газета "Слово Правди" 36 від 03.10.07 Іванівський обком КПРФ.

  1. друзі сайту
  2. Служив Гаврило Власовим ...

друзі сайту

Служив Гаврило Власовим ...

Від наших нинішніх лібералів в нападі русофобії можна чекати чого завгодно. «Викликаю дух генерала Власова» - так називається чергова книга «демократа першої хвилі», першого «демократичного мера» Москви Гаврила Попова. Звичайно, серйозні історики будь-яких напрямків цю книгу читати не будуть - явна бруд, окультне виправдання фашизму. Але масовий читач, ще пам'ятає бадьорого товстуна Гаврила Попова, цілком може перегорнути цю брудну книжечку, видану під грифом «Міжнародного університету в Москві, і по темряві своєї вирішить, що генерал Власов всерйоз так і думав. Тим більше, що в книжечці немає жодного реального тексту, документа німецького генерала Власова, який командував убивством російських солдатів з німецьких гармат і автоматів.

Я багато років займався історією другої еміграції, її літературою, а тому досить добре знаю всю історію власовського руху, якій в книзі Гаврила Попова немає - суцільна, відверта фантазія. І побудована книга як уявний (і цілком можливий!) Діалог між Гаврилом і Власовим. І як близькі в ньому позиції одягнених в есесівську форму посібників Гітлера і нинішніх російських «демократів», лідерів російських правлячих кіл і нинішніх російськомовних есесівців в політичному баченні майбутнього устрою Росії. Гаврило Попов, напевно, і сам не уявляє, як підставляє інших «демократів» - і Горбачова, і Єльцина, і Собчака.

Ось Гаврило Попов замишляє якийсь «меморіал» і звертається до Власову: «І першим в цьому меморіалі повинен стояти пам'ятник вам. І дуже близько до вас - пам'ятник Андрію Дмитровичу Сахарову. Ви обидва дуже близькі ... І поки наше сучасне демократичне рух не усвідомлює своєї спорідненості саме з вами - воно не буде міцним і перспективним ... »Ось так Гаврила сам визначив громадську власовство Сахарова, одним вузлом пов'язав Гітлера і Єльцина, Власова та Медведєва?

І задумаємося, а що ж означає нинішнє спорідненість демократів і лібералів з Власовським рухом? Поганий чи хороший для тих і інших Сталін залишимо поки в стороні. Очевидно інше - все розрізнені до 1944 року з'єднання з військовополонених колишніх червоноармійців - хто з боягузтва, хто з спраги будь-яким шляхом вижити, хто з помсти чи небудь ще з якихось причин, які пішли служити до гітлерівського вермахту, есесівські частини, об'єднані умовно ім'ям зрадника Власова, стріляли з німецьких карабінів і автоматів не за Сталіним і комісарам, а по простим російським хлопчини, який захищає свою Батьківщину.

І нинішні наші влади також б'ють, перш за все, за простими сільськими і міськими хлопчини, по заводам і фабрикам, за збереженими ще з радянських часів науковим центрам. Це Гаврило Попов і його друзі Чубайси і інші «демократи» стріляли по Саяно-Шушенській ГЕС, яка ремонтувалася з радянських часів. Це вони підбили славного аса з «Російських витязів», що літають на зношених літаках знову ж радянських років.

Є в книзі авторські визнання прямо для кабінету психіатра: «Те, що в мені живуть дві істоти, я зрозумів давно - ще до початку війни ... Для перевірки моїх гіпотез, якраз і потрібен мені сам Власов, точніше, його дух ...». І Гаврило не тільки «викликає дух» Власова, а й хвацько ліпить йому нову біографію, план по захопленню Ленінграда і перетворенню його в антирадянську столицю Росії, до якої швиденько примкне вся Росія. Такий фантазії навіть Суворову-Різуну не дісталося.

... У Червону армію Власов був покликаний в 1920 році. Після закінчення командирських курсів брав участь в боях з білогвардійцями на Південному фронті. З 1922 року обіймав командні і штабні посади, займався також викладацькою роботою. У 1929 році закінчив Вищі армійські командні курси. У 1930-му вступив в ВКП (б). У 1935-му став слухачем Військової академії ім.Фрунзе. У 1937-1938 рр. - член військових трибуналів в Ленінградському і Київському військових округах. Інспектуючи 99-ту стрілецьку дивізію, Власов з'ясував, що її командир вивчає тактику бойових дій німецького вермахту і про що в рапорті повідомив куди треба. Комдива заарештували, а Власова призначили на його місце. Непогано воював під Києвом, під Москвою. І призначення в 2-у Ударну армію уявлялося сходинкою до командування фронтом. І все пізні (і особливо нинішні гаврілопоповскіе, заяви, що Власов давно встав на боротьбу з більшовизмом, як ще до війни не вірив ні Сталіну, ні його оточенню, а «тонко грав свою гру» абсолютно безпідставні.

Все це Власов заявляв після того, як потрапив в полон до фашистів, для порятунку власної шкури. Власов міг застрелитися, як генерал Єфремов, вибрати шлях генерала Карбишева, нарешті, просто відсидітися в полоні на генеральських харчах. Однак він пішов в пряме служіння лютим ворогам Росії. Не підвищував повстань, що не організовував змов - просто одягнув форму генерала фашистського вермахту і взяв в руки німецька зброя ... У якій країні таку зраду, таке зрада прощають? Солдати Власова, в формі СС, стріляли в простих російських людей. І, як розповідали мені фронтовики, незважаючи на суворий наказ командування власовців не нищити, а брати в полон, власовців в полон не брали, тут же в бою, щоб потім зрадників в очі не бачити, влучно кінчали. І це не була громадянська війна. Те було беззастережне, яке не підлягає «оскарженню» народне відплата.

Зазвичай, як виправдання власовцям, призводять спробу дивізії Буняченко звільнити Прагу від німців. Але наскільки відомо з книг перших повоєнних років про власовців, ні сам Власов, ні підкорялося йому командування в цій спробі не брали участь. І сам Буняченко і його офіцери не приховували, що то була слабка спроба заздалегідь хоч як-небудь виправдатися перед Радянською Армією. Як тільки радянські війська увійшли в Прагу власовці тут же бігли геть на Захід.

Бреше Гаврило Попов і з приводу усвідомленої здачі Власова в полон Радянської Армії. Мовляв, нехай історія розсудить. Вся історія полону Власова детально зафіксована і нашими, і американськими солдатами. Біг Власов, прагнув сховатися, але не вийшло. І не могло вийти. Після ялтинських угод і англійці, і американці з презирством віддавали нам всіх взятих ними в полон власовців і переміщених осіб. Чи не з руки їм було тоді сваритися зі Сталіним. Та й по-звірячому пригнічений власовської бригадою Камінського повстання поляків у Варшаві в 1944-му не забули. (Цікаво, нинішні поляки теж вітають власовців і їх захисника Г.Попова?) Тоді для союзників все власовці (як і одягнені в есесівську форму козачі частини Шкуро і Краснова) були противниками і ніякої цінності не представляли. Це з початком «холодної війни» власовців перестали видавати Радам. Але і в США, в країни Європи пускали насилу. В основному сплавляли до Латинської Америки, Австралії, Марокко ... Не випадково, що і свої справжні імена власовці ло кінця життя не видавали і не розголошували. Боячись вже не Сталіна і СРСР, а місцевої влади, депортації.

Звертаючись до духу Власова, Попов, як я вже писав вище, заявляє про необхідність спорудити в Росії (вже не на Красній чи площі або прямо в Кремлі? І, природно, в німецькій формі і з німецьким автоматом, і поруч - Гітлер) «меморіал »тим, хто« боровся за нову постіндустріальну, демократичну Росію »Не за таку чи, якій« ощасливили »гітлерівці, залишивши після себе зруйновані заводи, фабрики, міста, села ... І чи не те ж саме відбувається сьогодні,« завдяки Попову з Єльциним і дру4гімі: все зруйновано, як мріяли Гітлер і Власов, країна в вічному підпорядкуванні у західного світу, як сировинний придаток. І мені цікаво, що скажуть самі «демократи» на спробу зрівняти Собчака, Сахарова, Старовойтову або Буковського, Шаламова, Солженіцина, або нинішніх Греф і чубайсів з Власовим і його військом? Тим більше, що вже щосили гуляють політологічні схеми Росії з «сильним лідером» на зразок Андрія Власова. І не замовлення чи авторів таких політологічних схем виконав Гаврило Попов, в новій книзі якого видно відразу дві мети. Перша - спроба перекроїти всю історію минулої Вітчизняної війни і нашої перемоги і тим не тільки принизити усіх фронтовиків, а й нав'язати вкрай антирадянську позицію, що начебто демократу не личить. Друга - непомітно почати, що і потрібно від нас Сполученими Штатами, реабілітацію фашизму як такого.

Володимир Бондаренко. ( «Завтра»)

»Ось так Гаврила сам визначив громадську власовство Сахарова, одним вузлом пов'язав Гітлера і Єльцина, Власова та Медведєва?
І задумаємося, а що ж означає нинішнє спорідненість демократів і лібералів з Власовським рухом?
У якій країні таку зраду, таке зрада прощають?
Попова?
Вже не на Красній чи площі або прямо в Кремлі?
І мені цікаво, що скажуть самі «демократи» на спробу зрівняти Собчака, Сахарова, Старовойтову або Буковського, Шаламова, Солженіцина, або нинішніх Греф і чубайсів з Власовим і його військом?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация