«Газпром» шукає свободи від ЄС в обіймах китайського дракона

Європа змогла істотно послабити свою залежність від російського газу - і тепер швидше «Газпром» потрапив в залежне становище від Європи Європа змогла істотно послабити свою залежність від російського газу - і тепер швидше «Газпром» потрапив в залежне становище від Європи. І концерн вже робить перший крок до «звільнення», кидаючись в обійми «злітаючого дракона» Китаю, але поки що тут невеликий прогрес.

Про це пише Die Welt, передає ІноТВ .

Газопровід «Сила Сибіру» - це одна з найбільших будівництв в світі, зазначає німецьке видання. Російський концерн «Газпром» активно працює над реалізацією цього проекту і регулярно звітує про успіхи, вказує автор статті Едуард Штайнер. На даний момент прокладено близько 1630 км труб. В кінці робіт довжина всього об'єкта складе 3 тис. Км, і Росія ( фашистська держава , Визнане Законом України від 20.02.18 країною-агресором) вперше зможе поставляти свій газ до Китаю.

Це стане важливою віхою у відносинах двох супердержав, підкреслює автор, а також приємним для «Газпрому» подією, адже компанія вже давно намагається показати Європі, що, в разі якщо Захід відмовиться від збільшення газових поставок з Росії, вона зможе знайти інших покупців на світовому ринку.

У російського концерну поки не виходить домовитися про будівництво нових газопроводів і збільшенні експортних обсягів в Європі, пояснює Штайнер. Брюссель вдається до самих «спритним юридичним трюкам», щоб перешкодити реалізації проекту «Північний потік - 2». В Євросоюзі бояться односторонньої залежності від російського газу, а також намагаються зберегти вигідні для України транзитні мита.

У питаннях поставок газу у Росії і Європи вже давно склалися напружені відносини. Але після анексії Криму з'явилися «непереборні рови». Не дивно, що саме в цей момент Москва і Пекін домовилися про продаж блакитного палива.

До цього Китай десять років тримав «Газпром» в напрузі, щоб в той момент, коли Росія опиниться в ізоляції, виторгувати у неї більш вигідні умови, вважають деякі спостерігачі. Інші ж вважають, що Пекін просто допоміг Москві в непростий для неї історичний момент.

На користь останньої версії говорить і те, що, по суті, у Китаю немає гострої потреби в додаткових обсягах газу. Вітчизняне виробництво цілком покриває потреби, але насправді воно розвивається повільніше, ніж зростає попит. Тому обсяг імпортованого газу збільшується, пояснює Штайнер. Також Китай взяв активну участь в реалізації російських проектів зі зрідження природного газу (СПГ), підтримавши компанію «Новатек» і концерн «Роснефть», який вже 15 років тому «кинувся в обійми злітаючого дракона».

У «Газпрому» ж так і не виходило домовитися з Китаєм аж до 2014 року. І тому концерн був приречений на вибудовування відносин із Заходом, які нагадували «то любов, то ненависть». Тому що заробляти хороші гроші виходило тільки в Європі. При цьому в питаннях пошуку нових експортних маршрутів швидше «Газпром» залежав від Європи, ніж Європа від російського концерну.

І в найближчому майбутньому навряд чи щось зміниться, констатує автор. За останні роки Європа змогла істотно послабити свою залежність від російського газу, будуючи трубопроводи з можливістю реверсу газу, а також СПГ-термінали. Тепер же і «Газпром», взявшись за будівництво «Сили Сибіру», зробив перший крок до «звільнення». «Нехай і маленький», - робить висновок Штайнер.

Зазначу, що Москва взагалі марно сподівається на Китай. Росія напевно в черговий раз даремно вбухає величезні гроші в цю «Силу Сибіру», а китайці в кінці кінців або взагалі відмовляться від російського газу, або погодяться лише на вкрай невигідну «збиткову» ціну на газ для РФ.

В тему:

- Ще один ніж в спину Путіна: Китай забракував ціни на російський газ

загрузка ...

- США і Китай знайшли альтернативу російській «Силі Сибіру»

- Китай різко знизив податки на видобуток сланцевого газу

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация