Фракції - Рійгікогу

  1. Робота у фракціях
  2. створення фракції
  3. Дисципліна у фракціях
  4. Відхід з фракції
  5. Фракції в інших країнах Європи

Фракції - це союзи членів Рійгікогу, сформовані на підставі політичних переконань. Важливі колективні позиції формуються не тільки в комісіях, а й у фракціях. Фракції представляють політичну точку зору з різних питань, ведуть парламентські дебати і формують більшість, необхідну для роботи парламенту.

Робота у фракціях

На зборах фракцій в основному обговорюються питання, що виникли у зв'язку з знаходяться у виробництві Рійгікогу законопроектами, і актуальні політичні теми. Для цього фракції запрошують на нараду міністрів і службовців міністерств, керівників інших урядових установ і чиновників, а також представників вільних об'єднань та зацікавлених груп. Зборів відвідують також канцлер юстиції та державний контролер. Час роботи фракцій визначено в графіку роботи Рійгікогу . Однією з форм роботи фракції також є поїздки по виборчим округам.

Найбільше фракцій (9) входило до складу VIII Рійгікогу, а найменше (4) - в XII Рійгікогу

У фракціях члени Рійгікогу обмінюються думками і формують єдину позицію щодо законопроектів , Питань державної ваги, виборів і призначення осіб на будь-які посади, та інших рішень, які стосуються галузі діяльності парламенту.

створення фракції

Фракції можуть формувати члени Рійгікогу, обрані на підставі одного партійного виборчого списку: наприклад, фракція Центристської партії Естонії , фракція Партії реформ Естонії.

Член Рійгікогу може входити лише в одну фракцію. Після завершення терміну роботи VII скликання Рійгікогу поміняти фракцію можна. Таким чином, заборона на зміну фракції поза виборами створює міцний зв'язок між членом Рійгікогу і політичною програмою його партії. Завдяки цьому виборці можуть зрозуміти, хто несе політичну відповідальність в парламенті. У той же час, член Рійгікогу може поміняти партію і при голосуванні співпрацювати з фракцією своєї нової партії в Рійгікогу.

Фракція вибирає серед своїх членів голову і його заступника. Вони не можуть бути спікером або віце-спікером Рійгікогу . Якщо у фракції більше 12 членів, вони можу вибрати і другого заступника голови.

Дисципліна у фракціях

З політичної точки зору приналежність до будь-якої фракції означає також лояльність до фракції і підпорядкування рішенням більшості. Це називається фракційної солідарністю або фракційною дисципліною. З правової точки зору, проте, згідно з статті 62 Конституції (Естонською мовою) кожен член Рійгікогу має вільним мандатом, і має право голосувати, виходячи з особистих мотивів.

Тому фракційна дисципліна не повинна перетворюватися в примус - це буде суперечити Конституції.

Відхід з фракції

Кожен депутат має право самостійно вийти з фракції. Фракція також має право виключити зі своїх лав депутата, якщо, на думку більшості, депутат, перебуваючи поза залою засідань Рійгікогу, пішов проти етичних принципів, які повинні дотримуватися парламентарії.

У залі засідань Рійгікогу депутати розсаджені відповідно до своїх фракціях. Парламентарії, які вийшли зі складу фракцій, сидять окремо.

Якщо у фракції залишиться менше п'яти членів, вона буде розформована, а все що входили в неї члени стануть депутатами Рійгікогу, що не входять у фракції.

Фракції в інших країнах Європи

У країнах Європи парламентські фракції мають різні назви. Наприклад, в Сеймі Республіки Польщі - депутатські клуби, в Національних зборах Франції - політичні групи, а в Палаті громад Парламенту Великобританії - парламентські партії.

Додаткова інформація про те, що таке Рійгікогу , чим займається Рійгікогу і як проходять вибори в Рійгікогу .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация