Генріх Шліман (1822-1890) - АРХЕОЛОГ І ПОЛИГЛОТ. Обговорення на LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

вікіпедія:   https://ru

вікіпедія: https://ru.wikipedia.org/wiki/Шлиман,_Генрих

біографія: http://vestnik.icdc.ru/index.php/world/574-nemetsk...zhizn-iskal-gomerovskuyu-troyu

Йоганн Людвіг Генріх Юлій Шліман (нім. Johann Ludwig Heinrich Julius Schliemann [комм. 1], 6 січня 1822, Нойбуков, Мекленбург-Шверін - 26 січень 1890, Неаполь) - німецький підприємець і археолог-самоучка, один із засновників польової археології. Прославився піонерними знахідками в Малій Азії, на місці античної (гомерівської) Трої, а також на Пелопоннесі - в Мікенах, Тиринфе і беотийского Орхомене, першовідкривач мікенської культури. З 1868 року був дійсним членом французької Асоціації заохочення вивчення Греції, а з 1881 року перебував почесним членом Берлінського суспільства етнології і давньої історії і дійсним членом Товариства любителів природознавства, антропології та етнографії (Москва).

Володів не менше ніж 15 мовами, включаючи основні європейські (в тому числі рідної нижньонімецький мову), російська, арабська, турецька, перська, давньогрецька і латинська, щоденники часто вів на мові країни, в якій в даний момент знаходився. Шліман опублікував кілька книг, присвячених подорожам і археології, в 1869 році за сукупністю праць отримав ступінь доктора філософії в Ростокськом університеті. Народився в сім'ї бідного сільського пастора, почав кар'єру торговця, завдяки здібностям поліглота в 1846 році став представником нідерландської торгової фірми в Санкт-Петербурзі. Прийнявши в 1847 році російське підданство, до 1864 року переважно жив в Росії, склавши великі статки, в тому числі в результаті каліфорнійської золотої лихоманки і Кримської війни.

Зробивши в 1864-1865 роках кругосвітню подорож, зважився радикально змінити своє життя. З 1866 року стало студентом Паризького університету, відвідуючи заняття протягом двох семестрів, і зацікавився проблемою існування Трої та історичності гомерівського епосу. У 1868 році прийняв рішення подальше життя пов'язати з Грецією. У 1869 році став громадянином США, де розлучився зі своєю російською дружиною; в тому ж році одружився на грекині Софії Енгастромену і оселився в Афінах.

У 1871-1873, 1878-1879, 1882, 1889 і 1890 роках проводив розкопки в Трої (в 1873 році виявив «Скарб Пріама»), в 1876 році відкрив царські гробниці в Мікенах, в 1880 і 1886 роках розкопував Орхомен, в 1884 році - Тиринф (спільно з В. Дерпфельдом). Спроби організувати розкопки на чорноморському узбережжі Кавказу і на Криті не увінчалися успіхом. Його знахідки викликали за життя численні суперечки, оскільки Шліман не відразу став приділяти увагу академічної кар'єрі і репутації в науковому світі, а свідома міфологізація біографії і схильність до самореклами приводила до того, що справжні заслуги Шлімана були оцінені лише після його смерті.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация