ФСБ показала секретні документи, давши майстер-клас СБУ

Розсекречені документи управління контррозвідки «Смерш» ( «Смерть шпигунам») вперше представлені на виставці в театрі імені Лавреньова в Севастополі
Розсекречені документи управління контррозвідки «Смерш» ( «Смерть шпигунам») вперше представлені на виставці в театрі імені Лавреньова в Севастополі. Як розповів офіційний представник управління ФСБ по Республіці Крим і Севастополю Сергій Терехов, 186 документів були розсекречені лише в 2018 році спеціально для цієї виставки.

Підпишіться на новини «ПолітНавігатор» в Світ тісний , Яндекс.Дзен , Telegram , Facebook , Одноклассниках , Вконтакте , канал YouTube і Яндекс.Новости

«Це документи розкриті лише на тих місцях, де вони розсекречені. Якщо ми перевернемо сторінку, там вже не можна », - сказав Терехов.

На виставці вперше представлені історія загибелі теплохода «Вірменія» на траверзі Ялти в 1941 році, справа про агентурну розробку військово-морської розвідки Німеччини, якому було присвоєно умовний шифр «Акули», документ, що санкціонує радіогри з німецькою розвідкою, справа про евакуацію особливого відділу Чорноморського флоту з Севастополя в 1942 році після офіційної здачі міста.

Як розповів Терехов, ФСБ підходила до розсекречення документів дуже вибірково і скрупульозно.

«Ця тема не вимагає поспіху. Ми бачимо практику наших сусідів в Прибалтиці, ми бачимо заяви української сторони про те, що вони розсекретять архіви КДБ-НКВС-ВЧК до 1991 року. Нічого крім розчарування це не викликає, тому що там - людські долі.

Їх розсекречення та вивалювання в суспільний простір - це спроба очорнити час, в яке ці люди жили. Вони не завдавали якийсь шкоди. Вони захищали свою Батьківщину, виконували свої обов'язки, за які отримували зарплату. Розповівши, хто агент, хто доноси писав - це не принесе користі і не дасть відпочинку вашим суспільство. Потішити свої амбіції і его - в історії спецслужб це нікому на приносило користі », - сказав Терехов.

Начальник УФСБ Росії по Чорноморському флоту, контр-адмірал Віталій Уткін, виступаючи на відкритті виставки, зазначив, що завдяки роботі «Смерш» під час війни були врятовані тисячі життів.

«Військова контррозвідка« Смерш », проіснувавши три з невеликим роки, повністю вирішила весь спектр поставлених перед нею завдань, паралізувала всі іноземні розвідки і внесла своєї неоціненний вклад в нашу спільну перемогу над німецько-фашистськими загарбниками», - сказав Уткін. «Військова контррозвідка« Смерш », проіснувавши три з невеликим роки, повністю вирішила весь спектр поставлених перед нею завдань, паралізувала всі іноземні розвідки і внесла своєї неоціненний вклад в нашу спільну перемогу над німецько-фашистськими загарбниками», - сказав Уткін

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация