Гейдар Джемаль: Після відходу Асада Сирія об'єднається з Єгиптом в арабський халіфат: Аналітика Накануне.RU

Гейдар Джемаль: Після відходу Асада Сирія об'єднається з Єгиптом в арабський халіфат

Догляд сирійського президента зробить неминучим шиїтський сунітський конфлікт і відкриє дорогу відтворенню арабського халіфату. Створений він може бути на основі злиття Сирії з Єгиптом, тим більше, що не так давно, до 1967 року, вони вже були пов'язані в одну державу - Об'єднану Арабську Республіку (ОАР). Після повалення Асада з великою часткою ймовірності до влади в Сирії прийдуть "Брати-мусульмани". Саме тому за Асада зараз так чіпляється Іран - переважно, шиїтська республіка. Думка про це голови Ісламського комітету Росії Гейдара Джемаль - для Накануне.RU.

Сьогодні, 16 лютого, відбудеться голосування в Генасамблеї ООН щодо нової резолюції щодо Сирії. Резолюція була підготовлена ​​представниками Саудівської Аравії і Катару і передана до Генасамблеї.

У документі міститься заклик до президента Сирії Башара Асада припинити насильство по відношенню до учасників антиурядових виступів і покинути свій пост У документі міститься заклик до президента Сирії Башара Асада припинити насильство по відношенню до учасників антиурядових виступів і покинути свій пост. Крім того, автори документа також виступають за відправку в країну спеціального посла ООН.

Раніше Ліга арабських держав пропонувала направити до Сирії миротворців. Проект же нинішньої резолюції багато в чому схожий з запропонованим раніше планом Ліги арабських держав по врегулюванню ситуації в Сирії, проте в новому документі не згадується ініціатива ЛАД відправити до Сирії місію миротворців.

Примітно, що 26 лютого в Сирії пройде референдум за проектом нової конституції країни. На цю звістку вже відреагувала влада США. "Це знущання над сирійською революцією", - повідомив прес-секретар американського Білого дому Джей Карні. "З самого початку мирних протестів в країні режим Асада обіцяв реформи і ніколи не виконував обіцянки", - сказав він.

Тим часом, Захід звинуватив Росію в застосуванні хімічної зброї в Хомсі. Однак міністерство закордонних справ РФ спростувало повідомлення, що з'явилися про те, що російські фахівці допомагали силам безпеки Сирії використовувати нервово-паралітичний газ під час придушення заворушень. "Подібного роду вигадки категорично відкидаємо. Вони лише підтверджують, що з сирійської проблеми розгорнута інформаційно-пропагандистська війна, натхненники якої вже не гребують нічим, допускаючи наклепницькі випади на адресу Росії", - йдеться в повідомленні МЗС.

Ситуацію в Сирії для Накануне.RU коментує голова Ісламського комітету Росії Гейдар Джемаль. На його думку, арабський світ стоїть на порозі великого шиїтський сунітського конфлікту, який виллється в масштабну війну, можливо, із застосуванням ядерної зброї.

Питання: Гейдар Джахідовіч, наскільки я знаю Вашу думку, Ви вважаєте, що догляд сирійського президента зробить неминучим шиїтський сунітський конфлікт. Хіба ми не спостерігаємо його вже зараз? Саудівці та катарці - мусульмани-суніти - тиснуть на Сирію, цьому перешкоджає іншій центр сили - Іран, який є республікою переважно з шиїтським населенням.

Гейдар Джемаль: Зараз конфлікт в установках, в мові, в позиціях. Я говорю про велику війну. Коли піде Асад, то з 70-відсотковою ймовірністю влада візьмуть "Брати-мусульмани". Після цього буде, природно, об'єднання Сирії та Єгипту. В Єгипті "Брати-мусульмани" отримали 40%, а салафіти, які в даному випадку були виділені "Братами-мусульманами" з-поміж себе, щоб блокувати саудівське вплив, - 20%. Таким чином, Єгипет і Сирія стають арабської "іхваністской" імперією.

Питання: Як до 1967 року?

Гейдар Джемаль: Так, до 1967 року вже була Об'єднана Арабська Республіка. Виникає дуже потужне об'єднання, анклав, який, швидше за все, буде точкою зборки для інших країн, таких як Лівія, Туніс, можливо, Північний Судан. Природно, що Туреччина, хоча і не ісламістська, але вона теж буде підтримувати такий анклав.

Питання: Не дивлячись на те, що зараз Туреччина, виходячи з внутрішніх проблем, зацікавлена в поваленні Асада - алавіти?

Гейдар Джемаль: Алавіти - невелика групка, вони будуть зметені. Як тільки Асад йде, партія БААС втрачає владу, алавіти, незалежно від ставлення до влади, будуть знищені або їм доведеться покинути країну, якщо хто виживе. Це невелика "секта", яка виживає тільки за рахунок політичного контролю партії БААС. Туреччина - при Ердоганом жорсткий конкурент Саудівської Аравії - підтримує повалення Асада. Ні Туреччина, ні Єгипет не зацікавлені, щоб в Сирії взяла верх саудівська агентура, - саме тому турки активно підтримують Вільну сирійську армію (озброєну опозицію з втікачів солдатів і офіцерів).

Питання: І чим загрожує створення того анклаву, про який Ви говорите Питання: І чим загрожує створення того анклаву, про який Ви говорите? Адже це принципово змінює геополітичні розстановки?

Гейдар Джемаль: Виникнувши, такий анклав насамперед ліквідує Саудівську Аравію, тому що з саудівцями вони - непримиренні антагоністи. Ізраїль в цих умовах, особливо при відсутності підтримки США (а Обама, переобравшись, більше не буде цю підтримку надавати), повинен буде або радикально переформатуватися, або буде масовий вихід з країни. Швидше за все, з'являється варіант "Великий Палестини", де буде спільне проживання євреїв і арабів-палестинців, але на демократичних засадах, без єврейської держави. Це означає, що євреї втрачають контроль, і Ізраїль, як політична одиниця, зникає, оскільки ХАМАС - найбільш ефективно організована сила, а це теж частина "Братів-мусульман". Питання в тому, що у Ізраїлю сьогодні є 400 одиниць ядерної зброї. Підозрюю, що Захід і ніхто інший не збирається з Ізраїлю ці заряди вивозити. Тим часом, Іран теж підштовхують до створення ядерної зброї. Тому, коли піде Саудівська Аравія, яка протистоїть Ірану, і Ізраїль, який є опонентом Ірану, залишаться дві головних сили: Іран з можливим ядерною зброєю і західний Арабський халіфат на місці Єгипту і Сирії, який теж, можливо, буде володіти ядерною зброєю у спадок . Вони будуть неминуче в конфлікті, особливо за рахунок того, що головним політичним елементом в цій ситуації виявляється Туреччина.

Питання: Поясніть, будь ласка.

Гейдар Джемаль: Туреччина не виходить з НАТО, а це означає, що турецьке керівництво продовжує мати фундаментальні зобов'язання, які вона не може порушити, чи не порвавши з НАТО. Турецьке керівництво, як би воно не позиціонував себе на словах, неминуче буде залежати від прийняття рішень в Брюсселі. А Брюссель - це штаб окупації Європи американською армією. Відповідно, виникає антагонізм між Іраном, який є найбільшою країною регіону, і арабсько-турецьким соборним анклавом, в якому Іран займає другорядну позицію і позбавляється головних політичних карт - підтримки Палестини, яка інтегрується в цей анклав, і протистояння саудівцям. Саудівці для всіх мусульман - сунітів, шиїтів - не мають ніякого авторитету, все тільки чекають, коли вони підуть - і вони йдуть. Після цього Іран залишається без геополітичних напрямів зовнішньої політики, він залишається в ізоляції. Нагадаю, що до приходу ісламу в світ між Візантією та Іраном (Персією, - прим. Накануне.RU) безперервно йшла війна, тому що Іранське нагір'я і Мала Азія з Балканами завжди знаходилися в антагонізмі один до одного. Ця боротьба завжди проходила через територію Месопотамії, через територію східної Малої Азії, через територію тієї ж Сирії. Думаю, що зараз підстав для такого конфлікту буде більш ніж достатньо, особливо з урахуванням того, що Захід буде намагатися роздути свою агентуру в керівництві обох сторін. Це може привести до спалаху війни навіть із застосуванням ядерної зброї між Іраном і турецько-єгипетським анклавом.

Модель арабського халіфату, для збільшення клікніть на зображення

Питання: Саудівці також знаходяться в протистоянні з Іраном?

Гейдар Джемаль: Саудівська Аравія за всіма параметрами виступає в якості антитези сучасного Ірану. Це монархія, в той час як в Ірані монархію скинули. У Саудівській Аравії прийнято ханбалітської мазхаб сунітського ісламу, на базі якого проявився ваххабізм - пряма протилежність шиїтської доктрини і багато в чому практиці. Саудівська Аравія - прозахідна країна з корумпованою численної королівської сім'єю (більше 10000 принців і принцес!), Яка поєднує декларативну суворість пуританського ваххабізму з таємними і не дуже таємними пороками принців, нестримної розкішшю і фінансуванням всіх провокацій, спрямованих проти Ісламу, які відбуваються в світі.

Питання: Тобто, Башар Асад для Ірану - останній місток, який дозволяє йому не опинитися в ізоляції Питання: Тобто, Башар Асад для Ірану - останній місток, який дозволяє йому не опинитися в ізоляції? Тому Ісламська республіка так чіпляється за Сирію?

Гейдар Джемаль: Так, Сирія - це саме запобіжний клапан, захисна лінія борони, і іранці самі сказали, що через Сирію проходить червона риска, через яку вони переступати не можуть. Але зараз, швидше за все, ситуація з відходом Асада може відкластися. Візит Лаврова дав сильний передих Асаду, там були досягнуті певні угоди з Туреччиною і Іраном. Тиск з боку Туреччини і підтримка так званої Вільної сирійської армії сьогодні нібито припинені. Лавров трохи зняв тиск, і Асад, думаю, завтра-післязавтра не обвалиться, тому що контролює ситуацію і, головне, спирається на переважну більшість населення, яке зробило висновки з лівійського сценарію. Вони розуміють, що події, які підуть за доглядом БААС, можуть принести дуже важкі і неприємні зміни в їхньому житті.

Питання: Що можете сказати з приводу референдуму за проектом нової Конституції Сирії? У чому значення цієї події?

Гейдар Джемаль: Мета референдуму - продемонструвати, що люди беруть участь в ініціативах, запропонованих президентом. Голосуючи за нову Конституцію, ти голосуєш за президента, а, голосуючи проти неї, ти голосуєш за стару, тобто, все одно за президента. 70-80% населення піде на референдум, а це означатиме, що у Асада відповідна підтримка. Це буде найсильнішим ударом для аргументації його ворогів.

Суніти і шиїти: "розстановка сил". Натисніть на зображення для збільшення

Питання: Що стосується провокацій, Росію звинувачують в наданні допомоги режиму Асада в застосуванні хімічної зброї в Хомсі. Що скажете на це?

Гейдар Джемаль: Те, що говорять західники, - це взяти і забути. 99% того, що вони говорять, навіть не схоже на правду, а просто взято зі стелі. За Лівії вже доведено, що ніякого відповідності тому, що говорилося західною пропагандою, немає. Це було ясно і раніше, просто в Лівії це стало кричущим. Застосування хімічної зброї - це, швидше за все, абсурдна річ. Але я нагадаю, що випадків застосування хімічної зброї не так багато. Воно застосовувалося НАТО в Лівії і Саддамом з подачі Заходу у війні проти Ірану. Також воно застосовувалося Саддамом проти курдів.

Хіба ми не спостерігаємо його вже зараз?
Адже це принципово змінює геополітичні розстановки?
Тому Ісламська республіка так чіпляється за Сирію?
У чому значення цієї події?
Що скажете на це?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация