Фотографії Паркани, Придністров'я - Олександр Паламар. Фотограф. Тирасполь

моє Придністров'я

1 2 3 4 5

Навколо двох «основних» міст Придністров'я - Тирасполя і Бендер - є кілька сіл, що входять в т.зв. Тираспольсько-Бендерську агломерацію, які ми не відвідали, тому що було не по дорозі. Паркани - велике (за десять тисяч населення) село між Тирасполем і Бендерами. Переважна більшість жителів - болгари. Кажуть, це найбільше поселення болгар за межами самої Болгарії. На знімку - будівля держадміністрації села.

моє Придністров'я   1   2   3   4   5   Навколо двох «основних» міст Придністров'я - Тирасполя і Бендер - є кілька сіл, що входять в т

Історія створення болгарської колонії на Дністрі аналогічна історії Григоріополя - вірменської колонії: люті яничари створили нестерпні умови життя болгарам на їх батьківщині. Багато хто, не витримавши гніту, бігли до одновірців в Росію, благо, та в кінці XVIII століття присунула свої кордони до самого Дністра. На самому початку XIX століття стараннями генерал-губернатора Новоросії герцога Рішельє (того самого «Дюка», пам'ятник якому вінчає Потьомкінські сходи в Одесі), навпаки тоді ще турецьких Бендер була заснована колонія болгарських «емігрантів».

На самому початку XIX століття стараннями генерал-губернатора Новоросії герцога Рішельє (того самого «Дюка», пам'ятник якому вінчає Потьомкінські сходи в Одесі), навпаки тоді ще турецьких Бендер була заснована колонія болгарських «емігрантів»

За два з гаком століття болгари зуміли не асимілюватися, зберегли мову і традиції. На знімку - процес приготування національної страви Баніци.

На знімку - процес приготування національної страви Баніци

Васіл Левскі - національний герой Болгарії, «Ангел свободи». Пам'ятник встановлено в Паркань в 2008 році.

Пам'ятник встановлено в Паркань в 2008 році

Паркани на початку 60-х і через півстоліття.

Паркани на початку 60-х і через півстоліття

У 1871 році в Бендерах був побудований залізничний міст через Дністер. Величезна земляний насип під шляхами пролягла через Паркани.

Величезна земляний насип під шляхами пролягла через Паркани

У 1947 році під насипом прорили тунель.

У 1947 році під насипом прорили тунель

З однієї половини Паркан в іншу можна було проїхати лише через тунель під залізницею. Нещодавно відкрили в кілометрі від тунелю переїзд.

Нещодавно відкрили в кілометрі від тунелю переїзд

До Москви 1489 кілометрів.

До Москви 1489 кілометрів

Цей дот, вкопані в насип наскрізь і дивиться своїми амбразурами в обидві сторони від неї, не здається таким вже занедбаним, як його побратими по всьому Дністру: хіба мало що.

Цей дот, вкопані в насип наскрізь і дивиться своїми амбразурами в обидві сторони від неї, не здається таким вже занедбаним, як його побратими по всьому Дністру: хіба мало що

У червні 1990 року в Парканский Будинку культури відбувся 1-й з'їзд депутатів всіх рівнів, як тоді називалося, «придністровського регіону МРСР», на якому вперше була сформульована ідея створення Придністровської Республіки. Рівно через три місяці, 2 вересня, на другому аналогічному з'їзді в Тирасполі Придністров'ї було проголошено.

Рівно через три місяці, 2 вересня, на другому аналогічному з'їзді в Тирасполі Придністров'ї було проголошено

У війну 92-го Парканами теж дісталося: епіцентр подій - Бендери - всього за кілометр за Дністром. Молдавські «соколи» бомбили міст, промазали, бомби потрапили в Паркани. Червень 1992 р

Червень 1992 р

Дорога між Бендерами і Парканами. Червень 1992 р

Червень 1992 р

Братська могила в Паркань. В ніч з 21 на 22 червня (яка зловісна дата!) 1992 року в військовій частині пролунав вибух. Чи то диверсія, чи то шалений снаряд, чи то ще щось, але склад боєприпасів злетів на повітря. Загинуло 26 молодих придністровців, навіть не встигли прийняти присягу.

Загинуло 26 молодих придністровців, навіть не встигли прийняти присягу

Сьогодні на цій могилі меморіал.

Сьогодні на цій могилі меморіал

1 2 3 4 5

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация