Генсек ООН Пан Гі Мун назвав ситуацію в Алеппо пеклом

Алеппо / REUTERS

Про це повідомляє Центр новин ООН .

Він з гіркотою зазначив, що бійня в Сирії залишається зяючою раною на совісті людства », а Алеппо став« синонімом пекла ».

Він нагадав, що в ході розпочатої Евакуацію змогли покинути тисячі людей, включаючи понад 190 хворих і поранених. Їх доставили в лікарні в Ідлібі, в околицях західного Алеппо і перевезли до Туреччини.

Читайте також Евакуація з Алеппо припинена: в місці відправлення автобусів прогриміли вибухи - Reuters

Однак через відновлення вогню сирійськими військовими операцію довелося призупинити. За словами Генерального секретаря, ООН веде переговори, з тим щоб продовжити порятунок людей.

Ілюстрація / REUTERS

Пан Гі Мун попередив, що, раз спалахнувши, насильство не припиниться само по собі. Приклади тому - майже шестирічна війна в Сирії, тривалі конфлікти в Центральноафриканській Республіці і Ємені , Розгул насильства в Південному Судані, яке може вилитися в геноцид.

Читайте також Місія "стерти з лиця землі": Асад назвав знищення своєю армією і "орлами" Путіна Алеппо поділом історії

«Багато хто вважає, що всі ці проблеми можна вирішити військовим шляхом. Але я не раз говорив про те, що це неможливо: довгострокове рішення може бути тільки політичним і носити інклюзивний характер. Мені дуже шкода, що я залишаю в спадок своєму наступнику і державам-членам ООН так багато невирішених проблем. Але в підсумку вирішити їх можна, тільки виявивши солідарність, співчуття і політичну волю », - зазначив глава ООН.

За словами глави ООН, вузькі особисті чи національні інтереси обертаються загибеллю сотень тисяч людей. Пан Гі Мун з жалем зазначив, що держави-члени ООН відступають від прийнятого колись зобов'язання захищати цивільне населення від найбільш тяжких злочинів, коли їхні уряди не в змозі або не бажають це зробити.

Читайте також У мережі з'явилося відео спустошених війною кварталів східного Алеппо

«Ми, безумовно, поважаємо суверенітет будь-якої держави: будь-яка країна - велика чи маленька - володіє суверенітетом, підкреслив Генеральний секретар. - Але коли мова йде про ситуації, де лідери не здатні або не хочуть захистити власний народ, міжнародне співтовариство повинне мати можливість втрутитися, ... як це сталося під час кризи в Лівії ».

Пан Гі Мун висловив надію, що держави зможуть втілити в життя прийняті на себе зобов'язання щодо захисту мирних громадян.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация