Геном сумчастого вовка розкрив вченим таємниці зниклого виду

Фото: Benjamin A. Sheppard

Вимерлий тасманийский вовк (або сумчастий вовк, або тілацин) був останнім представником сімейства сумчастих вовків. У той час як в Австралії (на материку) даний вид вимер близько 3 000 років, на острові Тасманія аж до XX століття зберігалася популяція тілацина.

На материку тілацина (Thylacinus cynocephalus), по всій видимості, вимерли через конкуренцію з іншим хижаком - собакою дінго. Однак в Тасманії, що знаходилася в ізоляції через підвищення рівня моря на протязі 14 000 років, дані тварини мешкали аж до XX століття.

У першій половині минулого століття австралійський уряд порахувало вовків загрозою для домашньої худоби, і їм була розпочата масована мисливська кампанія. У 1936 році тасманийский вовк був визнаний вимерлим видом. Через це він досить погано вивчений: вчені мало знають про його поведінку, ареалі, раціоні і навіть про те, яке з тварин є його найближчим родичем.

Однак тепер дослідники нарешті секвенували геном тасманійського вовка (отриманий з музейного зразка 100-річної давності). Як зазначає провідний автор дослідження Ендрю Паск (Andrew Pask) з Мельнбурского університету, це дозволило визначити місце тілацина в еволюційному древі. Тварина, за словами вченого, належить до сестринської гілки хижих сумчастих, загону, що включає тасманийского диявола і узконогую сумчасту миша. Про результати нового дослідження коротко повідомляє портал ScienceAlert.

Дослідження також підтвердило, що тасманийский вовк був продуктом конвергентної еволюції - коли два не пов'язана між собою тварин розвивають одні й ті ж риси, щоб адаптуватися до подібних умов навколишнього середовища і зайняти екологічну нішу.

Хоча це сумчастий вовк з виводковой сумкою (шкірним пристосуванням для виношування яйця або недорозвинених дитинчат у єхиднові і сумчастих), череп тілацина більше скидався на череп рудої лисиці або сірого вовка.

Дослідники також більше дізналися про вимирання тасманійських вовків. Фахівці припустили, що їх зникнення - результат не тільки винищення людиною, але і дуже слабке здоров'я. Ймовірно, це пов'язано з малим генетичною різноманітністю цих тварин, що жили протягом довгого часу в ізоляції від материка. Тобто, як вважають вчені, аж до вигублення тасманійські вовки знаходилися на межі зникнення. (Втім, це не применшує відповідальності людини - цілком можливо, що популяцію тварин можна було врятувати.)

За словами Паска, дослідники сподіваються, що результати роботи допоможуть краще зрозуміти генетичну основу вимирання тварин і допомогти видів, що знаходяться під загрозою (зокрема, тасманійських дияволів).

Дослідження було опубліковане в журналі Nature Ecology and Evolution.

Раніше ми писали, що палеонтологи знайшли найдавніший очей , Вік якого становить 530 мільйонів років.

Також нагадаємо, що археологи виявили останки динозавра, який схожий на качку , На території Монголії. Вчені назвали свою знахідку Halszkaraptor escuilliei. За їхніми даними, такі тварини були поширені 71-75 млн років тому.

Тим часом археологи виявили всередині скелета мамонта унікальну знахідку . Вчені Музею мамонта Північно-Східного федерального університету отримали унікальне спис з бивня мамонта. Річ була знайдена всередині мамонтових ребер, розповідають вчені.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация