габарит навантаження

  1. Габарити навантаження залізниць колії 1520 мм
  2. негабаритність вантажу
  3. Визначення ступеня негабаритності
  4. розрахункова негабаритність
  5. індекс негабаритності
  6. Технічні пристрої
  7. Габаритні ворота
  8. Перевезення негабаритних вантажів
  9. Див. також
  10. література
  11. Уривок, що характеризує Розмір навантаження

Матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії

Габарит навантаження - термін, що використовується в країнах СНД, К: Вікіпедія: Статті без джерел (тип: не вказано) [ Джерело не вказано 1541 день ] Позначає граничне поперечне перпендикулярний до осі колії обрис, в якому повністю поміщається, з урахуванням упаковки та кріплення, вантаж на відкритому рухомому складі .



Габарити навантаження залізниць колії 1520 мм

Застосовуються наступні габарити [1] :

  • Основний - для всіх вантажів;
  • Пільговий - для вантажів, розташованих в межах кузова вагона або платформи ;
  • Зональний - для лісових вантажів.

Для деяких ділянок залізниць застосовність цих габаритів обмежена.

Обриси габаритів зображені на малюнках (УГР - рівень головок рейок ).

  • основний розмір

  • пільговий розмір

  • зональний габарит

негабаритність вантажу

Вантаж, включаючи упаковку і кріплення, є негабаритним, якщо він при розміщенні на відкритому рухомому складі, що знаходиться на прямому горизонтальному ділянці шляху і при поєднанні поздовжньої вертикальній площині симетрії вагона з віссю залізничної колії, перевищує обрис основного габариту навантаження, або його геометричні виноси в кривих за межі основного габариту навантаження перевищують геометричні виноси в відповідних кривих розрахункового вагона (вагона з довжиною рами 24 м і базою 17 м).

Визначення ступеня негабаритності

Встановлюються три основних зони негабаритності:

  • Зона нижньої негабаритності - на висоті від 480 до тисяча двісті двадцять дев'ять мм при відстані від осі колії 1626-1760 мм і на висоті від 1230 до 1399 мм - при відстані 1626-2240 мм;
  • Зона бокової негабаритності - на висоті від 1400 до 4000 мм від УГР;
  • Зона верхньої негабаритності - на висоті від 4001 до 5300 мм.

Зона нижньої негабаритності - на висоті від 480 до тисяча двісті двадцять дев'ять мм при відстані від осі колії 1626-1760 мм і на висоті від 1230 до 1399 мм - при відстані 1626-2240 мм;   Зона бокової негабаритності - на висоті від 1400 до 4000 мм від УГР;   Зона верхньої негабаритності - на висоті від 4001 до 5300 мм

Додатково для визначення умов пропуску вантажів верхньої негабаритності на двоколійних лініях вводиться умовна зона спільної бокової і верхньої негабаритності: на висоті від УГР від 4001 до 4625 мм на відстані від осі колії від 1625 мм до кордону зони негабаритності.

Залежно від величини виходу негабаритних вантажів за габарит навантаження в зонах негабаритності встановлені наступні ступені негабаритності:

  • У нижній зоні - шість ступенів;
  • У бічній зоні - шість ступенів;
  • У верхній зоні - три ступеня.

Вантаж, що перевищує граничні обриси зон негабаритності, а також габарит навантаження в нижній (нижче 480 мм від УГР) і верхньої (вище 5300 мм від УГР), називається понаднегабаритних.

Присвоєння ступенів негабаритності проводиться таким чином:

  1. Перетину вантажу поєднуються з окресленням габариту навантаження і / або ступенів негабаритності;
  2. Визначаються критичні точки перетину (найбільш віддалені від УГР і від поздовжньої площини симетрії вагона);
  3. При необхідності перевіряється розрахункова негабаритність шляхом визначення різниць між геометричними виносами вантажу і розрахункового вагона;
  4. При наявності розрахункової негабаритності критичні точки зміщуються від поздовжньої площини симетрії вагона на величину різниці виносів;
  5. Верхні, бокові 4-а, 5-а і 6-а і нижні ступеня присвоюються при попаданні критичної точки в обрис цієї ступеня;
  6. Бічні 1-ю, 2-ю і 3-ю ступеня привласнюють наступним чином:
    1. Якщо полушіріна вантажу на висоті 1400-4000 мм більше півширини вантажу на висоті 4601-4625 мм - звичайним шляхом (за розмірами вантажу на висоті 1400-4000 мм);
    2. В іншому випадку - за розмірами вантажу на висоті 4001-4625 мм.

розрахункова негабаритність

Розрахункова негабаритність перевіряється для наступних вантажів:

  • Довгомірних (відношення довжини до бази рухомого складу більше 1,41);
  • Перевезених на сцепах платформ;
  • перевезених на транспортерах з базою 17 м і більше.

Базою рухомого складу називається відстань між напрямними перетинами, за які приймаються:

  • У двовісних вагонів - перетину по осі колісних пар ;
  • У чотирьох-, шести- і восьмивісних вагонів - перетину по осі п'ятників кузова;
  • У зчепу платформ - відстань між вертикальними осями турнікетних опор, встановлених на кожній платформі;
  • У транспортера колодязного, платформного, майданчикового і зчленованого типу без водильними пристроїв - відстань між осями п'ятників головних балок .

Поперечні перерізи вантажу, розташовані за межами бази, називаються зовнішніми, в межах - внутрішніми.

Як розрахунковий приймається вагон з базою 17 м і довжиною 24 м, в якості розрахункової - крива радіусом 350 м. Для нього геометричний винос дорівнює 105 мм.

Під час навантаження негабаритного вантажу на одиночну платформу або транспортер з числом осей не більше шести різниці виносів визначаються наступним чином [2] :

  1. Для зовнішніх перетинів: <math> \ Delta b_ {Rn} = 1,43 (l + n_n) n_n + K-105 </ math>
  2. Для внутрішніх перетинів: <math> \ Delta b_ {Rv} = 1,43 (l-n_v) n_v-105 </ math>

де <math> n_v </ math> - відстань від розглянутого внутрішнього перетину до направляючого перерізу, м; де <math> n_v </ math> - відстань від розглянутого внутрішнього перетину до направляючого перерізу, м;   <Math> n_n </ math> - відстань від розглянутого зовнішнього перетину до направляючого перерізу, м; <Math> n_n </ math> - відстань від розглянутого зовнішнього перетину до направляючого перерізу, м;

<Math> l </ math> - база вагона, м;

<Math> K </ math> - додаткове зміщення, мм, кінцевих перетинів вантажу внаслідок перекосу вагона в рейкової колії з урахуванням норм утримання колії і рухомого складу, яке обчислюється за формулою:

  • Для вагонів на спеціальних візках : <Math> K = 55 \ left (\ frac {L} {l} -1,41 \ right) </ math>
  • Для вагонів на візках ЦНДІ-Х3: <math> K = 70 \ left (\ frac {L} {l} -1,41 \ right) </ math>.

де <math> l </ math> - база вагона, м; <Math> L </ math> - довжина вантажу, м.

Враховуються тільки позитивні значення <math> K </ math>.

Негативні значення виносів при визначенні негабаритності не враховуються.

На деяких залізницях ( Східно-Сибірська , Далекосхідна , залізні дороги Естонії ) Є криві радіусом менше 350 м. Для цих ділянок визначається місцева розрахункова негабаритність [3] .

індекс негабаритності

Кожному негабаритних вантажів присвоюється п'ятизначний індекс. позначення:

1-й знак завжди буква H (негабаритність) 2-й знак ступінь нижньої негабаритності, може приймати значення від 1 до 6 3-й знак ступінь бокової негабаритності, може приймати значення від 1 до 6 4-й знак ступінь верхньої негабаритності, може приймати значення від 1 до 3 5-й знак вертикальна понаднегабаритних (вантаж виходить за встановлені межі негабаритності), має значення 8 відсутність негабаритності в будь-якій зоні, в тому числі і відсутність вертикальної понаднегабаритних, відзначається цифрою «0» у відповідному знаку індексу негабаритності.

Наприклад: індекс негабаритності Н2030 означає негабаритність нижню 2-го ступеня, бокової негабаритності немає, верхня негабаритність 3-го ступеня, вертикальної понаднегабаритних немає Наприклад: індекс негабаритності Н2030 означає негабаритність нижню 2-го ступеня, бокової негабаритності немає, верхня негабаритність 3-го ступеня, вертикальної понаднегабаритних немає.

Технічні пристрої

контрольна рама

Перевезення понаднегабаритних вантажів, а також негабаритних вантажів шостого ступеня бокової та нижньої негабаритності здійснюється із застосуванням контрольної рами, яку вантажовідправник ставить на критому вагоні або полувагоне. Розміри контрольної рами повинні відповідати максимальним розмірам вантажу з урахуванням зміщення його в кривих. Поїзд супроводжується досвідченим працівником дистанції колії, який веде спостереження за проходженням контрольної рами.

Габаритні ворота

Габаритні ворота встановлюють в місці масового навантаження на відкритий рухомий склад Габаритні ворота встановлюють в місці масового навантаження на відкритий рухомий склад. Ворота представляють собою раму, усередині якої по обрису габариту навантаження шарнірно укріплені планки. Якщо відкритий рухомий склад з вантажем пройде ворота, не торкаючись планок, то габарит не порушений. Зміна положення планки вкаже на місце негабаритності. Таким чином внутрішні обриси габаритних воріт обмежують допустимі граничні розміри провозяться через них вантажів.

На електрифікованих ділянках габаритні ворота висотою до 4,5 метрів у своєму розпорядженні по обидва боки перетину з автомобільною дорогою ( переїзду ) Для попередження дотику контактного проводу до вантажів через переїзд вантажам. Шлях, на якому встановлюють ворота, повинен бути прямим, перебувати на горизонтальній площадці; переїзд - добре видно.

Електронні габаритні ворота складаються з інфрачервоних датчиків , Які формують допустимі межі габариту навантаження і передають дані про порушення кордонів на робоче місце оператора пункту комерційного огляду.

Перевезення негабаритних вантажів

Для перевезення вантажів, що виходять за габарит навантаження, можуть бути зроблені наступні заходи [3] :

  • Обмеження зустрічного руху;
  • Відведення контактної мережі;
  • Зниження швидкості рухомого складу;
  • Прибирання перешкод.

Для зниження ступеня негабаритності вантажів можливо використовувати спеціальний рухомий склад. Так, верхню негабаритність і вертикальну понаднегабаритних можна знизити, використовуючи майданчикові транспортер (Транспортер зі зниженою вантажної майданчиком) [4] . Існують спеціальні платформи для перевезення широкоформатного листового прокату в діагональному положенні [5] .

Див. також

Напишіть відгук про статтю "Габарит навантаження"

Примітки

  1. [Doc.rzd.ru/doc/public/ru?STRUCTURE_ID=704&layer_id=5104&id=6558 Технічні умови розміщення і кріплення вантажів (Додаток 3 до угоди про міжнародне вантажне сполучення (СМГС) від 01.07.2015)] (01.07.2015).
  2. Інструкція з перевезення негабаритних і великовагових вантажів на залізницях держав-учасниць СНД, Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Естонської Республіки / мошок Л. М .. - М.: Желдоркніга, 2001. - С. 94-95. - 192 с.
  3. 1 2 Інструкція з перевезення негабаритних і великовагових вантажів на залізницях держав-учасниць СНД, Латвійської Республіки, Литовської Республіки, Естонської Республіки / мошок Л. М .. - М.: Желдоркніга, 2001. - 192 с.
  4. [Www.rw.by/cargo_transportation/services/rental_of_railway_transporters/ploschadochnye_transportery/ Майданчикові транспортери]. Білоруська залізниця. Процитовано 5 вересня 2015.
  5. [Dvmash.biz/ru/platformi/3-2010-06-15-13-11-10/18-13-4107.html Вагон-платформа для широкоформатного листового прокату модель 13-4107]. Дніпровагонмаш. Процитовано 5 вересня 2015.

література

посилання

  • [Www.trajectus.ru/uslugi_i_ceny/negabaritnye_tyazhelovesnye_gruzy/ Класифікація негабаритних вантажів] (Недоступна посилання з 28-02-2016 (1241 день))
  • [Window.edu.ru/window_catalog/pdf2txt?p_id=12281&p_page=2 Класифікація негабаритних вантажів] // Самарського державного АКАДЕМІЯ ТРАНСПОРТУ 2002 [Неавторитетний джерело? 1541 день]
К: Вікіпедія: Статті без джерел (тип: не вказано)

Уривок, що характеризує Розмір навантаження

«А я хотіла, хотіла його смерті! - думала княжна Мар'я. Він помовчав.
- Спасибі тобі ... дочка, дружок ... за все, за все ... пробач ... спасибі ... прости ... спасибі! .. - І сльози текли з його очей. - Покличте Андрійка, - раптом сказав він, і що то дитячому боязке і недовірливе виразилося в його особі при цьому попиті. Він ніби сам знав, що попит його не має сенсу. Так, принаймні, здалося княжни Марії.
- Я від нього отримала лист, - відповідала княжна Мар'я.
Він з подивом і острахом дивився на неї.
- Де ж він?
- Він в армії, mon pere, в Смоленську.
Він довго мовчав, заплющивши очі; потім ствердно, як би у відповідь на свої сумніви і в підтвердження того, що він тепер все зрозумів і згадав, кивнув головою і відкрив очі.
- Так, - сказав він виразно і тихо. - Загинула Росія! Погубили! - І він знову заридав, і сльози потекли у нього з очей. Княжна Марія не могла більше стримуватися і плакала теж, дивлячись на його обличчя.
Він знову закрив очі. Ридання його припинилися. Він зробив знак рукою до очей; і Тихон, зрозумівши його, обтер йому сльози.
Потім він відкрив очі і сказав що то, чого довго ніхто не міг зрозуміти і, нарешті, зрозумів і передав один Тихон. Княжна Марія шукала сенс його слів в тому настрої, в якому він говорив за хвилину перед цим. То вона думала, що він говорить про Росію, то про князя Андрія, то про неї, про онука, то про свою смерть. І від цього вона не могла вгадати його слів.
- Одягни твоє біле плаття, я люблю його, - говорив він.
Зрозумівши ці слова, княжна Марія заплакала ще голосніше, і доктор, взявши її під руку, вивів її з кімнати на терасу, умовляючи її заспокоїтися і зайнятися приготуваннями до від'їзду. Після того як княжна Марія вийшла від князя, він знову заговорив про сина, про війну, про государя, засмикав сердито бровами, став піднімати хрипкий голос, і з ним став другий і останній удар.
Княжна Марія зупинилася на терасі. День розгулявся, було сонячно і жарко. Вона не могла нічого розуміти, ні про що думати і нічого відчувати, крім своєї пристрасної любові до батька, любові, якої, їй здавалося, вона не знала до цієї хвилини. Вона вибігла в сад і, ридаючи, побігла вниз до ставка по молодим, засадженим князем Андрієм, липовим доріжках.
- Так ... я ... я ... я. Я хотіла його смерті. Так, я хотіла, щоб швидше скінчилося ... Я хотіла заспокоїтися ... А що ж буде зі мною? На що мені спокій, коли його не буде, - бурмотіла вголос княжна Мар'я, швидкими кроками ходячи по саду і руками давлячи груди, з якої судорожно виривалися ридання. Обійшовши по саду коло, який привів її знову до дому, вона побачила що йдуть їй назустріч m lle Bourienne (яка залишалася в Богучарове і не хотіла звідти виїхати) і незнайомого чоловіка. Це був ватажок повіту, сам приїхав до княжни з тим, щоб представити їй всю необхідність швидкого від'їзду. Княжна Марія слухала і не розуміла його; вона ввела його в будинок, запропонувала йому снідати і села з ним. Потім, вибачившись перед ватажком, вона підійшла до дверей старого князя. Доктор із стурбованим обличчям вийшов до неї і сказав, що не можна.
- Ідіть, княжна, ідіть, ідіть!
Княжна Марія пішла знову в сад і під горою біля ставка, в тому місці, де ніхто не міг бачити, села на траву. Вона не знала, як довго вона пробула там. Чиї то біжать жіночі кроки по доріжці змусили її прокинутися. Вона піднялася і побачила, що Дуняша, її покоївка, очевидно, що бігла за нею, раптом, як би злякавшись виду своєї панянки, зупинилася.
- Прошу, княжна ... князь ... - сказала Дуняша зірвався голосом.
- Зараз, йду, йду, - поспішно заговорила княжна, не даючи часу Дуняше договорити їй те, що вона мала сказати, і, намагаючись не бачити Дуняши, побігла до будинку.
- Княжна, воля божа відбувається, ви повинні бути на все готові, - сказав ватажок, зустрічаючи її біля вхідних дверей.
- Залиште мене. Це не правда! - злобно крикнула вона на нього. Доктор хотів зупинити її. Вона відштовхнула його і підбігла до дверей. «І до чого ці люди з переляканими особами зупиняють мене? Мені нікого не потрібно! І що вони тут роблять? - Вона відчинила двері, і яскраве денне світло в цій перш напівтемній кімнаті нажахав її. У кімнаті були жінки і няня. Вони все відсторонилися від ліжка, даючи їй дорогу. Він лежав все так же на ліжку; але строгий вид його спокійного обличчя зупинив княжну Марію на порозі кімнати.
«Ні, він не помер, це не може бути! - сказала собі княжна Мар'я, підійшла до нього і, долаючи жах, що охопив її, притиснула до щоки його свої губи. Але вона відразу ж відсторонилася від нього. Миттєво вся сила ніжності до нього, яку вона відчувала в собі, зникла і замінилася почуттям жаху до того, що було перед нею. «Ні, немає його більше! Його немає, а є тут же, на тому ж місці, де був він, що щось чуже і вороже, яка то страшна, жахлива і відразлива таємниця ... - І, закривши обличчя руками, княжна Марія впала на руки доктора, який підтримав її.
У присутності Тихона і доктора жінки обмили те, що був він, пов'язали хусткою голову, щоб не закостенів відкритий рот, і зв'язали іншим хусткою розходилися ноги. Потім вони одягли в мундир з орденами і поклали на стіл маленьке ссохшиеся тіло. Бог знає, хто і коли подбав про це, але все зробилося як би само собою. До ночі кругом труни горіли свічки, на труні був покрив, на підлозі був посипаний ялівець, під мертву ссохшиеся голову була покладена друкована молитва, а в кутку сидів дяк, читаючи псалтир.
Як коні шарахаються, товпляться і фиркають над мертвою конем, так у вітальні навколо труни юрмився народ чужий і свій - ватажок, і староста, і баби, і все з зупиненими переляканими очима, хрестилися і кланялися, і цілували холодну і задубілі руку старого князя.
Богучарово було завжди, до поселення в ньому князя Андрія, заочно маєток, і мужики богучаровского мали зовсім інший характер від Лисогірських. Вони відрізнялися від них і говіркою, і одягом, і звичаями. Вони називалися степовими. Старий князь хвалив їх за їх снослівость в роботі, коли вони приїжджали допомагати прибирання в Лисих Горах або копати ставки і канави, але не любив їх за їх дикість.
Останнє перебування в Богучарове князя Андрія, з його нововведеннями - лікарнями, школами і полегшенням оброку - не пом'якшило їх звичаїв, а, навпаки, посилило в них ті риси характеру, які старий князь називав дикістю. Між ними завжди ходили якісь небудь неясні чутки, то про перерахування їх усіх в козаки, то про нову віру, в яку їх звернуть, то про царських аркушах будь то, то про присягу Павлу Петровичу в 1797 році (про яку говорили, що тоді ще воля виходила, і бога відняли), то про що має через сім років запанувати Петра Феодоровиче, при якому все буде вільно і так буде просто, що нічого не буде. Чутки про війну в Бонапарта і його нашестя з'єдналися для них з такими ж неясними уявленнями про антихриста, кінець світу і чистої волі.
В околиці Богучарова були всі великі села, казенні та оброчні поміщицькі. Що живуть в цій місцевості поміщиків було дуже мало; дуже мало було також дворових і грамотних, і в житті селян цієї місцевості були помітніше і сильніше, ніж в інших, ті таємничі струменя народної російського життя, причини і значення яких бувають непояснені сучасників. Одне з таких явищ було проявилося років двадцять тому рух між селянами цієї місцевості до переселення на якісь теплі річки. Сотні селян, в тому числі і богучаровского, стали раптом розпродавати свою худобу і їхати з родинами куди то на південно схід. Як птахи летять кудись за моря, прагнули ці люди з дружинами і дітьми туди, на південному схід, де ніхто з них не був. Вони піднімалися караванами, поодинці викуповувалися, бігли, і їхали, і йшли туди, на теплі ріки. Багато з них були покарані, заслані в Сибір, багато з холоду і голоду померли по дорозі, багато хто повернувся самі, і рух затихло само собою так само, як воно і почалося без очевидної причини. Але підводні струменя не переставали текти в цьому народі і збиралися для какой то нової сили, яка має проявитися так само дивно, несподівано і разом з тим просто, природно і сильно. Тепер, в 1812 му році, для людини, близько жив з народом, помітно було, що ці підводні струмені виробляли сильну роботу і були близькі до прояву.
Алпатич, приїхавши в Богучарово деякий час перед кончиною старого князя, зауважив, що між народом відбувалося хвилювання і що, противно тому, що відбувалося в смузі Лисих Гір на шестідесятіверстном радіусі, де всі селяни йшли (надаючи козакам розоряти свої села), в смузі степової , в богучаровского, селяни, як чутно було, мали зносини з французами, отримували якісь папери, що ходили між ними, і залишалися на місцях. Він знав через відданих йому дворових людей, що їздив на днях з казенної підводою мужик Короп, мав великий вплив на світ, повернувся зі звісткою, що козаки розоряють села, з яких виходять жителі, але що французи їх не чіпають. Він знав, що інший мужик вчора привіз навіть з села Віслоухова - де стояли французи - папір від генерала французької, в якій жителям оголошувалося, що їм не буде зроблено ніякої шкоди і за все, що у них візьмуть, заплатять, якщо вони залишаться. На доказ того мужик привіз з Віслоухова сто карбованців асигнаціями (він не знав, що вони були фальшиві), видані йому вперед за сіно.
Нарешті, найважливіше, Алпатич знав, що в той самий день, як він наказав старості зібрати підводи для вивезення обозу княжни з Богучарова, вранці була на селі сходка, на якій належить було вивозитися і чекати. А між тим часом не терпіло. Ватажок, в день смерті князя, 15 го серпня, наполягав у княжни Марії на те, щоб вона поїхала в той же день, так як ставало небезпечно. Він говорив, що після 16 го він не відповідає ні за що. У день же смерті князя він поїхав ввечері, але обіцяв приїхати на похорон на інший день. Але на другий день він не міг приїхати, тому що, за отриманими ним самим известиям, французи несподівано посунулися, і він тільки встиг відвезти зі свого маєтку своє сімейство і все цінне.
Років тридцять Богучарове керував староста Дрон, якого старий князь кликав Дронушкой.
Дрон був один з тих міцних фізично і морально мужиків, які, як тільки увійдуть в роки, обростуть бородою, так, що не змінюючись, живуть до шістдесяти - сімдесяти років, без одного сивого волосся або нестачі зуба, такі ж прямі і сильні в шістдесят років , як і в тридцять.
Дрон, незабаром після переселення на теплі ріки, в якому він брав участь, як і інші, був зроблений старостою бурмистром в Богучарове і з тих пір двадцять три роки бездоганно пробув на цій посаді. Мужики боялися його більше, ніж пана. Господа, і старий князь, і молодий, і керуючий, поважали його і жартома називали міністром. Під весь час своєї служби Дрон нн разу не був ні п'яний, ні хворий; ніколи, ні після безсонних ночей, ні після яких би то ні було праць, не виявляв ні найменшої втоми і, не знаючи грамоти, ніколи не забував жодного рахунку грошей і пудів борошна по величезним обозам, які він продавав, і жодної копиці вужі на хліба на кожній десятину богучаровского полів.

Ru/doc/public/ru?
Ru/window_catalog/pdf2txt?
Де ж він?
А що ж буде зі мною?
«І до чого ці люди з переляканими особами зупиняють мене?
І що вони тут роблять?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация