Франк «Смерть»: духовне становлення людини в роки війни

  1. Щоденник Анни Франк
  2. Духовне становлення людини в роки війни
  3. Потрібна допомога в навчанні?

Анна Франк дівчинка, яка стала символом всіх жертв, загиблих від нелюдських звірств фашизму. Вона одна з мільйонів людей, яких знищила зловісна машина Третього Рейху. Політика антисемітизму фашистської Німеччини не знала меж: діти, люди похилого віку, жінки йшли з життя з волі тирана Адольфа Гітлера.

Щоденник Анни Франк

Анна Франк почала вести свій щоденник в дванадцятирічному віці, коли територія Голландії була окупована фашистськими військами. Щоденник дівчинки був наповнений жахливими фактами про лиходійствах німецьких військ і став справжнім літописом Другої Світової війни.

Протягом двох років Анна кожен день описувала життя суспільства і свої особисті переживання, пов'язані з фашистською окупацією. Останній запис в щоденнику датувалася 1 серпня 1944 року. Через кілька днів Анну заарештували і вбили.

Її щоденник залишився у батька, якому вдалося врятуватися. Отто Франк опублікував щоденник дочки відразу після закінчення війни. Публікація вийшла в світ під назвою «Смерть».

«Смерть» це голос всього єврейського народу, який належить не філософія, не політикам, а прозвучав з вуст юної єврейської дівчинки. Переживання Анни Франк, записані в щоденнику, кажуть на багато більше про мільйонні жертви війни, ніж суха статистика.

На відміну від більшості дівчат, які ведуть щоденники, Анна Франк вступала в діалог не з папером, а з самим богом. У своєму щоденнику дівчинка питала у невидимого співрозмовника про те, чому саме євреї віддаються жорстким переслідуванням, ніж її нація гірше інших?

У записі від 2 лютого 1944 року, Анна робить неймовірно мудре для свого віку висновок про те, що насправді у війні винні не тільки фашисти, а й усе людство, яке допустило їх свавілля. Дівчинка вважала, що мир на землі буде тільки тоді, коли людство повністю змінить свій світогляд.

В одній з останніх заміток Анни Франк, відчувається втома від безперервної боротьби за виживання, дівчина пише, що вона втомилася щодня жити в очікуванні смерті і пускає все події на самоплив. Через кілька днів сім'ю Анни дійсно заарештували. Останнім притулком юної дівчини стала тюремна камера концтабору, звідки вийти живою, їй було так і не судилося.

Духовне становлення людини в роки війни

На прикладі Анни Франк ми бачимо, як впливає війна на внутрішній світ людини. На початку щоденника, Анна вдавалася дуже характерним для дівчаток її віку міркуванням: любовні хвилювання, непорозуміння з батьками, нарікання на одноманітність їжі.

Війну Анна описувала досить поверхово в її розумінні, це була не трагедія, а просто подія, яка рано чи пізно закінчиться. Дівчинка мріє про те, що після закінчення війни стане відомою журналісткою, вийде заміж за кохану людину і створить свою сім'ю.

Однак з часом щоденник втрачає оптимістичні нотки. Анна пише словами дорослої людини, який зіткнувся з жахами фашистської окупації. Війна змушує людину мислити широко, усвідомлювати і аналізувати страшні події, що відбуваються.

Діти, на очах яких відбуваються жахливі вбивства, не здатні знаходиться в безтурботним млості дитинства, їх думки стають зрілими. Дорослі ж починають замислюватися про те, як вони жили раніше, що допустили подібні нещастя.

Напевно, як блюзнірство це б не звучало, в цьому і полягає головна позитивний вплив війни на людство. Адже тільки потужний стрес змушує замислюватися про такі важливі речі як цінність людського життя, гармонія і мир на планеті.

Потрібна допомога в навчанні?


Анна Франк дівчинка, яка стала символом всіх жертв, загиблих від нелюдських звірств фашизму

Попередня тема: Таунсенд «Щоденники Адріана Моул»: ранима душа підлітка
Наступна тема: & nbsp & nbsp & nbsp «Синя трава: щоденник п'ятнадцятирічної наркоманки» - зміст оповідання

У своєму щоденнику дівчинка питала у невидимого співрозмовника про те, чому саме євреї віддаються жорстким переслідуванням, ніж її нація гірше інших?
Потрібна допомога в навчанні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация