Форми державного устрою. Поліс. Нація. Держава нація.

  1. Форми державного устрою
  2. поліс
  3. нація
  4. Держава - нація
  5. Потрібна допомога в навчанні?

Форма державного устрою - це тип територіальної і політичної організації держави.

Форми державного устрою

Це складне явище, яке складається з трьох, взаємопов'язаних елементів:

- форми правління;

- територіального устрою;

- форми державного режиму.

Види форм державного устрою в залежності від наявності суверенітету у суб'єктів держави:

- Проста форм а: унітарна держава. Унітарна держава - просте держава, яке складається з адміністративно - територіальних одиниць, що не володіють суверенітетом, або держава, яка не розділене на адміністративно - територіальні одиниці (Сінгапур, Мальта);

- Складна форма: конфедерація і федерація. Конфедерація - тимчасовий союз кількох держав, що володіють суверенітетом (СРСР). Федерація - складна держава, що складається з суверенних державних суб'єктів (Російська Федерація).

До форм державного устрою не можуть ставитися співдружності і міждержавних об'єднань.

поліс

Однією з форм держави в період античності був поліс. Поліс являв собою державне об'єднання землевласників, які займалися різними промислами.

Поліс - це народна держава-місто, громадяни якого мали право власності, соціально-економічними та політичними правами. Поліс складався з двох частин: центру і хори, що прилягає до центру території сільськогосподарського призначення.

Державний лад в полісах був найрізноманітніший: демократія, монархія, олігархія. Вища влада в демократичних полісах належала народним зборам, в олігархічних - цензовими зборам, в монархічних - монарху.

нація

Нація являє собою велику групу людей, які об'єднані культурно-політичної, соціально-економічної та духовної обобщенностью.

Націю можна розглядати в двох ключах: як групу людей, які є громадянами однієї держави, і як етнічну узагальненість людей зі спільною мовою та схожим самосвідомістю.

Нація ділиться на два різновиди: моноетнічні і поліетнічна. У наш час моноетнічні наці зустрічаються вкрай рідко, і в основному у віддалених країнах, наприклад, в Ісландії.

Найчастіше нація створюється на базі багатьох етносів, які через історичні обставини були зведені на одній території. Поняття «нації» з'явилося не так давно - на початку 18 століття, і остаточно закріпилася в суспільстві за часів Французької революції.

Держава - нація

Держава - нація являє собою конституційний тип держави. Держава - нація висловлює форму організації і самовизначення нації, яка проживає на території самої держави. Національний характер держави завжди закріплюється в конституціях.

Національна держава володіє правом монополії на застосування сили в рамках своєї території, а також на формулювання правил, обов'язкових до виконання. Основою держави-нації є визнання всіх громадян єдиною нацією, із загальною культурою, історією і мовою.

Потрібна допомога в навчанні?


Форма державного устрою - це тип територіальної і політичної організації держави

Попередня тема: Визначення держави: функції держави і причини появи
Наступна тема: & nbsp & nbsp & nbsp Історія поняття «громадянин»: громадянство і держава

Потрібна допомога в навчанні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация