Геополітика - головна загроза для ринків

Москва, 11 січня - "Весті.Економіка". На фінансових ринках панує ейфорія, світова економіка росте, нехай і помірними темпами, проте привід для занепокоєння все ж є. BlackRock пояснює чому.
Москва, 11 січня - Весті На тлі загального оптимізму на перший план виходить геополітика: саме геополітичні ризики стануть головною тривогою в цьому році. Такої думки дотримується Річард Торілл з BlackRock. Втім, це зовсім не означає, що всі геополітичні новини автоматично стануть поганими новинами для фінансових ринків.
У BlackRock є свій індикатор (BGRI) геополітичних ризиків, який оцінює ступінь заклопотаності фінансового ринку геополітичним ризиком.
Він відстежує частоту виникнення публікацій про геополітичні ризики в ЗМІ і звітах брокерів, аналізуючи настрої, відображені в тексті. Позитивний результат показує, що ринки більше стурбовані геополітичними ризиками в порівнянні з недавньою історією, тоді як негативна оцінка має на увазі меншу стурбованість.
Зараз BGRI знаходиться на максимумі з березня 2015 року, при цьому значно вище рівня початку 2017 року, коли ринки тільки намагалися перетравити перемогу Дональда Трампа на виборах, а також турбувалися про результати виборів в Німеччині і Франції.
Так чи варто хвилюватися про зростання індикатора геополітичних ризиків? Незважаючи на зростання, зараз індикатор все ще значно нижче довгострокового максимуму, проте в BlackRock вважають, що нинішня політика протекціонізму, яку проводять США, може стати дуже поганим сигналом для ринків.
У компанії провели аналіз з 1962 р і прийшли до висновку, що геополітичні потрясіння надають лише короткостроковий ефект на ринки, при цьому економічні чинники все ж залишаються вирішальними.
Багато ринкові ризики, які турбували всіх на початку минулого року, не виправдалися, в результати ми побачили сильні результати на фондових майданчиках. Зараз ситуація в цілому схожа, але BGRI знаходиться вище. Разом з тим, економічний фон залишається впевненим, і BlackRock не очікує, що геополітика порушить цю тенденцію.

Китай завдав вже другий на цьому тижні економічний, а якщо бути точніше, економічно-інформаційний удар по США. Спочатку говорили про нефтеюане, тепер стало відомо, що КНР може відмовитися від покупки американських трежеріс.

Геополітичні ризики обговорювали експерти "Росія 24" і в ефірі програми "Курс дня". Зокрема, Григорій Бегларян назвав торгові війни між США і Китаєм головною загрозою для ринків.
Нагадаємо, напередодні агентство Bloomberg вже промацують ґрунт, опублікувавши повідомлення про те, що КНР нібито збирається призупинити покупку трежеріс. Це зробило досить сильний вплив на ринок, втім, сьогодні влада Піднебесної спростували це повідомлення, назвавши його вигадкою.
Ось як Бегларян коментує поточну ситуацію:

Григорій Бегларян

"Тут все глибше. Трамп починає підготовчий процес переходу до жорсткого протекціонізму, а іншими словами, до процесу перекачування капіталів з Азії назад в Америку. Глобалізація створила азіатське диво, а деглобалізація від цього чуда мокрого місця не залишить. Правда, у азіатів є вибір - теж форсувати структурні реформи. Правда, це малоймовірно.
Цей процес може зайняти років 5-7. Якщо Азія не почне за це відведений час структурні реформи, то вдарить великий азіатська криза. Може, удар по Кореї стане тригером, але Корею бити було б логічніше перед виборами.
Ну а поки Трамп проводить апробацію на проекті "Нафта" з Канадою і Мексикою ".

Так чи варто хвилюватися про зростання індикатора геополітичних ризиків?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация