Гасло «Росія для росіян» набирає популярність

  1. Схожі записи

За останній рік різко зросла частка росіян, які виступають за обмеження проживання в країні представників окремих національностей, випливає з опитування «Левада-центру». Рейтинг «небажаних» етносів очолюють цигани (зростання з 17 до 32%), китайці (з 15 до 31%) і в'єтнамці (з 12 до 26%). «Якщо в цілому рівень етнофобії за рік виріс на 12 п. П., То частота вибору тих чи інших« неросійських »позицій збільшилася в 1,5 рази. Тобто спектр неприязного ставлення розширився », - каже соціолог« Левада-центру »Карина Піпія. Пояснити зростання ксенофобії, на її думку, можна перенаправленням на колективного іншого роздратування, викликаного невдоволенням пенсійною реформою і погіршенням споживчих і соціальних настроїв.

Виросла (з 10 до 19%) і частка громадян, які схвалюють ідею «Росія для росіян», яка знижувалася з 2014 р 39% опитаних лояльно відносяться до дискримінаційних оголошеннях про здачу житла або про роботу (найбільше таких відповідей в Москві - 63% ). Крім того, з 58 до 67% зросла частка респондентів, які вважають, що уряд повинен обмежувати приплив мігрантів.

Різні об'єкти неприйняття актуалізуються в громадській думці в залежності від соціально-політичного контексту, пояснює Піпія: «Неприязнь до інших громадян і ширше - до держав на тлі чемпіонату світу з футболу демонструвала позитивну динаміку, чому непряме свідчення - помітне поліпшення ставлення до США і ЄС влітку 2018 г. Ця зовнішня ксенофобія в 2014-2017 рр. витіснила етнічну ксенофобію, поширену до 2014 р Тепер же на місце негативного ставлення до Заходу повертається базова ксенофобія до етнічних меншин ».

Можна говорити про зростання ксенофобних настроїв, це не випадкове відхилення, підтверджує директор центру «Сова» Олександр Верховський: «Можливо, це пов'язано з очікуваними економічними труднощами. Занепокоєння з цього приводу могло б проектуватися на зовнішнього ворога, але може і на етнічно інших. За рахунок зростаючих антизахідних настроїв якраз знижувався рівень етнічної ксенофобії, а зараз, мабуть, потенціал каналізації негативних настроїв на Захід вичерпався ».

З середини 1990-х рр. рівні антизахідних настроїв і ксенофобії дзеркально відображають один одного, пояснює експерт: «Це може бути пов'язано з тим, що антизахідна агітація придбала менш істеричні форми. Але подальше зростання ксенофобії не обов'язковий: антизахідні настрої навряд чи будуть суттєво знижуватися, тому і місця для зростання етнічної ксенофобії залишається не так багато ». Захід і мігранти - два загальновизнаних джерела неприємностей для росіян, люди повинні комусь приписувати свої негаразди, додає Верховський: «У 1990-ті був винен уряд, але на Володимира Путіна провина не покладається. А чи може популярність президента настільки знизитися, щоб це сталося, теж не ясно ».

джерело: Відомості

Схожі записи

Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация