гарантій немає

Сполучені Штати як і раніше не бажають давати Росії гарантій ненаправленої проти неї системи протиракетної оборони. Про це заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров, який в складі російської делегації перебував на саміті АТЕС. Сполучені Штати як і раніше не бажають давати Росії гарантій ненаправленої проти неї системи протиракетної оборони

Джерело: kbm.ru

За словами міністра закордонних справ, США не виключають розгортання елементів ПРО в Чорному, Північному, Баренцевому і Балтійському морях. "Звичайно, (США) не виключають, і в цьому нам теж зізналися, що можуть бути розгорнуті бойові кораблі не тільки в Середземному морі, але і в Чорному, Баренцовому, Північному, на Балтиці, але все при цьому залишається в рамках все тієї ж позиції, яку нам озвучували спочатку: "Ви не хвилюйтеся, це не проти вас" - нас це не може влаштувати ", - сказав Лавров.

Як відомо, причиною створення системи протиракетної оборони стала гіпотетична загроза з боку держав, які за часів перебування Джорджа Буша-молодшого в Білому домі були включені Вашингтоном в так звану "вісь зла". Мова, в першу чергу, про Іран і КНДР. Правда, з самого початку було зрозуміло, чому радар передбачається встановити в Чехії, а протиракети - в Польщі. Плани американців викликали різкі протести Москви. Однак до тих пір, поки при владі перебувала адміністрація Буша, у Вашингтоні не виявляли ані найменшого бажання піти на компроміс.

Читайте також: Навіщо Росії "Іскандер"?

Ситуація, здавалося б, змінилася в кращу сторону після того, як президентом США став Барак Обама. Після того, як з його подачі плани з будівництва радара і розгортання протиракет були заморожені, деякий час здавалося, що якщо вже від системи ПРО зовсім не відмовляться, то по, принаймні, буде предмет для розмови.

Але все це нині історія, хай і недавня. Реальність же така, що Сполучені Штати категорично відмовляються давати будь-які юридичні гарантії ненаправленої системи протиракетної оборони проти Росії. Та й базу в Польщі в рамках системи ПРО планується побудувати до 2018 року ...

Президент РФ Дмитро Медведєв на прес-конференції за підсумками саміту АТЕС заявив, що найближчим часом дасть розгорнуту оцінку ситуації з ЄвроПРО. "Нам не дуже зрозуміло, що нам пропонують наші партнери, я думаю, ми найближчим часом визначимося, що нам робити з Європейським ПРО. Я думаю, що найближчим часом мені доведеться дати розгорнуту оцінку того, як Росія буде реагувати на розвиток ситуацій як зараз, так і після 2012 року ", - сказав Медведєв.

Про те, що система ПРО є однією з головних зовнішньополітичних проблем для Росії, на зустрічі з експертами "Валдайського клубу" минулої п'ятниці говорив і прем'єр-міністр Володимир Путін. За словами брали участь у зустрічі політологів, Путін заявив, що Росія не допустить розміщення американської ПРО в Європі і навіть готова до протистояння.

Нагадаємо, що в кінці 2008 року Дмитро Медведєв заявив про те, що в Калінінградській області будуть розміщені оперативно-тактичні ракетні комплекси "Іскандер" - як відповідь на розміщення американської системи ПРО в Східній Європі. Тоді це рішення викликало бурхливу реакцію з боку європейських офіційних осіб. Пізніше рішення було скасовано - це був жест доброї волі з боку Москви на рішення Барака Обами відмовитися від ПРО в Польщі і Чехії. При цьому в Росії неодноразово підкреслювали, що до цієї ідеї можна буде і повернутися, якщо США не виявлять зацікавленості в діалозі.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация