Фортеця малеш - подорож за духом середньовіччя

  1. збулася мрія
  2. З любов'ю і своїми руками
  3. Все, як у лицарські часи

«В першу чергу я хотів відкрити фортеця людям, тим, хто захоплений історією. Частенько буває так, що мою фортеця орендують клуби історичного фехтування. Люди сюди приїжджають, одягаються в відповідні одягу і кілька днів живуть, як ніби-то перенеслися в середньовічну епоху

Обдумував я і чисто комерційні плани - проведення одноразових корпоративних вечірок і тому подібного. Я побоювався, що не самостійно не впораюся з фінансуванням реконструкції. Однак, у міру того, як тривали відновлювальні роботи, я подібні заходи проводити всі з меншим задоволенням. Розчаровує, що люди, які заплатили орендну плату, раптом починають думати, що їм тут все належить, і вони мають право робити, що заманеться. Тут, як то кажуть, гра не варта свічок. Тому частіше я тут проводжу весілля. На мій погляд, це якась золота середина між приємним заходом і просто пиятикою, чого я не люблю, - розповідає господар фортеці малеш Ондржей Слачалек.

Ну, а по-третє, якщо вже я в цю фортецю вклав стільки сил, то мені захотілося тут і жити. Це здійснилося 8 років тому, коли мені вдалося реконструювати частину фортеці і зробити тут для себе апартаменти.

Хоча до сих пір я здобуваю хліб свій насущний, вирушаючи кожен день на роботу в Прагу, тут в Малешове я починаю проводити все більше і більше часу. Одна з причин криється і в тому, що в фортеці ми відрили пивоварню, яка ще доходу не приносить, але вже схоже, що з часом старання могли б і окупитися ».

збулася мрія

Ондржей Слачалек, Фото: Ондржей Томша, Чеське радіо - Радіо Прага   Друге життя фортеці малеш почалася в 2002 році, коли Ондржей Слачалек реалізував свою юнацьку мрію Ондржей Слачалек, Фото: Ондржей Томша, Чеське радіо - Радіо Прага Друге життя фортеці малеш почалася в 2002 році, коли Ондржей Слачалек реалізував свою юнацьку мрію. У пошуках відповідного об'єкта він об'їхав всю країну, але знайшов, що шукав, під боком. Недалеко від Малешова живе його сім'я і місцеву фортецю, яка з 1985 року належала муніципалітету, він добре знав з самого дитинства.

- «Тоді ця фортеця ще не встигла перетворитися на повну руїну. Десь ще залишалася дах, хоча і протікала. Однак жити тут вже було не можна. По суті, малеш знищив ще граф Шпорк, коли в XVII столітті, після пожежі, житлові приміщення відновлювати не став, а перетворив фортецю в комору ».

Перша письмова згадка про фортецю малеш відноситься до XIV століття, а її древні стіни зберігають пам'ять про арбалетних стрілах гуситів і штурм військ короля Владислава Ягеллона.

«Мріяти про власний історичному об'єкті я почав дуже давно, коли мені було ще 17-18 років. І завжди я хотів придбати щось брутальне - фортеця або укріплений замок. В хмарах я не витаю, а скоріше практична людина, тому в результаті і придбав фортеця саме такого розміру. Подібний проект можна якось охопити і довести до кінця.

З любов'ю і своїми руками

Фортеця малеш, Фото: Ондржей Томша, Чеське радіо - Радіо Прага   Центральною частиною фортеці є вежа - найбільша, яку можна знайти в чеських фортецях Фортеця малеш, Фото: Ондржей Томша, Чеське радіо - Радіо Прага Центральною частиною фортеці є вежа - найбільша, яку можна знайти в чеських фортецях. Навіть в одному з середньовічних документів написано, що малеш - це град, укріплений замок. Потім цей запис була перекреслена, але дискусія про те, чим же малеш є - малим градом або ж великий фортецею, тривала. Однак мої друзі сказали, що краще володіти «великий фортецею», ніж «маленьким градом». Ось так і вийшло, що тепер малеш - фортеця », - підкреслює Ондржей Слачалек.

Реконструкцію господар робив власними руками за підтримки друзів і батьків. Лише більш складні роботи виконували професійні ремісники.

«Ось тут спочатку знаходився вхід в фортецю, - розповідає Ондржей Слачалек, підбиваючи відвідувачів до місця, де сьогодні знову розташовується підйомний міст. - Коли я фортеця купив, середньовічний портал був наполовину замуровано, хтось його просто перетворив у вікно. Довелося все прибирати, щоб муляр міг портал відреставрувати, а потім столяри мені зробили і механізм для підйому дерев'яного моста, який теж відновлений. Чесно кажучи, я не знаю, скільки ще в Чехії знайдеться діючих підйомних мостів ».

Все, як у лицарські часи

Фортеця малеш, Фото: Ондржей Томша, Чеське радіо - Радіо Прага   - «Ми прагнули, щоб фортеця в результаті виглядала так, як це могло б бути в кінці епохи середньовіччя Фортеця малеш, Фото: Ондржей Томша, Чеське радіо - Радіо Прага - «Ми прагнули, щоб фортеця в результаті виглядала так, як це могло б бути в кінці епохи середньовіччя. На першому поверсі вежі знаходиться чорна кухня, тобто господарська частина, а на другому поверсі вже розташовувалися приміщення для прийому гостей ».

Є в Малешове і збройову кімнату. Ондржей Слачалек відновлював її по одному з малюнків, які можуть застосовуватися до XV сторіччя. Зброя, звертає увагу господар фортеці, тоді ніхто не розміщував на стінах у вигляді художньої композиції, як часто можна побачити в замках, солдати його вішали на дерев'яні гаки у столів, де пили і їли.

«У приватних покоях господаря нашої фортеці головною кімнатою є спальня. В середні віки люди всіма способами прагнули зберегти тепло. Одним з варіантів була так звана кімната-зруб, побудована з колод в надрах кам'яних приміщень фортеці. Усередині такої кімнати розташовувався камін або щось подібне. У нас тут розміщена копія середньовічної кахельної печі.

Фортеця малеш, Фото: Ондржей Томша, Чеське радіо - Радіо Прага   Безліч людей уявляє собі, що середньовіччя візуально було періодом темним і сірим Фортеця малеш, Фото: Ондржей Томша, Чеське радіо - Радіо Прага Безліч людей уявляє собі, що середньовіччя візуально було періодом темним і сірим. Це не правда. Люди любили кольору і фарби. Часто це був спосіб продемонструвати, що вони живуть в достатку », - розповідає господар фортеці малеш Ондржей Слачалек, ходячи по кімнаті з писаними стінами.

Часом в стінах фортеці малеш чути не тільки кроки екскурсантів і розповіді господаря про її історії, але також музика і брязкання мечів. В один з осінніх днів тут збираються «бродячі артисти» - танцюристи і співаки, бавиться публіку, а по обумовленим сигналом любителі історичного фехтування, переодягнені в середньовічні костюми, розігрують штурм фортеці малеш.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация