Франклін Рузвельт - Бесіди біля каміна

Франклін Делано Рузвельт

Бесіди біля каміна

від видавництва

Це видання «Бесід біля каміна» російською мовою може викликати великий інтерес у читачів сьогоднішньої Росії.

У фахівців, вчених, політичних діячів виникають питання, що може дати досвід подолання «Великої депресії» і реалізації «Нового курсу» для Росії.

«Бесіди біля каміна», як живий документ того часу допоможуть у відповіді на ці питання, особливо тим, хто хоче і прагне до творчого пошуку.

До сих пір ще точаться суперечки навколо методів реалізації «Нового курсу». Одні стверджують, що вони були занадто жорсткими, сковували, мовляв, приватну ініціативу. Інші вважають, що державне регулювання несло в собі мало не тоталітарні тенденції.

Критики можуть повернутися до першоджерела.

У бесідах Рузвельт підкреслював, що мова йшла не про контроль уряду над всім і вся, а про регулювання на основі партнерства, дисципліни демократії, саморегулювання. З однією метою - надавати допомогу тим, хто її потребує, вводити розумні обмеження щодо тих, хто прагне отримувати необгрунтовані прибутку, захистити споживачів від штучного завищення цін.

Ключове вираз: «нам нема чого боятися, крім самого страху», Рузвельт повторював неодноразово, коли мова заходила про наслідки депресії. Своїми діями президент закликав до подолання втрати духовних цінностей суспільства, до розуміння того, що держава - слуга народу і робить все, щоб не допустити повторення подій, коли країна в період депресії дійшла до фатальної межі.

Тому він сміливо йшов на експерименти, шукав нові форми (громадські роботи, соціальне забезпечення, кодекси справедливої ​​конкуренції, контроль над цінами, допомога безробітним, фермерам і інші).

Розділ «Друга світова війна» розкриває, як зароджувалася коаліційна стратегія і коаліційний ведення війни.

Російським ветеранам війни, та й їх нащадкам, буде цікаво прочитати слова Ф. Д. Рузвельта про те, що російські війська знищували більше живої сили і техніки ворога, «ніж всі інші Об'єднані Нації разом узяті». Слова, сказані не один раз.

«Бесіди біля каміна» вперше були опубліковані в Росії в 1995 році за ініціативою професора Д. Колтер і В. Карпенкова.

На відміну від першого видання, в справжню публікацію внесені додавання і деякі зміни, що уточнюють переклад тексту. До кожної бесіді дані короткі коментарі, що характеризують її особливості і обстановку, в якій вона проходила; більш докладні примітки; представлені дати життя Ф. Д. Рузвельта; а так само список основних законів, прийнятих в 1933-1945 рр.

Дане видання здійснювалося за безпосередньої участі директора Фонду вивчення США імені Франкліна. Д. Рузвельта Московського державного університету Ю. М. Рогулева і Девіда Вулнер - виконавчого директора Інституту Франкліна і Елеонори Рузвельт (Гайд-парк. США).

Книга «Бесіди біля каміна» виходить в рік, коли 70 років тому Ф. Д. Рузвельт в перший раз став президентом США і коли 16 листопада 2003 року виповнюється 70 років з дня встановлення російсько-американських дипломатичних відносин.

Сподіваємося на те, що «Бесіди біля каміна» викличуть інтерес у російського читача.


ИТРК

Це важливий і рідкісний документ

У Московському університеті завжди надавали великого значення вивченню американського суспільства, його історії і культури і прагнули розвивати плідні, взаємовигідні відносини з нашими американськими колегами, провідними університетами США навіть тоді, коли відносини між нашими державами переживали не найкращі часи.

На різних факультетах МГУ працює велика група вчених, у науковій та викладацькій діяльності яких проблематика США займає провідне місце. Уже більше чверті століття функціонує спеціалізована лабораторія з вивчення США на історичному факультеті МДУ.

Ми недавно відзначали 25-річний ювілей наших партнерських відносин з університетом штату Нью-Йорк. Майже вже 30 років як ми щорічно запрошуємо американських вчених для читання лекцій за програмою Фулбрайта. На базі Московського університету діє Загальноросійська асоціація вивчення США, членами якої є і американські колеги, проводяться літні школи з американістики для аспірантів і молодих науковців з усієї нашої країни, також проходять за участю американських професорів.

У 1998 році МГУ спільно з Інститутом Франкліна і Елеонори Рузвельт і Державної президентської бібліотекою Франкліна Рузвельта (у місті Гайд-парку США) заснували Фонд вивчення США імені Франкліна Д. Рузвельта.

В даний час Фонд вивчення США імені Франкліна Д. Рузвельта МГУ разом з американськими колегами реалізує дослідний проект «Сучасна Росія і реформи" Нового курсу "Рузвельта в США». Те, що цей Фонд і дослідницька програма носять ім'я Франкліна Д. Рузвельта, з моєї точки зору, глибоко символічно. Це був найпопулярніший і шанований президент в США в двадцятому столітті і найбільш шанований американський політик в Росії, з ім'ям якого пов'язано не тільки відновлення дипломатичних відносин між нашими країнами, а й найважливіші історичні події спільної боротьби наших народів проти фашистської загрози.

Саме Ф. Рузвельту належить історична заслуга і про створення Організації Об'єднаних Націй. В одному зі своїх останніх виступів по радіо, 6 січня 1945 року, незадовго до розгрому фашизму, торкаючись проблеми післявоєнного устрою світу, він сказав: «Мир можна встановити і в подальшому підтримувати тільки при твердій волі волелюбних народів, які прагнуть співпрацювати, допомагати один одному , з повагою і терпимістю ставитися до особливостей кожного, намагатися зрозуміти позицію і почуття інших ». Цей підхід Ф. Рузвельт в повній мірі відносив і до Росії. Він неодноразово висловлював свою готовність і після війни підтримувати з нашою країною відносини «добросусідства і щирої дружби».

Діяльність президента Ф. Рузвельта залишила глибокий слід не тільки в подіях міжнародної історії, а й у сфері внутрішньої соціально-економічної політики в плані подолання важких наслідків економічної кризи і депресії, що обрушилися на США в тридцяті роки XX століття. Різноманітний досвід та уроки цієї політики мають велике значення і багато в чому співзвучні з тими економічними і соціальними проблемами, з якими стикається наша країна протягом останніх років.

Дане видання, здійснюване за ініціативою Фонду вивчення США імені Франкліна Д. Рузвельта в МГУ, відноситься до розряду важливих і рідкісних документів XX століття, яким важко знайти аналог, як в США, так і інших країнах. Воно являє собою серію звернень Ф. Рузвельта до американського народу по радіо, зроблених ним у 1933-1945 роках. Це були своєрідні «бесіди» президента з простими американцями на найрізноманітніші теми, в яких він спокійно і дохідливо роз'яснював громадянам США основні проблеми політики своєї адміністрації, домагаючись не просто підтримки, а розуміння населенням найважливіших рішень уряду. Його «бесіди» представляють безсумнівний інтерес для всіх, хто цікавиться політикою, історією, Сполученими Штатами Америки, але особливого значення виступу Ф. Рузвельта мають для тих, хто готовий вивчати уроки історії і враховувати їх в своїй діяльності.


Ректор Московського державного університету ім. М. В. Ломоносова, академік РАН

В. А. Садовничий

«Бесіди біля каміна» Франкліна Д. Рузвельта

Мій дідусь любив розмовляти з людьми прямо, простою мовою. Він володів великою вірою в американський народ і знав, виходячи з тривалого досвіду спілкування з друзями, сусідами і простими жителями свого улюбленого міста Гайд-парку і штату Нью-Йорк, що найкращими суддями його політики були звичайні американці, які розуміли, що він намагався зробити.

Як лідер країни, який зіткнувся з двома найсерйознішими кризами в сучасній американській історії - «Великою депресією» і Другою світовою війною, - Франклін Делано Рузвельт часто виступав з поясненнями своїх ідей співгромадянам. Мій дідусь не хотів, щоб його друзів, сусідів, усіх американців закликали йти на жертви або підтримувати його політику до того, поки вони не почують пояснень важливості цих кроків безпосередньо від нього. І тому він відкрито розмовляв з ними по радіо. Серію таких його виступів тривалістю 30-40 хвилин кожна незабаром стали називати «Бесіди біля каміна».

Перша з тридцяти однієї «Бесід біля каміна» Франкліна Рузвельта відбулася 12 березня 1933 року, буквально через кілька днів після його вступу на посаду президента США. Тоді нація виявилася паралізована економічною кризою, призвів до краху банківську систему США. Франклін Рузвельт звернувся до допомоги національного радіомовлення для пояснення необхідності прийняття першого з найважливіших законів програми «Нового курсу» - надзвичайного банківського акту 1933 року.

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?

Франклін Делано Рузвельт   Бесіди біля каміна   від видавництва   Це видання «Бесід біля каміна» російською мовою може викликати великий інтерес у читачів сьогоднішньої Росії
Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация