Фрези для 3D-обробки

  1. Основні параметри
  2. Відмінності за формою

Сучасні верстати ЧПУ для обробки деревини істотно відрізняються від перших моделей. Комп'ютерне управління і спеціальне оснащення дозволяють виконувати дуже тонкі і досить специфічні операції, зокрема, створювати вироби в форматі 3D. Однак для цього потрібні й особливі ріжучі інструменти. Де їх взяти? на https://mnogofrez.ru/catalog/frezy-dlya-3-d-obrabotki/ фрези для 3D-обробки доступні до замовлення в режимі онлайн. А поки варто розібратися в їх основні властивості та особливості.

Основні параметри

Обробка виробів 3Д - сама технологічно складна операція, яка може здійснюватися сучасними верстатами ЧПУ. Подібні операції можливі тільки на установках з комп'ютерним контролем і можливістю програмування. Однак для успішного виконання роботи буде потрібна спеціальна фреза. Вибирати її слід по ряду критеріїв:

  • матеріалу, з якого зроблена - для обробки деревини особливо твердих порід найкраще підійдуть інструменти зі спеціальної сталі, міцної і стійкою до пошкоджень. Якщо заготовка м'яка (пластик), то можна менш суворо ставитися до цього параметру;
  • формі - створення складних незвичайних фігур, деталей виконується найкраще фрезами, технологічні краю яких характеризуються конусної, сферичної або циліндричної конфігурацією;
  • діаметру - варто орієнтуватися на тип сировини. Так, заготовки з дуже м'яких і піддатливих матеріалів слід обробляти інструментом найменшого калібру (d = 0,2 мм), для твердих виробів підійдуть більші - 1-6 мм.

У будь-якому випадку при виборі варто орієнтуватися виключно на складність і специфіку завдання. Чим делікатніше робота, тим твердіше і тонше повинна бути фреза. І навпаки. Але також не варто забувати, що той же пластик м'якше деревини, і тому надміцних інструментів просто не вимагає. Тобто, важливо враховувати тип сировини заготовки.

Відмінності за формою

Це ключовий параметр, що визначає функціональність фрези і можливість роботи на тому чи іншому типі сировини. Так, тонкі гравери конічної-сферичної форми підходять для операцій на м'яких матеріалах. До таких належить модельний віск. Конусная двухзаходная (зазвичай виконується з твердих сплавів) використовується для створення глибоких об'ємних рельєфів (візерунків, написів) за одну операцію. Ці інструменти використовують при обробці дерева, плит на основі стружки - МДФ або ДСП. При цьому форма конуса обумовлює високу міцність виробу навіть при дуже тонкому кінчику.

Додано: 1.03.2018 22:21:26

Де їх взяти?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация