Гаррі Поттер (серія романів)

  1. Книги про Гаррі Поттера
  2. Фільми про Гаррі Поттера
  3. Комп'ютерні ігри про Гаррі Поттера
  4. П'єси про Гаррі Поттера
  5. опис світу
  6. чарівники
  7. магічні здібності
  8. Див. також

Джоан на прем'єрі шостої книги

«Гаррі Поттер» ( англ . «Harry Potter») - популярна серія романів англійської письменниці Джоан К. Роулінг . Кожен з романів описує один рік з життя головного героя - хлопчика- чарівника по імені Гаррі Поттер . Всі сім частин стали бестселерами і перекладені багатьма мовами, в тому числі на російську. Загальний тираж книг склав більше 300 мільйонів екземплярів - більше, ніж у будь-якої іншої серії дитячих книг.

Книги про Гаррі Поттера

Аудіокниги про Гаррі Поттера

На Батьківщині Джоан Роулінг, в Великобританії , Аудіокниги з серії романів читав Стівен Фрай - володар еталонного англійської вимови. В Росії офіційно аудіокниги вийшли з озвученням Олександра Володимировича Клюквина - одного з кращих дикторів РФ. Він читав книги в перекладі від видавництва « РОСМЕН ».

Фільми про Гаррі Поттера

Всі сім книг екранізовані. Екранізація останньої книги була розбита на дві частини. Доходи від книг, фільмів, комп'ютерних ігор вивели письменницю на 620-е місце в списку найбагатших людей світу. Зокрема, Роулінг багатшими англійської королеви Єлизавети II .

Комп'ютерні ігри про Гаррі Поттера

Створені та комп'ютерні ігри по першим чотирьом книгам, а також щодо подальших фільмів.

П'єси про Гаррі Поттера

Історія

Джоан Роулінг

Ідея першої книги ( « Гаррі Поттер і Філософський камінь ») Прийшла в голову письменниці в 1990 році , Коли вона їхала на поїзді з Манчестера в Лондон . Поїзд раптово зупинився на півдорозі між двома містами, і, подивившись у вікно поїзда, вона побачила худенького хлопчика у великих окулярах . Відразу по приїзду Роулінг почала писати. Вона часто писала книгу в своєму улюбленому кафе в Единбурзі, випиваючи чашку за чашкою кава .

За час написання книги вона встигла пережити смерть матері від розсіяного склерозу ( 31 грудня 1990 ), Виїхати в Португалію викладати англійська мова ( тисячу дев'ятсот дев'яносто один ), Там вийти заміж за плейбоя Жоржі Арантес ( одна тисяча дев'ятсот дев'яносто дві ), Народити дочку ( Липень +1993 ), Розлучитися з чоловіком ( вересень +1993 ), Повернутися в Англію (Де вона продовжувала писати книгу, живучи на допомогу з безробіття) і впасти в депресію. Під час депресії у Роулінг народилася ідея дементорів - істот, що висмоктують з людини радість. Тема смерті батьків в книзі виникла у Роулінг під враженням смерті її матері.

Протягом тривалого часу різні видавництва одне за іншим відкидали рукопис, поки в 1995 році невелике видавництво « Блумсбері »( англ . «Bloomsbury») не погодилося прийняти книгу. Вона вийшла в світ 26 червня 1997 року .

Існує поширена думка, що книга стала популярною завдяки надзвичайно активній рекламі. Насправді маленьке видавництво не мало ні причин влаштовувати рекламну кампанію на користь дитячої книги нікому не відомого автора, ні грошей для такої кампанії. Тим більше не мала грошей для рекламних кампаній сама Джоан Роулінг, в той час бідна мати-одиначка. Книга стала популярною завдяки позитивним рецензій, а також тому, що читачі рекомендували її один одному. Несподівано для видавців (і, можливо, для самої Роулінг) книга завоювала величезну популярність і стала бестселером. Роулінг почала писати продовження, і такі книги стали ще популярнішими, ніж перша.

Книги були перекладені багатьма мовами (до теперішнього часу близько 50). Переклад на російську мову був зроблений видавництвом « РОСМЕН ». У перекладі були змінені імена деяких персонажів книги.

опис світу

Дія відбувається в нашому світі, в Великобританії , В 1990-х роках. На відміну від реального світу, серед звичайних людей живуть чарівники, або маги . Їх дуже мало, у всій Англії близько 3 тисяч. Проте, у англійських чарівників є своє власне уряд ( Міністерство магії ), школа , газети, «Радіо», гроші , банк і т. д. В інших країнах ситуація аналогічна. Спільнота магів замкнуто і самодостатньо.

Звичайних людей чарівники називають маглів (Офіційна назва - немагіческое населення).

чарівники

Визначальними для суспільства магів є дві його особливості.

По-перше, його члени вміють застосовувати магію. здатність до магії є вродженою і морально нейтральною, а вміння чаклувати цілеспрямовано і ефективно купується тривалим навчанням. Людини, позбавленого здатності до магії, неможливо навчити чаклувати.

магія пронизує все життя чарівників як у вигляді майже універсального інструменту , Так і у вигляді зачарованих предметів. За допомогою магії можна зробити дуже багато, від знаходження зниклих об'єктів до вбивства.

По-друге, маги впевнені, що магли з ними не можуть мирно співіснувати. магли не знають про існування чарівників , І це положення виникло не само собою, а є наслідком ряду заходів, прийнятих чарівниками. Зокрема, неповнолітні чарівники мають право застосовувати магію тільки в школі; заборонено зачаровують предмети, що належать маглів; будь-який навмисне відкриття магічних здібностей карається. Якщо все ж магли виявлять щось, що змушує запідозрити застосування магії, спеціальний підрозділ Міністерства Магії займеться стиранням інкримінують спогадів.

Магли, яким дозволено знати про магію, - це подружжя і найближчі родичі чарівників, а також вищі ешелони влади (в Великобританії , Швидше за все, тільки прем'єр-міністр ; в інших країнах, ймовірно, аналогічний за рангом лідер).

магічні здібності

Здатність до магії є вродженою. Вона або є, або її немає. Людей, позбавлених здатності до магії, чарівники в побуті називають « маглів », А офіційно - немагіческім населенням. Здатність до магії має тенденцію передаватися у спадок. Зрідка нащадок чарівників виявляється позбавленим здібностей до магії - таких називають сквібамі (Наприклад, Аргус Філч , Арабелла Фігг ).

Чарівник, чиї предки були маглів, називається маглорождённим . Якщо лише один із предків був маглів, чарівник називається напівкровкою . Образливе назву маглонароджених - бруднокровки . Якщо все предки хоча б до другого покоління були чарівниками, він називається чистокровним .

Серед чистокровних чарівників зустрічається своєрідний расизм - упередження проти нечістокровние. Особливо такі чарівники ненавидять своїх побратимів, женівшіхся або вийшли заміж за маглів - їх називають « зрадниками крові ». Всі такі расисти, що згадуються в книзі, є негативними або відразливими персонажами. Багато з них обманюють себе, вважаючи, що всі їхні предки протягом сотень років були магами . Іноді вони вірять, що магічна сила визначається чистотою крові , але це не так. Насправді деякі з найсильніших магів були полукровка або маглорождённимі.

Деякі маги мають особливі, рідко зустрічаються здібностями . так, Гаррі Поттер до 17-річного віку був змееустом , Тобто розумів мова змій , а Німфадора Тонкс і її син Тедді є метаморфомагамі , Тобто чарівниками, що мають здатність змінювати зовнішність за бажанням.

Див. також

почати обговорення Обговорення статті «Гаррі Поттер (серія романів)»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация