Герб Латвії. Обговорення на LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

  1. опис
  2. Використання
  3. Історія

великий герб

великий герб

версії

Доповнений малий герб
Доповнений малий герб

малий герб
малий герб

деталі Затверджено

15 червня 1921

щитотримачі

червоний лев із золотим язиком і срібний грифон з золотим мовою

підстава

дві зелені дубові гілки, перевязинние червоно-сріблясто-червоною стрічкою в співвідношенні кольорів державного прапора

Використання

відповідно до Закону про державний герб Латвії від 19 лютого 1998 року

Герб Латвії - офіційний державний символ Латвійської Республіки .

опис

Герб Латвійської республіки є пересічений і полурассечёний на блакить , срібло і червлень щит . В лазуровому полі зображено стилізоване золоте висхідний сонце з розбіжними променями, в сріблі - дивиться вліво червлений лев , В червоному полі - дивиться вправо срібний грифон , Що тримає в правій лапі меч. Над щитом три розташовані дугою золоті п'ятикутні зірки. щит підтримують здиблені червлений лев і срібний грифон, що стоять на підставі з зелених дубових гілок, оповитих червоно-сріблясто-червоною стрічкою в співвідношенні кольорів державного прапора .

Використання

Використання герба Латвії регламентовано законом «Про герб Латвії». Розрізняють три різновиди герба: великий, малий розширений і малий герб.

  • Великий герб використовується президентом, парламентом (сеймом), прем'єр-міністром, кабінетом міністрів, міністерствами, Верховним судом, Генеральною прокуратурою, Банком Латвії, а також дипломатичними і консульськими представництвами Латвії.
  • Малий доповнений герб використовується комітетами і комісіями парламенту і кабінету міністрів, а також установам, що знаходяться в безпосередньому підпорядкуванні цих органів влади.
  • Малий герб використовується іншими урядовими установами, муніципальними органами місцевого самоврядування, а також освітніми установами на офіційних документах.

Історія

До проголошення незалежності Латвійської республіки 18 листопада 1918 року герба єдиної Латвії не існувало. Герб, створений графіком Вільгельмом Круміньш (останні корекції зробив професор Ріхард Заріньш ), Об'єднав в собі як символи національної державності Латвії, так і старовинні герби історичних областей країни. Був прийнятий як державний герб 15 червня 1921 року установчими зборами ( латиш. Satversmes sapulce) Латвійської республіки. За радянських часів був замінений на герб Латвійської РСР. Відновлено в лютому 1990 року , Ще як герб Латвійської РСР. Сонце, що сходить у верхній половині геральдичного щита символізує національну державність Латвії. Стилізовані зображення сонця, як знака національної приналежності, використовувалися латиськими стрілками під час Першої світової війни , В якій стрілки брали участь у складі військ Російської імперії . В емблемі, яка як державний символ використовувалася до 15 червня 1921 року, знак сонця зображувався з сімнадцятьма (пізніше дев'ятнадцятьма) променями, число яких, як вважалося, відповідало 17 повітах Латвії. Три золоті зірки над щитом герба символізують три культурно-історичних краю: Курляндию - Земгале (Разом), Видземе і Латгалію . Історичні області Латвії в державному гербі Латвійської республіки відображають давніші геральдичні символи, які з'явилися вже в XVI столітті. Курляндию і Земгале (Західна Латвія) символізує червоний лев з герба герцогства Курляндії і семігалов . У свою чергу Видземе і Латгалію (Східна Латвія) символізує срібний грифон - казковий крилатий звір з тілом лева і головою орла, зображення якого було запозичене з герба Задвінского герцогства .

Історія герба

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация