізовітова.

Іноземцям поки доведеться зачекати

Мабуть, одним з найбільш дискусійних виявилося питання про порядок допуску до практики в Україні іноземних адвокатів і внесення відомостей про них до ЄРАУ. Робоча група з підготовки відповідного положення була створена на минулому засіданні, але прийти до єдиної думки її члени поки не змогли.

«Допускаючи іноземних адвокатів в Україні, ми повинні бути впевнені, що ці люди не зробили якісь порушення в своїй країні, що вони в тій чи іншій мірі знають українську мову, - висловив думку голова ВКДКА Валентин Загарія. - Можливо, має сенс вивчити це питання краще, попрацювати разом над даним проектом, щоб він дозволяв КДКА, які прийматимуть рішення про допуск адвокатів, об'єктивно розглядати ці питання ».

З В.Загарія згодна і Л.Ізовітова. На її думку, іноземні адвокати повинні відповідати певним критеріям. Можливо, з ними варто проводити співбесіду, зокрема з'ясовувати знання мови і законодавства.

«Я не думаю, що нам потрібно вимагати знання мови, - не погодилась представник КДКА м.Києва Наталія Петрова. - Тоді жоден іноземний адвокат не отримає допуску. Мова іноземного спілкування - англійська ». М.Петрова також повідомила, що в КДКА столиці надійшло вже 10 заяв від зарубіжних адвокатів з проханням допустити їх на український ринок.

«Уявіть: я приїжджаю в Англію і кажу:« Я хочу скласти іспит на барристера, щоб брати участь в процесі у Високому суді Лондона, але українською мовою ». Це ж нонсенс! »- не погодився з колегою В.Загарія.

Член ради адвокатів одного з регіонів розповіла, що, коли їй довелося представляти інтереси наших співгромадян в німецькому суді, знання мови у неї ніхто не вимагав, дозволили взяти перекладача, але при цьому повідомили, що виступати в суді без місцевого адвоката вона не має права. У результаті їй довелося найняти німецького адвоката.

Порадившись, члени САУ вирішили, що дане питання потребує більш ретельного вивчення, робочій групі необхідно продовжити роботу над становищем і, можливо, провести круглий стіл на цю тему.

До речі, питання допуску іноземних адвокатів є каменем спотикання в багатьох країнах - його обговорюють вже більше року в Росії, Казахстані, Грузії після прийняття нового закону про адвокатуру.

Чи не затвердив САУ і програму кваліфікаційного іспиту. Було прийнято рішення її доопрацювати за участю практикуючих юристів і вчених, а також підготувати завдання для квитків і тестів. До речі, цим буде займатися в тому числі Центр досліджень історії адвокатури та права, який був створений на засіданні. Поки ж КДКА можуть використовувати стару програму, затверджену раніше. У ній частину питань, що стосувалися кримінального права і процесу, були оновлені.

Крім того, на засіданні затвердили зразки посвідчень членів САУ, ВКДКА, Вищої ревізійної комісії адвокатури, регіональних рад та КДКА, ревізійних комісій, а також символіку Національної асоціації адвокатів. Оновлена ​​адвокатура отримала новий символ, розроблений Павлом Гречковського: стилізований Герб України на сувої і щиті. Після доопрацювання символ буде переданий на реєстрацію.

Пряма мова

Валентин ГВОЗДІЙ, заступник голови САУ:

- Навіть в тих регіонах, де поради адвокатів ще не зареєстровані, наші колеги вносять гроші на рахунки НААУ. Особливих проблем у цьому відношенні не виникає. Правда, в окремих регіонах, наприклад в Чернігові, люди влаштовують певний саботаж. Національна асоціація буде вживати заходів по відношенню до них.

Звертаю увагу адвокатів: внесок, який був сплачений не в повному обсязі або не тому суб'єкту адвокатського самоврядування, який повинен його отримати (наприклад, заплатили в КДКА, хоча повинні платити раді), буде вважатися несплаченим. Я просив би бути дуже уважними і звертатися до сайту НААУ. Він дає можливість заплатити цей внесок, згенерувавши квитанцію в розділі «Щорічні внески». І якщо рада адвокатів регіону в даний момент не діє, можна перерахувати внесок на рахунок НААУ, вказаний на сайті. Без сплати внесків у адвоката не буде можливості здійснювати дії, пов'язані з реалізацією права на адвокатське самоврядування. Наприклад, ті ж ордера повинні бути виготовлені за якісь кошти, а у рад немає інших джерел фінансування, крім внесків.

За матеріалами: Закон і Бізнес

У чому ж різниця між колишнім реєстром, який вела ВККА і нинішнім?
У деяких адвокатів виникло питання: куди звертатися в разі зміни місця проживання або роботи?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация