Фрауенкірхе - собор Пресвятої Діви Марії (нім. Frauenkirche - der Dom zu Unserer Lieben Frau)

  1. пам'ятки Мюнхена Рубрика: Мюнхен Готичний собор і парафіяльна церква Пресвятої Діви Марії з 15...
  2. слід диявола
  3. Музика собору, кенотаф і крипта
  4. Історія будівництва
  5. Архітектура і мистецтво
  6. Час роботи Фрауенкірхе
  7. Схожі публікації:

пам'ятки Мюнхена

Рубрика: Мюнхен

Готичний собор і парафіяльна церква Пресвятої Діви Марії з 15 століття є і залишається відмітним символом міста. Однак те, що Фрауенкірхе - місце поховання кайзерів, знає не кожен.

Своїм ім'ям собор Пресвятої Діви Марії зобов'язаний покровительці даної церкви, Діві Марії. Собор є резиденцією архиєпархії Мюнхена і Фрайзінг. Цегляна будівля, якому понад 500 років, було побудовано в 1525 році Мюнхенським архітектором Йоргом фон Хальспахом (нім. Jörg von Halspach). Неф церкви довжиною 109 метрів, 40 метрів в ширину і 37 метрів у висоту, і тут можуть розміститися за деякими даними до 20 000 прихожан. Майже 100-метрові вежі з так званими «французькими чепчиками» запозичені у Храму Купол Скелі в Єрусалимі.

вежі Фрауенкірхе

Кращий вид на місто відкривається з південної вежі собору. І це завдяки тому, що після референдуму, проведеного в 2004 році, в межах міста Мюнхена забороняється будувати будівлі вище Фрауенкірхе. Для того, щоб насолодитися видом на місто, потрібно просто зробити кілька кроків по вузькій сходах. Решта шлях підйому відбувається на ліфті, при цьому ті, хто володіє німецькою мовою, можуть послухати цікаві розповіді ліфтера. Піднявшись нагору, можна побачити не тільки сім величезних дзвонів вежі з близької відстані, але і насолодитися видами на місто аж до Альп. Три інших дзвони висять в північній башті, де знаходиться також середньовічне ступеневу колесо з часів будівництва. Всупереч поширеному твердженню, що північна вежа через помилку будівництва на один метр вище південної вежі, обидві вежі Фрауенкірхе мають майже однакову висоту - 98,57 м і 98,45 м. До речі, характерні «французькі чепчики» на обох вежах було встановлено через 36 років після остаточного будівництва церкви з кількох причин - на це не було грошей і помер архітектор Йорг фон Хальспах.

слід диявола

Слід у вестибюлі Фрауенкірхе позначений як «слід диявола». Тут має бути стояв диявол власною персоною, оскільки він уклав парі з архітектором Йоргом фон Хальспахом. Диявол безцеремонно наполягав, щоб в церкві не було вікон, і з цікавістю хотів в цьому переконатися. Таким чином він стояв на цьому місці, з якого дійсно неможливо побачити вікон, оскільки вони приховані колонами. Радіючи очевидною дурості людей, тупнув диявол ногою і залишив в підлозі церкви свій слід. Коли сатана все ж наважився на наступний крок, він виявив вікно. Розлючений, перетворився він в вітер і хотів зруйнувати будівлю. Ймовірно, він і до цього дня намагається це зробити, оскільки той, хто наближається до собору, або входить в нього, відчуває легкий бриз.

Музика собору, кенотаф і крипта

Задоволенням для вух відвідувачів є музика Фрауенкірхе. Головний орган - один з чотирьох органів собору, був створений в майстерні Георга Джана (нім. Georg Jann). В церкви регулярно проходять органні концерти, є кілька хорів і школа співу. Музику можна почути по неділях і святкових днях, а також в особливих випадках. Головне богослужіння в неділю починається в 10-00. В інші дні служби проходять в 9-00 ранку і ввечері близько 17-30.

Інший родзинкою Фрауенкірхе є кенотаф Людвіга IV Баварського. Надгробний пам'ятник розташований біля головного входу до церкви з правого боку. Чудовий меморіал великому Віттельсбаха багато прикрашений бронзовими фігурами і символами. Велика імператорська корона на вершині чудового корпусу нагадує про титул імператора Людвіга Баварського.

Під собором знаходиться могила єпископа. Напис на вхідний стіні нагадує про легендарного благородній будинку Віттельсбахів, деякі представники якого тут поховані. Тут також поховані архієпископи Мюнхена і Фрайзінг, кардинал Юліус Дёпфнер (нім. Julius Döpfner).

Історія будівництва

З 1240 року церква, побудована Віттельсбаха, стояла на краю колишньої резиденції. Вона була оснащена декоративними вівтарями і картинами. З ростом міста і населення в 15-м столітті було прийнято рішення побудувати нову, більш представницьку церква. Контракт на будівництво цегляної будівлі церкви отримав мюнхенський архітектор Йорг фон Хальспах (нім. Jörg von Halspach), також званий Йоргом Гангхофером (нім. Jörg Ganghofer). Їм також було споруджено будинок старої ратуші на Марієнплац . З моменту закладки першого каменя в 1468 році і до завершення будівництва церкви пройшло 20 років - для тодішнього часу це було стрімким просуванням будівельних робіт.

Архітектура і мистецтво

Фрауенкірхе - трехнефная зальних церква в стилі пізньої готики. Її фасад з неоштукатуреного цегли, а також внутрішнє оздоблення, прості по-порівнянні з іншими готичними будівлями. Типова ознака готики - підносяться колони всередині церкви. Вони також виступають в якості перегородок бічній каплиці. На відміну від інших соборних церков всередині Фрауенкірхе світло і затишно. Домінуючі білі колони і акцентовано світло-охристі ребра зводу створюють спільно відчуття взаємодії з вітражами.

Полотна церкви також прості і обмежуються повторюваними уявленнями Діви Марії з немовлям, а також Ісусом Христом. Дванадцять рельєфів з життя Богородиці і статуя Марії Іммакулати (нім. Maria Immaculata) вінчають область вівтаря. Всередині собору можна помилуватися різним чином прикрашеними каплицями, вівтарями, скульптурами та епітафіями, а також автоматичними годинами 16-го століття.

Час роботи Фрауенкірхе

Щодня з 7:30 до 20:30

Сайт Фрауенкірхе в Мюнхені: www.muenchner-dom.de

Адреса: Frauenplatz 1, 80331 Мюнхен, Німеччина.

Карта розташування:


Схожі публікації:

Фонтан Батько Рейн (нім Фонтан Батько Рейн (нім. Vater-Rhein-Brunnen)
Фонтан розташований в Мюнхені на музейному острові (нім. Museumsinsel) на північ від Людвігсбрюкке. Він присвячений Рейну, богу річки з такою самою назвою. Фонтан був створений мюнхенським скульптором Адольфом фон Хільдебрандом (1847-1921), чиї роботи включають в с ...

Макстурм (нім Макстурм (нім. Maxturm)
Макстурм - єдина збережена частина зруйнованого під час Другої світової війни будівлі Герцог-Макс-Бург (нім. Herzog-Max-Burg), або Максбург (нім. Maxburg). Максбург був побудований за указом Вільгельма V Благочестивого в 1590 році архітектором ...

Будинок літератури (нім Будинок літератури (нім. Literaturhaus)
Будинок літератури - культурна установа в центрі Мюнхена, присвячене викладання літератури і організації літературних заходів. На Сальваторплатц (нім. Salvatorplatz), поруч з будинком літератури, знаходиться церква Сальваторкірхе. Раніше на терри ...

Максіміліансанлаген (нім Максіміліансанлаген (нім. Maximiliansanlagen)
Максіміліансанлаген - парк, розташований в міських частинах Богенхаузен і Хайдхаузен Мюнхена між мостом Людвіга і Макс-Йозеф-штанів. Його центральною точкою є 38-метровий пам'ятник «Ангел світу». Парк Максиміліана був створений між 1856 і 1866 ...

Євангелічно-лютеранська церква Святого Матвія (нім Євангелічно-лютеранська церква Святого Матвія (нім. Evangelical Lutheran. Pfarramt St. Matthew)
Церква Святого Матвія на Зендлінгер-Тор-Плац є наступником першої протестантської церкви в Мюнхені, яка перебувала поруч з Карлсплатц. З 1799 року разом з Кароліною, лютеранської дружиною курфюрста Макса IV Йозефа, в Мюнхен прибула протестан ...

Поділитися посиланням:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация