Генеральну прокуратуру перетворили в місце збору макулатури - Каірбек Сулейменов

Фото з сайту Tengrinews.kz

Генеральну прокуратуру перетворили в місце збору макулатури. Таку заяву зробив сьогодні мажілісмен Каірбек Сулейменов в Астані на засіданні Громадської ради з питань забезпечення законності при Генеральній прокуратурі, повідомляє кореспондент Tengrinews.kz.
"Ми всі (скарги - Прим. Автора) відправляємо генеральному прокурору. Перетворили Генеральну прокуратуру в місце збору макулатури по всій країні. Тут потрібен свій механізм. Закон є, людина чекає. Обгрунтовано він відправив скаргу або необґрунтовано, він чекає відповіді від усіх. І часто отримує від усіх відповіді, і ці відповіді суперечать один одному. Тут теж питання дуже серйозне, потрібно розробити механізм ", - заявив Каірбек Сулейменов.
Він також розповів, куди найчастіше скаржаться казахстанці. "Президенту, керівнику Адміністрації РК, генеральному прокурору, голові КНБ, голові Верховного суду і депутатам, і пішли ці скарги гуляти", - додав депутат.
В ході засідання він також зазначив, що сьогодні спостерігається й інша проблема, коли одні і ті ж люди постійно спрямовують свої скарги в усі інстанції, в тому числі і в Генеральну прокуратуру.
"Мої колеги погодяться в громадській приймальні, скарг багато надходить, приймаємо людей. Сформувалася в Алмати і в інших обласних центрах, особливо в Астані, група людей, які роками скаржаться на одні й ті ж проблеми, які вже давно вирішені, так би мовити: оскарженню не підлягають. А вони ходять і ходять. Причому це груповий метод. Деякі перетворили це в професію. Як буде розвиватися ця тема? Як йде справа з цим питанням сьогодні? (...) чи є якийсь механізм зробити якийсь висновок і більше це питання не розглядати н коли? Щоб не пускати тисячу разів по колу одне й те саме. Чи не заважати працювати державному апарату ", - звернувся до представників Генеральної прокуратури Каірбек Сулейменов.
"Відповідно до закону, з такими заявниками листування припиняється, якщо немає підстав. Взагалі, за законом, ми не можемо прийняти будь-які заходи, якщо немає підстав. Ми просто докладно роз'яснюємо по кожному доводу, даємо остаточну відповідь і залишаємо без розгляду в подальшому. (...) Дійсно, щомісяця на наші прийоми зазвичай приходять представники громадян, які десь в якійсь мірі дестабілізують, але законних підстав відмовити їм у прийомі у нас немає. Кожне їх звернення проглядається, в якій мірі можливо - дозволяється ся ", - відповіла на запитання начальник Департаменту з нагляду за застосуванням законів про розгляд звернень та діловодства Генпрокуратури Жанар Іліяс.
За даними Генеральної прокуратури, за останні десять років кількість надійшли в прокуратуру звернень зросла на третину (з 170 070 в 2005 році до 294 731 у 2014 році). За одинадцять місяців цього року надійшло понад 299 тисяч звернень від громадян. За результатами розгляду скарг щорічно відновлюються права в середньому 20 тисяч звернулися. Цього року внесено понад 2 700 актів прокурорського нагляду, спрямованих на усунення порушень. До різних видів відповідальності притягнуто понад 1,5 тисячі посадових осіб.

Як буде розвиватися ця тема?
Як йде справа з цим питанням сьогодні?
И є якийсь механізм зробити якийсь висновок і більше це питання не розглядати н коли?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация