фортеця Олавінлінна

  1. З історії фортеці.
  2. XVI століття
  3. XVII століття
  4. 1638
  5. 1714-1721
  6. 1 743
  7. 1790-і
  8. XIX століття
  9. 1860-e
  10. 1870-і
  11. 1912
  12. 1960-і
  13. 1 967
  14. 1973
  15. 1975
  16. 2000
  17. фортифікація
  18. Фортеця як пам'ятка
  19. Експозиції та виставки
  20. екскурсії
  21. Тематичні екскурсії
  22. Адреса
  23. Як дістатися
  24. GPS-координати

Фортеця Олаінлінна є одним з найбільш значущих пам'яток архітектури міста   Савонлінна   , Його візитною карткою

Фортеця Олаінлінна є одним з найбільш значущих пам'яток архітектури міста Савонлінна , Його візитною карткою. Вона розташована в східній Фінляндії на невеликому скелястому острові в Сайменской озерної системі. Побудована шведами в XV столітті, протягом своєї історії вона неодноразово змінювала господарів, що наклало свій відбиток на її архітектурний вигляд. Щорічно фортеця відвідують десятки тисяч туристів для знайомства з її багатою історією. У фортеці круглий рік влаштовуються різноманітні заходи.

З історії фортеці.

1475

Початок будівництва фортеці Олавінлінна. Велика частина території сучасної Фінляндії в середні століття входила до складу королівства Швеція, об'єднаного з Данією і Норвегією в союзну державу - Кальмарськой унію. П'ятибаштовий фортеця була закладена для оборони східних рубежів унії.

XVI століття

Шведський король Густав Ваза сприяє освоєнню і заселенню нових територій. Олавінлінна стає центром нової кріпосної губернії і територіального фогтства. За часів Густава Вази надбудовуються вежі головною фортеці. Замість однієї з постарілих веж зовнішньої фортеці побудована велика гарматна вежа.

XVII століття

Кордон шведського королівства відсувається на схід. Використання фортеці Олавінлінна як оборонної споруди і кількість розміщених в ній військових скорочується. Фортеця стає опорним пунктом і місцем заслання державних і політичних в'язнів. Побудована додаткова вежа зовнішньої фортеці - вежа Чіля.

1638

Генерал-губернатор Пер Бразі відвідав фортецю Олавінлінна. За його пропозицією в 1639 році було засновано місто Савонлінна.

1714-1721

Під час Північної війни фортеця Олавінлінна переходить до Росії. Фортеці завдано серйозної шкоди. Башта Святого Еріка знесена через пошкодження, отриманих під час облоги фортеці. Після закінчення війни Швеція втрачає статус великої держави. Фортеця Олавінлінна повернута Швеції. У фортеці ведуться відновлювальні роботи.

1 743

У 1741-1743 роках Швеція і Росія ведуть війну. Швеція втрачає території, які відходять до Росії, в тому числі фортеця Олавінлінна. Олавінлінна стає російським прикордонним бастіоном, в якому розташовується великий військовий гарнізон. Ведуться масштабні роботи по відновленню і підвищенню обороноздатності фортеці.

1790-і

Фортеця Олавінлінна стає частиною створюваної А. В. Суворовим оборонної системи Санкт-Петербурга. Починається будівництво Суворовського водного каналу.

XIX століття

Фортеця втрачає своє військове значення, оскільки Фінляндія стає частиною Російської імперії. військовий
гарнізон залишає фортеця. У 1855-1861 роках Олавінлінна служить в'язницею.

1860-e

Фортеця Олавінлінна переживає два руйнівні пожежі.

1870-і

Починається відновлення фортеці як історичної пам'ятки.

1912

З ініціативи оперної співачки Айно Акті в фортеці Олавінлінна проводиться перший оперний фестиваль.

1960-і

Починається реставрація фортеці. Мета реставрації - повернути цитаделі первісний вигляд, створити на її основі культурний центр і підкреслити її значення як пам'ятки історії.

1 967

Проведення літнього Оперного фестивалю в Савонлінна стає щорічною традицією.

1973

На території Великого кріпосного двору зводиться перший навіс від дощу для гостей оперного фестивалю.

1975

Реставрація Олавінлінна завершена до урочистостей з нагоди 500-річного ювілею фортеці. Побудований понтонний міст, що дозволило відмовитися від використання човнової переправи.

2000

На території Великого кріпосного двору оновлені навіс від дощу і конструкції залу для глядачів.

фортифікація

фортифікація

Фортеця Олавінлінна була побудована в якості оборонного укріплення східного кордону Кальмарской унії. Вона була заснована комендантом Виборзької фортеці Еріком Аксельссон Тотті і отримала свою назву на честь одного з найбільш шанованих в ті часи святих - святого Олафа. Спочатку всі споруди і приміщення фортеці мали оборонне значення. Будівництво фортеці почалося в 1475 році. Середньовічна цитадель складалася з головної фортеці, що оточують її зовнішніх стін і п'яти круглих гарматних веж. Вежі головною фортеці називалися: вежа Святого Олафа (пізніше перейменована в Церковну вежу), вежа Святої Діви (пізніше - Дзвінична вежа) і вежа Святого Еріка, яка була знесена в XVIII столітті після отриманих ушкоджень. Вежі з'єднувалися кріпосними стінами, всередині которихнаходілісьжілие споруди. Висота фортечних стін становила від 8 до 15 м.

Внутрішня територія фортеці займає близько двох третин площі всього острова. Спочатку у зовнішній фортеці були побудовані дві гарматні вежі - Солдатська і Чорна. У XVI столітті Чорна вежа була замінена на нову, витримує обстріл більш важкої артилерії. На початку XVII століття поруч з Солдатської вежею було зведено нову гарматна башта, яка була названа на честь коменданта фортеці вежею Чіля. Шестиповерховий вежа Чіля і Церковна вежа, а також п'ятиповерхова Дзвінична вежа і раніше складають північний фасад фортеці.

У XVI - XVIII століттях влада в фортеці змінювалася неодноразово, що наклало свій відбиток на її архітектуру. Нашарування різних історичних епох досі проглядаються в фортечних мурах і вежах. Коли після закінчення російсько-шведської війни в 1743 році фортеця Олавінлінна перейшла до Росії, натомість земляних бастіонів були зведені бастіони з каменю і цегли. Тоді ж був побудований найбільший кріпак бастіон, який є найбільш значущим спорудою епохи.

Зміцнення фортеці були доповнені новими захисними спорудами, так званої зовнішньої фортецею Суворова. Був побудований водний канал, який повинен був постачати фортеця водою під час облоги.

У 1809 році фортеця втратила своє військове значення, оскільки Фінляндія стала частиною Російської імперії. Проте, пройшло ще майже 40 років, перш ніж військовий гарнізон остаточно покинув фортецю.

Єдиним збереженим до наших днів на території фортеці будівлею російського періоду будівництва є жовтий ад'ютантською будиночок на Малому кріпосному дворі. Через це будинок, побудований в стилі неокласицизму, можна потрапити у внутрішні приміщення головної фортеці.

У головній фортеці знаходяться Королівський зал і Трапезна (Ліннантупа). Королівський зал використовувався в середні століття для прийомів і урочистих подій. У XVII столітті він був перетворений в церкву. В даний час в Королівському залі проводяться прийоми і урочисті заходи. У Трапезній розташоване кафе-ресторан.

Фортечна каплиця знаходиться в Церковній вежі. Крім того, в фортеці є приміщення, які служили складами для одягу, провіанту і зброї, а також житловими приміщеннями. Про житловий призначення фортеці свідчать збережені до наших днів вбиральні. Це невеликі еркери з дерев'яними сидіннями, з отворів яких видно що протікає знизу протоку Кюренсалмі.

Свого часу Олавінлінна поширювала економічний вплив на прилеглі острови. На острові Таллісаарі, через який зараз проходить шлях до фортеці, розташовувалися стайні. Велика частина населення фортеці проживала в будівлях на кріпосної території. Але частина ремісників, які працювали в фортеці, заселяли острів навпроти. Їх колод хатинки розташовувалися уздовж нинішньої вулиці Ліннанкату, що веде до фортеці. На інших островах знаходилися печі для випалювання вапна і одна з вітряних млинів, на якій мололи борошно для фортеці.

Спочатку в фортецю можна було потрапити по дерев'яному мосту з острова Таллісаарі. При необхідності міст можна було від'єднати і сплавити за течією, щоб загарбники не могли пробратися до фортеці. У період з 1857 по 1974 рік в фортецю можна було потрапити тільки на човнах. Сучасний понтонний міст був відкритий в 1975 році.

Пожежі i86o-x років завдали фортеці серйозної шкоди, було розпочато вивчення її стану. Перший фінський археолог і дослідник давньої культури Фінляндії Йоханнес Аспелин прийшов до висновку, що жодна частина фортеці не повинна бути зруйнована, оскільки знос неминуче вплине на її історичну цінність. Фортеці присвоїли статус цінного історичного об'єкта і в 1872 році почали відновлювати як пам'ятка древньої культури. Відновлювальні роботи були продовжені на початку XX століття.

Війна порушила плани по відновленню, і капітальна реставрація фортеці було відновлено тільки в 1960-х роках в рамках програми відновлення фінських фортець. Інтер'єри фортеці були розроблені фінським дизайнером Антті Нурмесніемі. Оскільки первинне внутрішнє оздоблення фортеці не збереглося, інтер'єри були оформлені новими меблями. Було також покращено освітлення фортеці.

В кінці XIX століття на подвір'ї фортеці були висаджені дерева. Більшу частину посадок вирубали в ході реставрації в 1960-х роках. У Суворовської фортеці частина дерев була збережена.

Фортеця як пам'ятка

Фортеця як пам'ятка

Олавінлінна була оборонної фортецею протягом майже 400 років. В середині XIX століття в фортеці кілька років діяла в'язниця. Після її закриття фортеця пустувала. У той же час почався розвиток судноплавства внутрішніми водними шляхами Фінляндії, і Олавінлінна, розташована в Сайменской озерної системі, знайшла новий статус: вона стала важливою пам'яткою і популярним місцем проведення літніх фестивалів. У 1910-х роках оперна співачка Айно Акті почала проводити на території Великого кріпосного двору оперні фестивалі. Музей фортеці був відкритий для публіки в 1939 році.

Який організовується в фортеці на території Великого двору річний Оперний фестиваль почав проводитися регулярно з 1960-х років. Спеціально для глядачів споруджуються великий зал для глядачів, сцена і навіс від дощу, які змінюють вигляд двору на все літо. В даний час фортеця Олавінлінна і проводяться в ній цілий рік заходи щорічно відвідують близько 150 тисяч туристів.

Експозиції та виставки

У Музеї фортеці представлена ​​історія Олавінлінна, проілюстрована великою кількістю історичних матеріалів. В одному з приміщень відвідувачі можуть побачити скелясту основу острова, на якому знаходиться фортеця. У фортеці регулярно проводяться тимчасові виставки.

екскурсії

Влітку в фортеці організовуються екскурсії на фінському, англійською, шведською та російською мовами. На інших мовах екскурсію можна замовити. У зимовий період екскурсії на фінською мовою з гідом проводяться на початку кожної години, на інших мовах вони організовуються за попереднім замовленням. Проведення екскурсії поза годин роботи фортеці можливо на основі попередньої домовленості.

Тематичні екскурсії

Влітку в фортеці Олавінлінна організовуються тематичні екскурсії на фінською мовою. Для шкіл та дитячих садків пропонуються також творчі заняття на фінською мовою. Під час проведення Оперного фестивалю організовуються екскурсії за лаштунки фестивалю на фінською та англійською мовами.

заходи

У фортеці щорічно проводяться різні заходи.

Січень. зимовий фестиваль

Лютий. Фестиваль крижаних скульптур

Весна. Великодній ярмарок

Липень. Оперний фестиваль і День св. Олафа (29.07)

Август. Середньовічна ярмарок та Міжнародний фестиваль фільмів про природу

Грудень. Різдвяний ярмарок

Адреса

Olavinlinna, 57130 Savonlinna

Телефон: +35815 531164

[email protected]

www.olavinlinna.fi

www.facebook.com/olavinlinna

www.vk.com/olavinlinna

www.fоrtfогum.оrg

Як дістатися

До фортеці Олавінлінна можна дістатися по шосе 71, ведучому в місто Савонлінна. Від ж / д станції Савонлінна до фортеці приблизно 15 хвилин пішки.

GPS-координати

Lat: +61,86378979 °
Lon: +28,90128007 °

Надіслати сторінку в:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация