Ганьба червоного маршала.

У довоєнні роки Клим Ворошилов був самим Прославленим в СРСР полководцем, і за популярністю поступався тільки самому «великому вождю».


В газетах його величали «червоним маршалом», а в одній з пісень «першим червоним офіцером». На честь нього складали пісні, називали колгоспи, заводи, кораблі, перший радянський важкий танк був названий «КВ» - Клим Ворошилов. В одній з областей село Остолопова і Остолоповскій сільрада були перейменовані в село Ворошилова і Ворошиловський сільрада. Вважалися, що країну веде від перемоги до перемоги Сталін, а Червону Армію - Клим Ворошилов. 15 років, користуючись повною довірою Сталіна, кріпив Ворошилов обороноздатність країни. З високих трибун нарком запевняв весь радянський народ, що будь-який агресор буде безжально знищений, а воювати ми будемо малою кров'ю і на чужій території.
Як військовий теоретик «прославився» тим, що написав статтю «Сталін і Червона Армія», в якій стверджувалося, що всі перемоги Червоної Армії в громадянській війні досягнуті завдяки «мудрому керівництву» операціями з боку Сталіна. Про поглядах Ворошилова на сучасну війну красномовно свідчило наступне його висловлювання, зроблене в середині 30-х років: «Кіннота у всіх арміях світу переживає, вірніше, вже пережила кризу і в багатьох арміях майже зійшла нанівець ... Ми стоїмо на іншій точці зору ... ми переконані, що наша доблесна кіннота ще не раз змусить про себе говорити як про потужну і переможної Червоної кавалерії ... Червона кавалерія як і раніше є переможної і нищівної збройною силою і може, і буде вирішувати великі завдання на всіх бойових Фро тах ». Цікаво, що до початку Великої Вітчизняної війни в РККА було 13 кавалерійських дивізій і 4 корпуси, а до кінця 1941 вже налічувалося аж 82 кавдивизии, правда, нечисленних - всього по 3,5 тисячі л / с. У 1942 кількість кавдивізій ще збільшилася - до 87. Дивним чином весь цей стрімке зростання чисельності кавалерії відбувався в той період, коли Ворошилов ще брав участь в командуванні військами і, мабуть, продовжував користуватися довірою Сталіна.
Цитата з листа наркома К.Е.Ворошилова командувачу військами Північно-Кавказького округу І. П. Уборевич з постановкою завдань з вивчення рейхсверу (Уборевич в 1933 р прямував в німецький генштаб на стажування):
«... Прошу зібрати матеріали з наступних питань: 1. Взаємодія родів військ. 2. Організація, озброєння і застосування кавалерії в бою. 3. Про укріплених районах. 4. Організація тилів і постачання. 5. Побут німецької армії. »
І це все! Ні німецькі танки, ні авіація, ні артилерія, ні піхота радянського наркома оборони не цікавили ...
Маршал Жуков розповідав письменникові Симонову:
«Потрібно сказати, що Ворошилов, тодішній нарком, у цій ролі був людиною малокомпетентне. Він так до кінця і залишився дилетантом у військових питаннях, і ніколи не знав їх глибоко і серйозно ... А практично значна частина роботи в наркоматі лежала в той час на Тухачевського, дійсно який був військовим фахівцем. У них бували сутички з Ворошиловим і взагалі існували неприязні стосунки. Ворошилов дуже не любив Тухачевського ... Під час розробки статуту пам'ятаю такий епізод: Тухачевський, як голова комісії з статутом, доповідав Ворошилову як наркому. Я був присутній при цьому. Ворошилов по якомусь з пунктів став висловлювати невдоволення і пропонувати щось не йшло до справи. Тухачевський, вислухавши його, сказав своїм звичайним спокійним голосом:
- Товариш нарком, комісія не може прийняти ваших поправок.
- Чому? - запитав Ворошилов.
- Тому що ваші поправки є некомпетентними, товариш нарком. »
У 1937 р, в період розгорнутого Сталіном Великого терору, Ворошилов став головним провідником кампанії кривавих чисток в РККА, в результаті якої був знищений майже весь вищий, а також значна частина середнього і молодшого командного складу армії. При цьому йому потрібно було якось пояснити, як він - будучи наркомом - прогледів величезна кількість «ворогів народу» в армії? Пояснював він на Військовій Раді в червні 1937 р так: «Я як народний комісар ... відверто повинен сказати, що не тільки не помічав підлих зрадників, але навіть коли деяких з них (Горбачова, Фельдмана і ін.) Вже почали викривати, я не хотів вірити, що ці люди, як здавалося, бездоганно працювали, здатні були на настільки жахливі злочини. Моя вина в цьому величезна. Але я не можу відзначити жодного випадку попереджувального сигналу і з вашого боку, товариші ... Повторюю, ніхто і ні разу не сигналізував мені або ЦК партії про те, що в РККА існують контрреволюційні конспіратори ... »
Саме Ворошилов, як нарком оборони, давав санкції на більшість арештів, його підпис присутній на 185 списках, за якими були засуджені понад 18 000 чоловік. «Нині всі ці покидьки людські ліквідуються, знищуються, як мерзотна зараза ...» - так писав Ворошилов про чистку в армії.
Так званий "альбом" з розстрільними списками, підпис Ворошилова друга зліва після підпису Сталіна

У 1940 р, після великих невдач на фінському фронті розсерджений Сталін зняв свого улюбленця з поста наркома, але довіру до нього зберіг, бо з початком війни відправив його на найгостріший ділянку - Західний фронт. Звідти, щоправда, Ворошилов швидко зник і в липні 1941 був призначений командувачем Північно-Західним фронтом, але командував вкрай невдало. Радянський контрудар під сольці німці швидко парирували і вже 9 липня взяли Псков, а в серпні вийшли на підступи до Ленінграда. Коли німці вже були на міських околицях, Сталін відкликав Ворошилова і замінив його Г. К. Жуковим.
Постанова ЦК ВКП (б) «Про роботу товариша Ворошилова» (1942р.)
1. Війна з Фінляндією в 1939-1940 роках розкрила велику неблагополуччя і відсталість в керівництві народним комісаріатом оборони. В ході цієї війни з'ясувалася непідготовленість народного комісаріату оборони до забезпечення успішного розвитку військових операцій. У Червоній Армії були відсутні міномети і автомати, не було правильного обліку літаків і танків, немає потрібної зимового одягу для військ, війська не мали продовольчих концентратів. Розкрилася велика занедбаність в роботі таких важливих управлінь народного комісаріату оборони, як ГАУ (Головне артилерійське управління), Управління бойової підготовки. Управління військово-повітряних сил, низький рівень організації справи у військових навчальних закладах та ін. Все це відбилося на затягуванні війни і призвело до зайвих жертв.
Товариш Ворошилов, будучи в той час народним комісаром оборони, змушений був визнати на Пленумі ЦК ВКП (б) в кінці березня 1940 року знайшлися неспроможність свого керівництва.
Врахувавши стан справ у народному комісаріаті оборони і бачачи, що товаришеві Ворошилову важко охопити такі великі питання, як народний комісаріат оборони, ЦК ВКП (б) визнав за необхідне звільнити товариша Ворошилова від поста наркома оборони.
2. На початку війни з Німеччиною товариш Ворошилов був призначений головнокомандувачем Північно-Західного напрямку, що має своєю головною задачею захист Ленінграда. Як з'ясувалося потім, товариш Ворошилов не впорався з дорученою справою і не зумів організувати оборону Ленінграда. Зважаючи на все це Державний Комітет Оборони відкликав товариша Ворошилова з Ленінграда і дав йому роботу за новими військовим формуванням в тилу.
3. З огляду на прохання товариша Ворошилова він поїхав у відрядження в лютому місяці (1942 рік) на Волховський фронт в якості представника Ставки для допомоги командуванню фронту і пробув там близько місяця. Однак перебування товариша Ворошилова на Волховському фронті не дало бажаних результатів.
Бажаючи ще раз дати можливість товаришеві Ворошилову використовувати свій досвід на фронтовий роботі, ЦК ВКП (б) запропонував товаришеві Ворошилову взяти на себе безпосереднє командування Волховського фронту. Але товариш Ворошилов поставився до цієї пропозиції негативно і не захотів взяти на себе відповідальність за Волховський фронт, незважаючи на те, що цей фронт має зараз вирішальне значення для оборони Ленінграда, пославшись на те, що Волховський фронт є важким фронтом і він не хоче провалитися на цій справі.
ЦК визнав, що товариш Ворошилов не виправдав себе на дорученій йому роботі на фронті, і направив його на тилову військову роботу.
Підпис: Й.Сталін. Джерело: Сталін Й.В. Cочіненія. - Т. 15. - М .: Видавництво «Письменник», 1997. С. 136-137.
Пізніше Ворошилов займав пост командувача партизанським рухом, а й там лаврів не здобув. З травня 1943 року - в самій середині війни, що зовсім вже ганебно - став главою Трофейного комітету. Ще пізніше очолював різні комітети і комісії. У 1944-му його вивели зі складу ДКО - єдиний випадок за всю війну.
Навіть після смерті його покровителя Сталіна, коли полетіли багато голів, він примудрився утриматися на плаву і займати високі державні пости. Груди Ворошилова прикрашали незліченна кількість радянських і іноземних орденів. У 1957 Клим в складі так званої «антипартійної групи» виступив проти чинного генсека, але і це йому зійшло з рук. Він в черговий раз бурхливо покаявся, а в 1966 вже примудрився знову увійти до складу ЦК КПРС. Мало того: указами Президії Верховної Ради СРСР від 3 лютого 1956 року - у зв'язку з 75-річчям від дня народження - і від 22 лютого 1968 року - у зв'язку з 50-річчям Збройних Сил СРСР - його нагородили вищими державними нагородами - золотими зірками Героя Радянського Союзу. Коротше, воювати так і не навчився, зате досконало освоїв мистецтво догоджати будь-якої влади.
джерело:
Ворошилов К.Е.
Ворошилов К.Е. поручик Єрьомін (40949), дивно, як Тухачевський міг бути компетентний якщо він просував масову споруду легких і надважких танків забороняючи будувати бензовози для них? та й єдину війну яку він командував (з Польщею) він примудрився просрали у виграшній ситуації. хоча там якраз по ідеї все повинно було скінчиться падінням варшави будь пізнання Тухачевського хочаб на рівні випускника загальновійськового училища.
ПиСи і якщо що - німців зупинили в тому числі прориви кавалерії яку так просували Ворошилов і Будьонний з глибокими рейдами по тилах і комунікацій наступаючих фашистів, ще з самого початку війни, а ось прориви легких танків на яких наполягав Тухачевський виявилися в підсумку повним маренням з точки зору всієї історії, в результаті з 1943 ссср в прориви кидали тільки середні і важкі танки і то для створення коридору для прориву, а легкі взагалі навіть розробляти перестали фактично. танк без піхоти це труп. 3. Про укріплених районах. 4
Організація тилів і постачання. 5. Побут німецької армії. "
І це все! Ні німецькі танки, ні авіація, ні артилерія, ні піхота радянського наркома оборони не цікавили ...
провідником кампанії кривавих чисток в РККА, в результаті якої був знищений майже весь вищий, а також значна частина середнього і молодшого командного складу армії.
При цьому йому потрібно було якось пояснити, як він - будучи наркомом - прогледів величезна кількість «ворогів народу» в армії?
Він в черговий раз бурхливо покаявся, а в 1966 вже примудрився знову увійти до складу ЦК КПРС.
змінює на кегебешного толку двійників?
У 1903 р Климент Єфремович повернувся до Луганська, влаштувався на ... Верховного Головнокомандування на Волховському фронті (лютий-вересень 1942 г.) ...
3. З огляду на прохання товариша Ворошилова він поїхав у відрядження в лютому місяці (1942 рік) на Волховський фронт в якості представника Ставки для допомоги командуванню фронту і пробув там близько місяця.
Треби википедию читати
окуляри дайте їм На списку з 26 командирів Червоної Армії, направленому з НКВД в НКО <nobr> 28.05.1937 р. </ Nobr>, він поставив резолюцію «Тов. Єжову. Беріть всіх негідників. 28.V.1937 року. К. Ворошилов »;
більш коротка резолюція: Ворошилова - «Заарештувати. К. В. »- стоїть на схожому списку з 142 командирів [15].
поручик Єрьомін (40949) писав (а) у відповідь на:

> На початку війни з Німеччиною товариш Ворошилов був призначений головнокомандувачем Північно-Західного напрямку, що має своєю головною задачею захист Ленінграда. Як з'ясувалося потім, товариш Ворошилов не впорався з дорученою справою і не зумів організувати оборону Ленінграда. Зважаючи на все це Державний Комітет Оборони відкликав товариша Ворошилова з Ленінграда і дав йому роботу за новими військовим формуванням в тилу.

Ось про це є більш докладний опис:
«У Пітері Ворошилов оскандалився. Ленінградським фронтом Ворошилов командував неповних сім днів, з 5 по 12 вересня 1941 року. І довелося терміново замінити Жуковим. Але вигнати Ворошилова Сталін не міг: дута слава Ворошилова в Громадянській війні пов'язана з дутої славою самого Сталіна. Оголосити Ворошилова кретином - собі на хвіст наступити. І тому Ворошилов - як би в розпорядженні Сталіна, то мережа не відповідає ні за що, а Хмельницький - в розпорядженні Ворошилова.
Потім Сталін придумав Ворошилову пост - Головнокомандувач партизанським рухом. Партизанами управляти не треба, партизани самі знають, що їм робити. У біографії Ворошилова так описана ця заслуга: "Особисто інструктував командирів партизанських загонів". (Радянська військова енциклопедія. Т. 2. с. 364). Ах, робота не пильна!
Генерал армії С.М. Штеменко коротким мазком, без бажання образити, описав особистий поїзд "пролетаря" Ворошилова: затишні вагони, зі смаком підібраний бібліотека ... Ворошилов вчинив Штеменко цілий іспит ... ні, не по стратегії і не по тактиці, а по репертуару Великого театру. Сам Ворошилов великий любитель опери та балету і при нагоді здатний будь-якого нижчестоящого викрити в безкультур'я ...
Фронт, війна, гинуть люди, країна голодує. Генеральний штаб працює за встановленим Сталіним цілодобовим графіком, у офіцерів і генералів Генштабу повіки злипаються від недосипу. Штеменко випадком потрапив в поїзд Ворошилова і хотів вже відіспатися, але немає, доповідай культурному маршалу ... А ще в тому затишному вагоні спеціальний холуй-полковник розважає Ворошилова читанням класиків літератури: "Китаєв читав добре, і на обличчі Ворошилова відбивалося блаженство" (Генеральний штаб в роки війни. С. 207).
Тепер уявімо брудного, голодного, зарослого командира партизанського загону, який багато днів плутав сліди по лісах і болотах, ведучи свій загін від карателів. І ось наказ: прибути до пана Ворошилову. Ціла операція: через фронт женуть літак, багаттями галявину означають, везуть командира на Велику землю. І ось він в салон-вагоні: килими, дзеркала, поліроване червоне дерево, бронза виблискує, а за вікном вітер реве, імла. Солодко виспався, щільно поївши і рясно попив Ворошилов далеко від фронту і карателів особисто інструктує ... А потім партизанського командира - в літак, застебни ремені, злітаємо, проходимо лінію фронту, приготуватися ... пішов! »
«День М»
Наталі (Natasha78) писав (а) у відповідь на:

> Але вигнати Ворошилова Сталін не міг: дута слава Ворошилова в Громадянській війні пов'язана з дутої славою самого Сталіна. Оголосити Ворошилова кретином - собі на хвіст наступити.


Так, тут тов. Сталін потрапив як курей в ощип, підставив його вірний кореш. З одного боку, не можна цього кретинові нічого серйозного довірити. З іншого, всі пам'ятають їх непорушну дружбу і взаємне прославляння полководницьких якостей. Виходить, якщо Ворошилов - кретин, то і дружбан ... того ...
Нещодавно на одному історичному ТВ-каналі розповідали про Ворошилова. Мене вразив такий епізод: в 1941 німці прорвалися до якоїсь станції недалеко від Ленінграда, а там тиняються дуже висока комісія, навіть з членів політбюро хтось був. Так Ворошилов ОСОБИСТО сіл на дрезину з ручним двигуном, проїхав 20 км, підібрав цих діячів і, типу ... врятував. Висновок - герой-хребрец-відмінно підготовлений фізично. Тобто, цей горе-маршал не зміг нікому доручити управління ручний дрезиною і зайнявся цим особисто. Просто капець ...
Повернутися до списку тем
Чому?
При цьому йому потрібно було якось пояснити, як він - будучи наркомом - прогледів величезна кількість «ворогів народу» в армії?
При цьому йому потрібно було якось пояснити, як він - будучи наркомом - прогледів величезна кількість «ворогів народу» в армії?
Змінює на кегебешного толку двійників?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация