Гарвардські вчені створили цифровий атлас для вивчення України

Українці в Гарварді довели на географічному аналізі, що Голодомор в Україні був штучним Українці в Гарварді довели на географічному аналізі, що Голодомор в Україні був штучним.
Вони це зробили завдяки «цифровому Атласу КАРТА» - перший проект досліджень України в сфері цифрової гуманістики, передає Хроніка.інфо з посиланням на uain.press .

«Ми не повірили своїм очам, коли зрозуміли, що найбільша кількість загиблих під час голоду було на території сучасної Київської, Полтавської, Черкаської областей. До цього ми вважали, що більшість постраждалих жили на півдні. Голод 1932-33 років не накладаються на ту ж карту, на яку накладаються інші голоду. Тобто, він був штучний «, - розповів" директор Українського інституту в Гарварді Сергій Плохій.

За його словами, ідея створення проекту виникла п'ять років тому. Його метою було зробити дослідження історії України цікавим для молоді, яка любить сучасні технології.

«Ми співпрацювали з Інститутом історії в Україні. Нам відсканували карти і прислали їх електронний варіант. Потім ми використовували програми Гарвардського університету, щоб все оцифрувати », - додав менеджер проекту Костянтин Бондаренко.

Поки ж проект має вже шість розділів. Крім Голодомору, тут також є інтерактивні карти Революції Переваги, генеалогії Київської Русі, історичне Поділля в епоху Середньовіччя і незалежна Україна.

Читайте також: Вчені розробили атлас генома людини
Всі карти можна подивитися на сайті Українського інституту Гарвардського університету.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация