Генрі Форд: люди частіше здаються, ніж зазнають поразки

  1. біографія
  2. Погляди і переконання
  3. Думки Генрі Форда про бізнес
  4. Антисемітизм і підтримка нацистів

Перший логотип компанії Форда

Генрі Форд відомий нам, як американський промисловець, власник заводів по виробництву автомобілів по всьому світу, винахідник, автор 161 патенту США.

Його гаслом було «автомобіль для всіх»? -? Завод Форда випускав найбільш дешеві автомобілі на початку епохи автомобілебудування.

Капіталізація заснованої Фордом компанії «Ford Motor Company» досягає $ 64 млрд в 2013 році.

Генрі Форд відомий нам також тим, що вперше став використовувати промисловий конвеєр для потокового виробництва автомобілів. Всупереч поширеній помилці, конвеєр використовували і до цього, в тому числі для масового виробництва, наприклад, на чиказьких бойнях в XIX столітті.

Однак Генрі Форд першим «поставив на конвеєр» технічно складну, тобто потребує технічної підтримки на протязі всього терміну експлуатації, продукцію? -? Автомобіль.

Книга Форда «Моє життя, мої досягнення» є класичним твором з наукової організації праці. У 1924 році книга «Моє життя, мої досягнення» була видана в СРСР. Ця книга стала джерелом такого складного політекономічного явища, як фордизм.

біографія

біографія

Народився в родині емігрантів з Ірландії, яка мешкала на фермі в околицях Детройта. Коли йому виповнилося 16 років, він втік з дому і поїхав працювати в Детройт. У 1891-1899 роках виконував обов'язки інженера-механіка, а пізніше і головного інженера в «Електричної компанії Едісона» (Edison Illuminating Company). У 1893 році у вільний від роботи час сконструював свій перший автомобіль. З 1899 по 1902 рік був співвласником «Детройтской автомобільної компанії», але через розбіжності з іншими власниками фірми пішов з неї і в 1903 році заснував Форд Мотор Компані, яка спочатку випускала автомобілі під маркою Ford A.

«Форд мотор компані» зіткнулася з конкуренцією синдикату автомобілебудівників, який претендував на монополію в цій сфері.

У 1879 р Дж. Б. Селден запатентував проект автомобіля, який не був побудований; він містив лише опис основних принципів. Перший же виграний ним судовий процес про порушення патентного права спонукав власників ряду автомобілебудівних компаній придбати відповідні ліцензії і створити «асоціацію законних фабрикантів». Судовий процес проти «Форд мотор компані», ініційований Селденом, тривав з 1903 по 1911 г. «Законні фабриканти» погрожували викликом до суду і покупцям автомобілів Форда. Але той діяв мужньо, публічно обіцяючи своїм покупцям «допомогу і захист», хоча фінансові можливості «законних фабрикантів» набагато перевищували його власні. У 1909 р Форд програв процес, але після перегляду справи суд вирішив, що жоден з автомобілебудівників не порушував права Селдена, так як ними використовувався двигун іншої конструкції. Монопольне об'єднання тут же розпалася, а Генрі здобув репутацію борця за інтереси споживачів.

Найбільший успіх прийшов до фірми після початку випуску моделі Ford T в 1908 році. У 1910 році Форд побудував і запустив найсучасніший завод в автомобільній промисловості? -? Добре освітлений і добре вентильований «Хайленд парк».

На ньому в квітні 1913 року розпочався перший експеримент з використання складального конвеєра. Першою складальної одиницею, зібраної на конвеєрі, став генератор. Принципи, випробувані при складанні генератора, застосували до всього двигуну в цілому.

Один робочий виготовляв двигун за 9 годин 54 хвилини. Коли збірка була поділена на 84 операції, вироблених 84 робочими, то час складання двигуна скоротилося більше, ніж на 40 хвилин.

При старому способі виробництва, коли автомобіль, збирався на одному місці, на збірку шасі йшли 12 годині 28 хвилин робочого часу. Була встановлена ​​рухома платформа і різні частини шасі надходили або за допомогою гаків, підвішених на ланцюгах, або на невеликих моторних візках. Термін виготовлення шасі скоротився більш ніж удвічі.

Через рік (в 1914 році) компанія підняла висоту складальної лінії до пояса. Після цього не забарилися з'явитися два конвеєра? -? Один для високих і один для низьких зростанням.

Експерименти поширилися на весь виробничий процес в цілому. Через кілька місяців роботи складального конвеєра час, необхідний для випуску моделі Т скоротилося з 12 години до двох і менше.

Складальний конвеєр на заводі Форда в Детройті, 1923 рік.

З метою здійснення жорсткого контролю, створив повний цикл виробництва: від видобутку руди і виплавки металу до випуску готового автомобіля.

У 1914 році ввів найвищу в США мінімальну заробітну плату? -? 5 доларів в день, допустив робочих до участі в прибутках компанії, побудував зразковий робітниче селище, але аж до 1941 року не дозволяв створювати профспілки на своїх заводах.

У 1914 році заводи корпорації почали працювати цілодобово в три зміни по 8 годин, замість двох змін по 9 годин, що дозволило забезпечити роботою додатково кілька тисяч чоловік.

«Підвищена зарплата» в 5 доларів не була гарантована кожному: робітник повинен був витрачати свою зарплату розумно, на утримання сім'ї, якщо ж він пропивав гроші, його звільняли. Ці правила зберігалися в корпорації аж до періоду Великої Депресії.

У роки Першої світової війни Форд з групою пацифістів за своєю ініціативою приплив до Європи на кораблі «Оскар-2» як посланець миру, переконуючи всіх якомога швидше припинити війну. Він був жорстоко висміяний європейськими газетами і повернувся в США.

Навесні ж 1917 р Форд змінив своє ставлення до війни. Заводи Форда стали виконувати військові замовлення. Крім автомобілів розгорнулося виробництво протигазів, касок, циліндрів для авіамоторів «Ліберті», а в самому кінці війни? -? Легких танків і навіть підводних човнів. При цьому Форд заявив, що не збирається наживатися на військових замовленнях і поверне державі отриману їм прибуток. І хоча немає підтвердження, що ця обіцянка була Фордом виконано, воно було схвалене американським суспільством.

У 1925 році Форд створив власну авіакомпанію, пізніше названу Ford Airways. Крім цього Форд почав субсидувати фірму Вільяма Стоут, а в серпні 1925 року купив її і сам зайнявся виробництвом авіалайнерів. Першим продуктом його підприємства став тримоторний Ford 3-AT Air Pullman. Найбільш успішною виявилася модель Ford Trimotor (Форд Трімотор) на прізвисько «Бляшаний Гусь» (англ. Tin Goose), пасажирський літак, суцільнометалевий тримоторний моноплан, що вироблявся серійно в 1927-1933 компанією Генрі Форда Ford Airplane Company. Всього було випущено 199 екземплярів. Ford Trimotor знаходився в експлуатації до 1989 року.

Форд Трімотор, 1929 рік

У 1928 році Форду вручена Медаль Елліотта Крессона інституту Бенджаміна Франкліна за революційні досягнення в автомобільній промисловості і індустріальне лідерство.

Він залишався керівником компанії до 1930-х років, коли через розбіжності з профспілками і компаньйонами він передав справи своєму синові Едселю, але після його смерті в 1943 році знову повернувся на пост глави фірми. У 1945 році Генрі Форд остаточно передав управління компанією своєму онукові Генрі Форду II. Помер 7 квітня 1947 року в віці 83 років.

Погляди і переконання

Форд був одним з перших, хто реалізував на практиці ідеї капіталізму добробуту (англ. Welfare capitalism), спрямовані на поліпшення умов життя робітників і на скорочення плинності кадрів, через яку багато підрозділів наймали по 300 чоловік в рік для заповнення 100 робочих місць. Акцент робився на ефективності? -? Тобто на наймання та утримання кращих співробітників.

У 1914 році Форд реалізував досить радикальне для того часу рішення, встановивши розмір платні робітників на рівні в 5 доларів за робочий день (що в перерахунку на сучасність еквівалентно приблизно 110 доларам США); це збільшило ставки більшості його співробітників більш ніж удвічі. Рішення виявилося прибутковим: плинність кадрів була подолана, і кращі робочі Детройта почали концентруватися на підприємстві Форда, за рахунок чого підвищилася продуктивність праці і скоротилися витрати на навчання кадрів. Крім того, тим же рішенням було встановлено скорочений робочий тиждень, спочатку 48-годинний (6 днів по 8 годин), а потім 40-годинний (5 днів по 8 годин).

На той момент в Детройті ставки заробітних плат вже були досить високі, проте дії Форда змусили його конкурентів ще більше збільшити їх, щоб не втратити кращих співробітників. У розумінні самого Форда, компанія таким чином ділилася прибутком з працівниками, що давало їм змогу, наприклад, купувати випускаються фірмою автомобілі. В кінцевому рахунку згадана політика позитивно вплинула і на економіку в цілому.

На участь в прибутку могли розраховувати співробітники, які пропрацювали в компанії більше 6 місяців і не відступали від певних правил поведінки, встановлених «громадським департаментом» компанії.

Зокрема, під поняття неналежної поведінки підпадали зловживання алкоголем, азартні ігри, невиплата аліментів і т. П. У штаті департаменту налічувалося 50 фахівців, які стежили за дотриманням зазначених корпоративних стандартів. Пізніше, в 1922 році, Форд відсторонився від найбільш нав'язливих форм контролю над співробітниками, визнавши, що вторгнення в особисте життя людей, нехай навіть і з метою підвищення їхнього добробуту, вже не відповідає вимогам часу.

Думки Генрі Форда про бізнес

  • Успішні люди вириваються вперед, використовуючи той час, який інші використовують даремно.
  • При наявності ентузіазму ви можете досягти всього. Ентузіазм? -? Це блиск ваших очей, стрімкість ходи, фортеця рукостискання, нездоланний приплив енергії і волі для втілення в життя ваших ідей. Ентузіасти? -? Це борці. Ентузіазм? -? Наріжний камінь всього прогресу! Тільки з ним можливий успіх. Без нього у вас є тільки можливості.

Невдача є лише можливість більш розумно спробувати ще раз.

  • Запитувати: "Хто повинен бути босом"? -? Все одно, що питати: "Хто повинен бути тенором у цьому квартеті". Звичайно той, хто може співати тенором.
  • Повітря сповнений ідей. Вони постійно стукають до вас у голову. Ви просто повинні знати що ви хочете, потім забути це і займатися своєю справою. Ідея прийде раптово. Так було завжди.
  • Думки про майбутнє, постійні роздуми про те, як зробити більше, породжують такий стан розуму, при якому ніщо не здається неможливим.

Будь-який клієнт може отримати автомобіль пофарбований в той колір, в який він хоче? -? До тих пір поки цей колір? -? Чорний.

  • Мудрі люди настільки розумні і практичні, що абсолютно точно знають, чому нереально ту чи іншу; вони чомусь схильні до обмежень. Саме тому я вважаю за краще не мати справ з дипломованими фахівцями. Якби у мене виникло бажання розправитися з конкурентами нечесними способами, обов'язково порадив би їм парочку фахівців. Вони зазвичай дають так багато корисних порад, що у них не залишається часу на роботу.
  • Свобода? -? Це право працювати розумну кількість часу і отримувати за свою працю відповідну винагороду для забезпечення пристойного рівня життя, право мати можливість розпоряджатися своїм власним життям.
  • На мій погляд, людина інакше і не може, як бути постійно на роботі. Вдень він повинен думати про неї, а вночі? -? Ця комісія їй снитися.
  • У звичкою збирати легко дійти до абсурду. Краще навчити дитину правильно витрачати гроші, ніж економити їх. Молоді люди повинні вчитися вкладати, а не відкладати. Їм слід вкладати зароблені гроші в себе ж, щоб підвищувати свою цінність і корисність; після того як вони досягнуть вершин корисної діяльності, прийде час і для того, щоб відкладати більшу частину доходів як гарантованого забезпечення майбутнього. Принцип користування є єдино вірним.

Якби я запитав людей, чого вони хочуть, вони б попросили швидшу кінь.

  • Я обрав наступне гасло: "Якщо хто-небудь відмовиться від мого автомобіля, я знаю, що в цьому винен я сам". З того дня, як на вулиці здався перший автомобіль, я був упевнений в його необхідності. Ця впевненість привела мене прямим шляхом до однієї мети? -? Побудувати автомобіль для широкого користування.
  • Чомусь завжди думають насамперед про те, як би зробити виробництво дешевше, а не як би спростити сам товар. А починати треба саме з нього.
  • Чим гостріше жадоба грошей, тим менше шансів їх отримати. Але якщо працюєш з думкою про суспільне благо, відчуваючи свою правоту і отримуючи від цього задоволення, гроші з'являються самі собою.
  • Мати гроші абсолютно необхідно. Але не можна забувати, що мета грошей? - чи ж не неробство, а примноження коштів для служіння людям. Я вважаю, що немає нічого огидніше дозвільного життя. Ніхто з нас не має на неї права. У цивілізації немає місця дармоїдам.

Якщо ти будеш колоти дрова сам, то зігрієшся ними двічі.

  • Здається, все шукали найкоротшою дороги до грошей і при цьому обходили саму пряму? -? Ту, яка веде через працю.
  • Поставте перед певним числом людей певне завдання, і з часом вони її виконають; але не питайте заздалегідь, чи може бути виконано то, чого ви хочете, бо в цьому випадку вам дадуть відповідь лише цілим рядом доводів, які доводять нездійсненність вашої мети.
  • Зовсім не так погано бути дурнем в ім'я справедливості. Такі дурні живуть досить довго, щоб довести, що вони зовсім не дурні, або ж розпочата ними робота продовжує жити і доводити це.
  • Кожного варто було б поставити так, щоб масштаб його життя перебував в належному співвідношенні з послугами, які він надає суспільству.

Коли здається, що весь світ налаштований проти тебе, пам'ятай, що літак злітає проти вітру.

  • Якщо ми не навчимося краще користуватися машинами, у нас не стане часу для того, щоб насолоджуватися деревами і птахами, квітами і луками.
  • Життя, як я її розумію, не зупинка, а подорож. Все знаходиться в русі і з самого початку було призначене до цього. Життя тече. Ми живемо, можливо, постійно на одній і тій же вулиці і в тому ж будинку, але людина, яка живе там, з кожним днем ​​інший.
  • Кращий друг? -? Той, хто допоможе нам проявити найкраще, що укладено в нашій душі.
  • Я намагався прожити своє життя так, як це хотілося б моєї матері.
  • Кожен раз, коли я бачу Alfa Romeo, я знімаю капелюха.
  • Краща машина? -? Нова машина.
  • Людина вмирає тоді, коли перестає змінюватися, а похорон? -? Просто формальність.

Антисемітизм і підтримка нацистів

У 1918 році Форд придбав газету The Dearborn Independent, в якій з 22 травня 1920 року публікувалися антисемітські статті, а також по частинах повний текст Протоколів сіонських мудреців.

Ізолюйте 50 найбагатших євреїв? -? І війни припиняться.

У листопаді 1920 року добірка статей з «Дірборн індепендент» була опублікована окремою книгою під назвою «Міжнародне єврейство», яку пізніше активно використовувала нацистська пропаганда.

16 січня 1921 року 119 видних американців, включаючи 3 президентів, 9 держсекретарів, 1 кардинала і безліч інших державних і громадських діячів США, опублікувала відкритий лист із засудженням антисемітизму Форда.

У 1927 році Форд направив в американську пресу лист з визнанням своїх помилок:

Як людина честі я вважаю своїм обов'язком принести вибачення за всі погані вчинки, скоєні мною щодо євреїв, моїх співгромадян і братів, і прошу у них вибачення за ту шкоду, яку я заподіяв їм без будь-якої на те причини. Я відмовляюся від образливих звинувачень на їхню адресу, оскільки в діях моїх була брехня, а також даю повну гарантію, що відтепер вони можуть чекати від мене тільки прояв дружби і доброї волі. Не кажучи вже про те, що памфлети, які розповсюджувалися в США і за кордоном, будуть вилучені з обігу.

Генрі Форд надавав серйозну фінансову підтримку НСДАП (Націонал-соціалістична німецька робітнича партія), його портрет висів у мюнхенській резиденції Гітлера. Форд був єдиним американцем, якого Гітлер із захопленням згадував у своїй книзі «Моя боротьба». Аннетта Ентона з «Детройт Ньюз» брала у Гітлера інтерв'ю в 1931 році і зазначила портрет Генрі Форда у нього над робочим столом.

«Генрі Форда я вважаю своїм натхненником»,? -? Відгукнувся Гітлер про американському автомобільному магната.

Тема впливу Форда і його книги на німецьких націонал-соціалістів досліджена Нейлом Болдуином в книзі «Генрі Форд і євреї: конвеєр ненависті». Болдуін вказує, що публікації Форда були найважливішим джерелом впливу на молодих нацистів в Німеччині. Аналогічної думки дотримується автор книги «Генрі Форд і євреї» Алберт Лі.

https://medium.com

Його гаслом було «автомобіль для всіх»?
Однак Генрі Форд першим «поставив на конвеєр» технічно складну, тобто потребує технічної підтримки на протязі всього терміну експлуатації, продукцію?
У 1910 році Форд побудував і запустив найсучасніший завод в автомобільній промисловості?
Після цього не забарилися з'явитися два конвеєра?
У 1914 році ввів найвищу в США мінімальну заробітну плату?
Крім автомобілів розгорнулося виробництво протигазів, касок, циліндрів для авіамоторів «Ліберті», а в самому кінці війни?
Акцент робився на ефективності?
Ентузіазм?
Ентузіасти?
Ентузіазм?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация