газета Примор'я "АВ" // Економіка // «Фобос-Грунт» згорів, потонув або сперли?

ЕКОНОМІКА
Надія Алісімчік

Куди подівся космічний апарат «Фобос-Грунт», запущений на супутник Марса Фобос, ніхто сказати не може. Звичайно, цікаво б дізнатися, потонули або згоріли 5 мільярдів рублів, виділених на його виготовлення.

9 листопада 2011 року, через дві години після запуску, апарат відокремився від ракети-носія, але маршові двигуни станції не включилися, в результаті чого «Фобос-Грунт» залишився на навколоземній орбіте 9 листопада 2011 року, через дві години після запуску, апарат відокремився від ракети-носія, але маршові двигуни станції не включилися, в результаті чого «Фобос-Грунт» залишився на навколоземній орбіте.После чого дата і місце падіння уламків станції не раз уточнювалися.

За підрахунками Роскосмоса, земної поверхні повинні були досягти близько 20-30 уламків космічного апарату сумарною масою не більше 200 кілограмів.

15 січня представники Міноборони повідомили, що не згоріли в атмосфері фрагменти російської міжпланетної станції «Фобос-Грунт» впали в Тихий океан приблизно о 21:45 за московським часом. А наземні засоби військ ВКО контролювали сход «Фобос-Грунт» з орбіти на його останньому витку.

У той же самий час РІА «Новости» з посиланням на російських фахівців з балістики повідомило, що уламки апарату впали в Атлантичний океан. За даними балістикою, уламки станції впали в Атлантичному океані, недалеко від берегів Бразилії. Передбачувані координати падіння: 49,3 градуса західної довготи і 18,2 градуса південної широти. Як заявив заступник голови відомства Анатолій Шилов, за розрахунковими даними, руйнування апарату сталося на 10-кілометровій висоті над територією Бразилії.

Але астроном-любитель з Бразилії Валмір Мартінс де Мораїс, повідомив на сайті любителів астрономії, що не зафіксував прольоту російської міжпланетної станції «Фобос-Грунт» над країною.

До кінця понеділка вже ніхто взагалі не знав, куди подівся «Фобос-Грунт». До єдиної думки щодо місця падіння «Фобос-Грунт» на сегоднячшній день не можуть прийти ні світові аерокосмічні агентства, ні військові.

Може, «Фобос-Грунт» (якщо він взагалі був!) Не згорів і не потонув, а його сперли? Все-таки 5 мільярдів рублів. НЛОшнікі давно про це попереджали.

ФОБОС - ШТУЧНИЙ СУПУТНИК ФОБОС - ШТУЧНИЙ СУПУТНИК

Навколо неживого Марса обертаються два супутники - Фобос і Деймос. У перекладі з грецької ці назви означають «страх» і «жах». Є припущення, що один із супутників - Фобос - являє собою штучний об'єкт, бойову космічну станцію, літаючу над мертвою планетою як вічне нагадування про те що мільйони років тому космічну війну.

В кінці 70-х років прилади американського дослідницького апарату «Вікінг» провели вимірювання Фобоса. Майже на межі фотографічного дозволу дослідники звернули увагу на два ланцюжки кратерів, витягнутих в акуратні лінії. Згідно з поширеною нині теорії, лінії вулканічних кратерів на супутниках планет витягуються паралельно їх орбітах. Фобос спростовував це: його лінії кратерів розташувалися майже перпендикулярно траєкторії руху супутника.

Виявивши кратери, вчені виявилися не в змозі переконливо вирішити проблему їх походження. Ще в 1977 році після публікації статті на цю тему в січневому номері журналу «Астрономія» американці жартували - мовляв, супутник зазнав бомбардування. Через кілька років космічні фахівці розглядали цей жарт вже без посмішки

Першим з серйозних вчених, хто переглянув свої погляди на Фобос, став відомий свого часу радянський астрофізик Йосип Самуїлович Шкловський. Тоді він проводив розрахунки швидкості обертання Фобоса навколо Марса і прийшов до несподіваних висновків. Вчений шукав можливе пояснення феномену надшвидкого руху Фобоса по своїй орбіті. З якоїсь причини швидкість обертання супутника навколо Марса перевищувала швидкість обертання самої Червоної планети. Розрахунки однозначно показали - щоб мати таку швидкість, Фобос повинен бути всередині ... порожнистим! А що якщо, зробив фантастичне припущення вчений, Фобос є космічною станцією неймовірно великих, за земними мірками, розмірів?

Здогад Шкловського розділила після 1989 року полковник ВПС СРСР Марина Попович. У штучне походження супутника її змусили повірити дані радянського космічного апарату «Фобос-2», який зник при загадкових обставинах при підльоті до Фобоса. Попович поділилася з уфологами засекреченими тоді даними. Їх вона змогла отримати лише завдяки своїм зв'язкам в космічних колах колишнього Союзу - Марина була одружена з відомим космонавтом Павлом Поповичем.

У липні 1988 року між СРСР запустив до Марса два автоматичних апарату - «Фобос-1» і «Фобос-2». Перший апарат зазнав аварії ще на підльоті до Червоної планети. «Фобос-2» благополучно досяг мети, але 28 березня 1989 року за наближенні із супутником Марса Фобосом зв'язок з апаратом перервалася. Перед тим як замовкнути, «Фобос-2» передав на Землю кілька загадкових зображень. Одне з них - пам'ятна багатьом фотографія еліпсоподібної «тіні» на поверхні Марса. За офіційною версією, тінь відкидав сам Фобос. Однак деякі фахівці поставилися до цієї версії вельми скептично, оскільки «тінь» була видна і через інфрачервону камеру апарату, що реєструє теплові об'єкти. А тінь, за визначенням, не може бути теплою.

Крім фотографії еліпсоподібної тіні, існував ще один засекречений знімок, який показує пригода за «Фобосом-2» в новому світлі. Саме про це знімку розповіла в 1991 році на міжнародній конференції уфологів Марина Попович. Виявляється, останнім переданим «Фобосом-2» зображенням був гігантський циліндричний об'єкт, що висить поруч з поверхнею Фобоса. Об'єкт мав форму сигари довжиною 20 кілометрів і діаметром 1,5 кілометра (!). На думку Марини Попович, сигароподібний космічний корабель знищив апарат, щоб той не зміг зробити дослідження супутника. Це сталося якраз в той момент, коли дослідницькому апарату належало скинути на поверхню Фобоса вимірювальні прилади.

У 1993 році підозра про те, що космічним місіям з дослідження Марса і його супутників хтось заважає, отримало чергове підтвердження. 22 серпня американський апарат «Марс Обсервер», що знаходиться на орбіті Червоної планети, з невідомих причин припинив трансляцію. На дослідженнях Марса можна було поставити хрест, якби не дві успішні місії так званих малобюджетних апаратів НАСА «Марс Атфайндер» і «Марс Глобал Сервейер». Останній в даний час знаходиться на орбіті Марса і становить його докладні карти. Але по якомусь дивному забобону НАСА поки не приступає до дослідження Фобоса. Чи означає це, що в США мають у своєму розпорядженні якоюсь інформацією про супутнику, згідно з якою зараз було б розумніше утриматися від його досліджень?

Джерело тексту «ФОБОС ШТУЧНИЙ СУПУТНИК»:

http://secretworlds.ru/

В інопланетян я вірю, але в голові все одно чомусь крутиться запитання, а чи був взагалі «Фобос-Грунт» або Роскосмос запустив за 5 мільярдів рублів фантом?

Інтернет-огляд підготувала Надія Алісімчік


Інші статті номера в рубриці Економіка :
Може, «Фобос-Грунт» (якщо він взагалі був!) Не згорів і не потонув, а його сперли?
А що якщо, зробив фантастичне припущення вчений, Фобос є космічною станцією неймовірно великих, за земними мірками, розмірів?
Чи означає це, що в США мають у своєму розпорядженні якоюсь інформацією про супутнику, згідно з якою зараз було б розумніше утриматися від його досліджень?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация