Формат гри: Battlefield 2. Війна в онлайні

Американці (USMC). Східна коаліція (MEC). Китай (China). Три армії зійшлися в інтернет-баталіях. Battlefield 2 став новою віхою в історії мережевих екшенів, затьмаривши собою і першу частину (хоча в неї досі грає багато народу), і Operation Flashpoint (втім, фанатів реалізму з цієї гри просто так не виженеш), і America's Army, і переважна більшість інших ігор подібного роду.

Злі язики і підступні уми вже встигли охрестити Battlefield 2 нахабним вискочкою зі стрункого ряду реалістичних ігор, але ... Сотні тисяч користувачів, денно і нощно відстрілювати один одного в онлайні, лише єхидно посміхнуться. Оперативно спрацював і російський видавець гри - компанія "Софт Клаб", вчасно викинула на вітчизняний ринок недорогу (від 500 рублів) ліцензійну версію.

Але ... До гри (як до західної, так і до вітчизняної версії) додається лише маленьке керівництво, яке не дає відповідей навіть на основні питання початківців гравців. Тому ми, як справжні шанувальники Battlefield 2, готові поділитися своїми знаннями. Сьогодні ми відповімо на найбільш поширені запитання щодо Battlefield 2.

Спочатку про головне. На форумах Battlefield 2, яких після виходу гри розплодилося безліч, ходять найрізноманітніші чутки про те, який зв'язок потрібно для нормальної гри по Мережі і скільки ж трафіку жере ця забава. Ми провели невелике тестування на декількох комп'ютерах, підключених до інтернету різними способами: через диалап, ADSL та виделенку. Результати такі.

Грати на модемі, навіть якщо АТС майже ідеально тримає швидкість 128 Кбіт / с, практично неможливо. При цьому показник пинга поводиться трохи дивно. Ви можете зайти на сервер, і номінально пінг-лічильник буде показувати значення в районі 100-120 (цілком достатньо для нормальної гри, якщо тільки ви не вибрали снайпера), але реальні показники будуть інші - за нашими підрахунками, не нижче 300-320. А цього для гри категорично недостатньо. Скільки ми не намагалися, домогтися прийнятних результатів на модемі нам не вдалося. Так що діалапщикам, на жаль, залишається тільки смоктати лапу ...

Тепер що стосується ADSL-з'єднання. Особливо проявляють активність на форумах абоненти малобюджетних тарифів "Стрима" - "Нео" і іже з ним. Багато хто стверджує, що грати на швидкості 120 Кбіт / с (зв'язок на ADSL і на модемі - різні речі) нереально. Ми перевірили, кілька годин погоняв гру на картах на 64 людини. Грати можна. Так, пінг рідко опускається нижче позначки 100, але грати можна, принаймні "супортом" або "аcсаултом" (на снайпера розраховувати не доводиться). В ідеалі ж, як показало тестування, гра буде йти без лагів з вашого боку лише при нормальному мегабітних каналі.

З витратою трафіку все саме так, як попереджали розробники задовго до виходу гри. Трафіку гра їсть будь здоров і навіть трохи більше. Розкид вкрай великий, але навіть нижня планка змусить задуматися тих, хто сидить на тарифах з помегабайтной оплатою. На найменших картах при невеликій кількості народу і незадіяною техніці гра відгризає в районі 15 Мбайт трафіку за годину. На великих же картах, заповнених під зав'язку, Battlefield 2 за той же час може зжерти і 50 Мбайт.

Меню командира загону - запит підтримки (клавіша T).

На порядку денному - ранговая система. Багато починаючі гравці нічого про неї не знають, в мануалі теж не сказано ні слова. Проводимо інструктаж. У грі діє система підвищення військового рангу. Ранги нараховуються під час набору вами очок. Перше підвищення відбувається при наборі 1000 очок. Друге - при 10000, далі по наростаючій. При цьому очки зараховуються тільки за гру на так званих ранжируваних серверах (які отримали офіційну ліцензію видавця). У вікні ігрового браузера такі сервера позначені відповідним значком (в нижній третині браузера можна визначити фільтр, який буде відсівати все неранжіруемие сервера).

Що дає ранговая система? По-перше, вона непрямим чином визначає ваш статус на поле бою. По-друге, від рангу залежать ваші шанси стати командиром на даній конкретній карті. Якщо на місце головкому крім вас претендує інший гравець з більш високим рангом, командиром буде призначений саме він, а не ви.

Крім рангів в грі передбачена система медалей / орденів / нашивок. За що присуджується та чи інша нагорода (які нагороди у вас вже є, можна подивитися в меню Battlefield HQ / Awards), спочатку було невідомо, але потім розробники оприлюднили цю інформацію. Гравці, м'яко кажучи, жахнулися: для отримання деяких нагород потрібно виконати абсолютно неймовірні умови. Але ... тим цікавіше грати. Власне, для більшості геймерів саме система нагород і є основним стимулом гри. Начебто, дрібниця, але дрібниця геніальна, без неї не було б Battlefield 2.

Ще одна особливість системи рангів - з отриманням кожного нового звання дають можливість відкрити один новий вид зброї. Який саме, ви вибираєте самі. На жаль, гра не видає точні характеристики всіх стовбурів, лише міні-опису, тому вибір, по суті, доводиться робити навмання. Щоб відкрити відповідну саме вам "пушку", ознайомтеся з детальними характеристиками всіх знарядь вбивства в таблиці на нашому диску (За журналу / Інтернет / Гра в онлайні).

Ті, хто вже відкрив деякі стовбури, цікавляться, як ними скористатися. Відповідаємо: в меню вибору класу перед кожним респаун на маленькому значку біля кожного стовбура (там, де раніше був замочок) з'явиться значок стрілок вибору. Натискаєте на нього і міняєте стандартні стовбури на бонусні. Зверніть увагу, що зустрічаються сервера, які не підтримують таку зброю. В цьому випадку змінити зброю не вийде.

Ліцензія або піратка?

Політика нашого журналу - протистояти злодіям ігрового світу у всіх їх проявах. А пірати, які вміло завозять і продають вкрадені і розтиражовані гри в усі куточки нашої батьківщини, - саме злодії, як би не вставали за них горою деякі геймери, яким шкода заплатити необхідну суму за ліцензію.

Але, тим не менш, факти залишаються фактами. Дуже багато гравців користуються саме піратською продукцією. Саме для таких несвідомих товаришів і призначений наш короткий лікнеп по тому, що ви втрачаєте і що купуєте при покупці неліцензійної версії гри. Купуєте ви, власне, тільки одне - DVD за ціною в два рази дешевше ліцензії. Втрачаєте ж значно більше, а саме - всю сіль гри. З піратською версією не пускають ні на один ранжируваних сервер, тобто ви не можете рости по службових сходах, не можете заробляти медалі і ордени, не можете брати участь у системі чартів. При цьому, правда, можна грати на нечисленних і моторошно гальмівних піратських серверах, які частіше за все не пропатчити і рясніють різнобарвними багами.

Для свідомих ж геймерів повідомляємо, що в Росії зараз можна знайти дві офіційні версії гри. У деяких магазинах була помічена офіційна європейська версія - за ціною близько $ 50. Для більшості гравців ця сума занадто висока, та й не зовсім зрозуміло, навіщо брати коробочну європейську версію, якщо "Софт Клаб" випустила ту ж саму версію в DVD-боксі. Продається вона в більшості комп'ютерних лабазів за ціною від 500 рублів. Ця ексклюзивна ціна на момент написання статті діяла в столиці в клубі MGC ( www.matrix-gc.ru ), В інших магазинах ціни були в районі 650 рублів.

Звертаємо вашу увагу, що локалізації Battlefield 2 на даний момент не існує (і, мабуть, не буде), тому, якщо хтось на ринку буде пропонувати вам "повністю ліцензійну російськомовну версію", знайте, що це підступи піратів і ні на один ранжируваних сервер вас з такою грою не пустять.

Для гри в інтернеті вкрай бажано поставити останню версію патча. Серверів, що підтримують більш ранні версії гри, вкрай мало, і серед них немає ранжируваних. Багато власників російської ліцензії зіткнулися з низкою проблем. На деяких системах патч категорично відмовляється ставитися, при цьому на інших комп'ютерах він інсталюється без будь-яких проблем. Проте, навіть якщо вам не пощастило і ви не можете встановити патч звичайним чином, є метод, що дозволяє пропатчити гру і на вашій машині.

Якщо у вас російськомовна версія Windows (90% проблем саме через це), перейдіть на англійську мову (Пуск / Налаштування / Панель Управління / Мови і регіони), перезавантажте комп'ютер і тільки потім запускайте патч.

Але і цей спосіб діє не у всіх випадках. У такій ситуації залишається єдиний варіант - встановлювати на гру незапакованние файли патча. Робиться це в такий спосіб. Запускаєте патч і доходите до вікна з кнопкою Ready To Install The Program (до цього етапу патч працює на всіх машинах). Не виходячи з інсталятора, через файловий менеджер (опція відображення прихованих файлів повинна бути включена) заходите в папку C: / Documents and Settings / Ваш аккаунт / Local Settings / Temp / довгий номер. У ній задаєте пошук трьох файлів: patch.exe, patch.rtp, patch.rtd і patchw32.dll. Перекидаєте їх в папку з грою і запускаєте patch.exe: вилетить DOS-вікно установки патча. Після завершення встановлення (на деяких етапах інсталятор може подвисать на кілька хвилин - це нормально), запускайте гру - версія оновилася.

Для початківців найскладніше в Battlefield 2 - це система командування. При виборі класу на початку раунду або перед будь-яким респаун у вікні класів можна переключитися на додаткове вікно Squad. Саме в ньому можна призначити себе на роль командувача загоном або всією групою військ на мапі. Тут же можна примкнути до вже існуючого загону.

Товариші по ськвад підсвічуються на карті зеленим світлом. Командир групи позначений у вигляді великої зеленої точки. Мається на увазі, що загін діє злагоджено, отримуючи вказівки від свого командира. Після смерті ви можете відродитися не на одній з ключових точок, а поруч з командиром загону. Він є мобільною точкою респауна для всіх своїх підлеглих. При цьому у начальства є можливість спілкуватися безпосередньо з головкомом і запитувати у нього підтримку.

Тепер поговоримо про найголовніше - про посаду головнокомандувача. Для початку - як її отримати. Після старту сервера перейдіть на вікно Squad і клікніть на кнопку Apply поруч з пунктом Commander. Сервер прийме вашу заявку, і якщо в даний момент немає претендентів на пост головкому, що мають більш високий ранг, то затвердять саме вас.

Після цього вкрай бажано знайти на карті максимально безпечне місце, залягти там, щоб ворог вас не виявив протягом усього раунду, і ... почати командувати. Командир може пересуватися по полю бою, як і будь-який інший солдат, брати участь в бойових діях, але краще цього не робити. При переміщенні ви відволікаєтеся від свого основного завдання - координації дій ввірених вам військ - і тим самим повільно, але вірно ведете команду до програшу. Плюс якщо ви не будете справлятися з обов'язками головкому, команда може відсторонити вас від посади і призначити нового командира (для цього проводиться голосування).

Коли затишне місце знайдено, натисніть кнопку Caps Lock - перед вами відкриється вікно командира. Вивчимо його докладніше, звіряючись зі скріншотом. Центральну область займає карта зони бойових дій. Її можна масштабувати коліщатком миші або через контекстне меню (пункт Zoom), яке викликається кліком правою кнопкою миші. При мінімальному збільшенні дуже зручно оцінювати переміщення всіх військ. На максимальному зумі гра виводить тривимірну картинку. З висоти пташиного польоту ви можете розглядати будь-яку дрібницю на карті, правда, лише на невеликій ділянці місцевості.

Швидко переміщатися по великій карті в режимі максимального зуму можна, клацаючи по маленькій карті в верхньому лівому кутку екрана (вас моментально перенесуть в задану область). Поруч з малою картою розташовуються чотири основних "командирських" кнопки.

Scan - швидке сканування всього поля бою. Якщо вибрати максимальне видалення на основний карті, то ви (але не бійці) на короткий проміжок часу побачите (у вигляді червоних крапок) все війська противника. Опція дозволяє оперативно оцінити стан справ на полі бою, і визначитися з подальшими діями. У режимі максимального наближення карти сканування практично марно.

Artillery - артилерійський удар в задану точку. Клікаєте на кнопку, вибираєте на карті зону обстрілу, і через кілька секунд на неї сиплеться град снарядів. Площа, що накривається снарядами, невелика, тому потрапити треба максимально точно. Наприклад, відкривати вогонь по щойно захопленому противником Чекпойнт практично марно: взявши точку під свій контроль, ворог зазвичай вирушає на захоплення наступної, і артилерія банально маже. Для ваших військ зона артобстрілу на карті позначається відповідним значком, що дозволяє своїм вчасно піти з-під удару.

UAV (Unmanned Aerial Vehicle) - дані з супутника. Мініатюрна версія радара. Протягом хвилини сканує невелику область карти, підсвічуючи всі ворожі бойові одиниці, що потрапили в зону його дії. Вам як головнокомандувачу ця опція не потрібна (ви і так бачите все війська противника на максимальному зумі), зате вона абсолютно незамінна для ваших підлеглих. Після активації UAV всі бійці вашої команди побачать ворога на сканованому ділянці.

Supplies - постачання. У зазначену точку карти буде скинутий ящик з боєприпасами. Будь-солдат, який опинився поруч з ним, зможе поповнити боєкомплект і підлікуватися, а техніка повністю відремонтується.

Всі чотири перерахованих вище функції вимагають деякий час на відновлення. Тобто ви не можете, наприклад, використовувати одночасно два артилерійських удару. Не менш важливий момент - опції активні до тих пір, поки на карті присутні об'єкти, які забезпечують їхню роботу, - радар, артилерія і командний пункт. Спецназ противника може знищити їх за допомогою вибухівки (по дві на кожен об'єкт). Щоб цього не сталося, постійно відстежуйте пересування ворожих військ у відповідній області карти. Зруйновані об'єкти може відновити інженер.

Відразу під міні-картою і вікном наказів знаходиться область управління загонами. Клікнувши правою кнопкою миші на відповідному загоні, ви можете віддати йому певний наказ (вибирається зі списку). Точно так само можна віддавати накази з контекстного меню на глобальній карті - при цьому необхідно стежити за розміщенням загонів на поле бою: наказ буде відданий активному загону, і, якщо він виявиться на іншому кінці карти, виконання команди може затягнутися.

У нижньому лівому кутку екрана головнокомандувача відображаються всі ігрові повідомлення, які посилають ваші бійці. Відразу під глобальною картою - значки фільтрів родів військ. Командир кожного загону в будь-який момент може запросити підтримку у головкому. При цьому у вікні повідомлень з'явиться відповідний запит, а на глобальній карті іконка командира загону почне блимати. Блимає вона всього кілька секунд, тому, побачивши запит про підтримку, відразу перейдіть на мінімальне збільшення і подивіться, хто запитує постачання. Трохи затримайтеся - і вже не зможете розібратися, хто просив підтримку.

На ранжируваних серверах головком заробляє очки, як і будь-який інший гравець. Якщо ваша команда виграла, окуляри командира (на відміну від окулярів звичайних бійців) подвоюються.

Ліцензія або піратка?

Багатьох дратує, що після створення і відіграшу аккаунта гра не дозволяє поміняти нік. Був якийсь "Мегадестроер", але пограв, став розсудливим і захотів стати "Сержантом підкаблучними" - а змінити відображається в грі ім'я не можна, воно повністю відповідає назві аккаунта.

Насправді поміняти нік цілком можна, ось тільки для цього доведеться трохи попрацювати. Відкрийте браузер GameSpy, клікніть на опцію Login Wizard, дайте відповідь на наскільки питань, пропишіть логін, клікніть в верхньому лівому кутку на іконку Edit Profile. Змініть нік і натисніть кнопку Update Profile. Закривайте GameSpy і запускайте гру - натисніть кнопку Manage Accounts і видаліть свій аккаунт. Знову заходите в вікно Manage Accounts і натискайте кнопку Retrieve Accout: заповнюйте відкрилися порожні поля. Після відновлення аккаунта ваш нік зміниться на новий, що буде відображено в меню Battlefield HQ.

На цьому ми закінчуємо наш лікнеп по грі в Battlefield 2 в онлайні. Удачі вам на віртуальних полях битв. Побільше орденів і медалей на не менше віртуальні грудей бійців і верхніх точок в чартах. Якщо вас цікавлять відповіді на ще якісь питання по одному з найпопулярніших мережевих екшенів, можете сміливо ставити їх на нашому форумі ( http://forum.igromania.ru ) Або писати на e-mail [email protected] . Якщо питань набереться достатньо багато, ми обов'язково опублікуємо FAQ, благо гра прийшла до нас не на рік і не на два, а як мінімум до виходу Battlefield 3.

Що дає ранговая система?
Ліцензія або піратка?
Ліцензія або піратка?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация