Героїн для Євросоюзу. Транзит «ЛНР - Україна - Угорщина»

При збереженні існуючої схеми розвитку подій в Донбасі, "ЛНР", "ДНР" і Крим мають всі шанси стати найбільш вигідними ланками в ланцюзі постачань важких наркотиків з Азії в країни Євросоюзу, де відправною точкою «розсилки» стала Угорщина. Фактично, це вже сталося, і молоді донбаські "республіки" можна "привітати" з придбанням звань "заслужених евронаркокурьеров". Через діряві залишки кордону в Україну заходять поки ще сотні кілограмів зілля. При потуранні органів влади та контролю, трафік зросте найближчим часом до критичних обсягів, і припинити поставки стане неможливо. Втім, про проблему відомо і владі і силовикам, але заходи не робляться, так що відкритим залишається питання: хто гріє руки?

Переділ місцевих ринків завершено

Сьогодні можна з упевненістю стверджувати, що в "ЛНР" стався повний "Переформат" наркоринку.

Ті, хто займався поставками і поширенням будь-яких видів наркотиків на території Луганської області до приходу до влади нинішніх "глав", сидять в підвалі, працюють на нову владу чи фізично припинили своє існування.

Колишній луганчанин Ігор, який займав ще півроку назад не найнижчу сходинку в ієрархії луганських ділків, сьогодні сидить на знімній квартирі в Москві, кинувши в Луганську автомобіль і квартиру, нажиті не найбільш чесним способом. Втім, Ігор не сумує, так як за його словами, квартира - "справа така, головне, що живий".

"У Луганську все знали всіх. Як і всюди," бариги "ходили під" мусорами ", а ті в свою чергу щокварталу ходили на поклін поверхом вище. Писали, як і всюди, якісь звіти, малювали показники, вицепляя в основному дрібниця і беззаконня, але в цілому був мир і спокій. Сергійович (Олександр Єфремов - прим. ред.) тримав ситуацію під контролем. Все змінилося в приходом "русского мира". Ополченці голосно заявили про непримиренну війну з наркобізнесом і війну дійсно влаштували. Спочатку прибрали постачальників і оптових розповсюджувачів, потім взялися за дрібних "бариг". Особливо не церемонилися: фігурам більш менш важливіші пропонували працювати на нових "хазяїв", дрібниця - відразу копати окопи. Якщо хто відмовлявся підкоритися - куля. Приблизно протягом декількох місяців весь ринок перейшов під контроль луганської угруповання Плотницького. Я ситуацію довго розглядали, взяв пожитки, гроші в вузлик, і умотал на північ якраз вчасно ", - люб'язно поділився своєю історією з" острова "колишній луганський" наркобарон ".

За словами луганчанина, зараз на території області немає нікого, хто не підкорявся б угрупованню глави "ЛНР" Ігоря Плотницького. Всі контролюючі функції в питаннях транзиту і постачань наркотиків виконують нові для Луганщини люди - найчастіше росіяни, чиїх імен та осіб раніше в Луганській області ніхто не знав.

Втім, є й винятки. Такі, як, наприклад, генеральний прокурор "ЛНР" Заур Ісмаїлов, який раніше працював в прокуратурі Луганської області, а з приходом "русского мира" змінив не тільки "посаду", але придбав ще один вид заробітку - контроль наркотрафіку.

Як повідомив "Острову" інформоване джерело в "ЛНР", громадянин Ісмаїлов активно лобіює інтереси постачальників наркотиків із Середньої Азії, номінально підпорядковується угрупованню Плотницького, але, як показала практика, може і "лівака в кишеню покласти". Про це свідчить один з епізодів війни за трафік усередині "республіки" - арешт отамана косогорі.

Скандали, козаки і «втрачений» героїн отамана

Нагадаємо, як зазначали ЗМІ, отаман Всевеликого війська донського Сергій Косогоров з властивою "воює за правду на Донбасі" козацькому контингенту жадібністю, пішов на конфлікт з теслярські.

Розміри награбованого отамана задовольняти перестали, Косогор захотів більшого. Підсумок закономірний: отаман заарештований і поміщений в один з "ЛНРовскіх" підвалів, а козаки отамана перейшли до нового хазяїна.

«Силовики Плотницького несподівано для всіх" втратили "величезна кількість героїну, конфіскованого у отамана косогорі в Красному Лучі. Як з'ясувалося, козацький отаман і сам був не проти підзаробити на героїні. Невідомо, як Косогор ставився до вживання, але до поширення точно був причетний », - повідомляло джерело.

Паралельно це підтвердив і офіційний джерело, Луганський Інформаційний Центр «ЛНР»: в результаті затримання косогорі вилучено "велику кількість зброї, близько 2 кг наркотичних засобів, документи і готівкові гроші". Однак, як стало відомо "Острову", наведені дані не відповідають дійсності. Так, було вилучено не два, а близько сорока кілограмів героїну, підготовленого для подальшого транспортування і, частково, підготовленого до продажу і вживання.

Сьогодні невідомо, де насправді виявилися ці наркотики, так як силовики, які проводили вилучення, заперечують свою причетність або до розкрадання наркотичних засобів, або до участі в операції. Заступник начальника штабу Корпусу "Народної міліції" "ЛНР" Ігор Ященко заявив, що підрозділи "Народної міліції" "ЛНР" не брали участі "в ліквідації бандформування в Красному Лучі"

"Повідомляю, що дана операція проводилася іншими відомствами - Міністерством держбезпеки і Генеральною прокуратурою", - сказав Ященко. Втім, як МГБ, так і прокуратура також заперечують наявність будь-яких наркотичних засобів і причетність до розкрадання "товару" косогорі, однак, за неперевіреною інформацією, косогоровскій героїн в останній раз "промайнув" в руках "прокурорських". Примітно, що канал поставки наркотиків, знаходиться на території Російської Федерації, гроші досі не отримав. Втім, віддаючи героїн в руки настільки «надійних» бізнес-партнерів як козаки, слід було чекати чогось подібного.

Однак, набагато яскравішим скандалом, ніж втрата "козацького" героїну, відзначилися луганські сусіди з "ДНР".

Так, бойовиками батальйону «Схід» була затримана група громадян Південної Осетії, яка брала участь в боях проти українських силовиків в якості добровольців та учасників батальйону «Схід». У числі затриманих бойовиками «ДНР» осетинів виявився Чочиев Сармат Борисович - син глави адміністрації президента республіки Південна Осетія Чочиєва Бориса Еліозовіча. Конфлікт вирішили полюбовно - осетинів відпустили після втручання чиновників Південної Осетії. Втім, і «ДНР» була зовсім не зацікавлена ​​в ескалації «осетинського» конфлікту, так що вже через кілька днів сам Сармат Борисович заявляв деяким представникам російських ЗМІ про те, що всередині батальйону відбулося якесь «непорозуміння», але «конфлікт вичерпаний».

Як раніше писав на своїй сторінці в Facebook координатор «Інформаційного Опору» Дмитро Тимчук, осетинів затримали через непокори наказом командира батальйону «Схід». Однак, як стало відомо «Острову», затримали «ополченців» зовсім не через свавілля, а через звичайну плутанину і жадібності - осетини виступили в якості посередників в ланцюгу сформувався на території «ДНР» наркотрафіку і потягнули «ковдру на себе» , вважаючи за краще діяти не в рамках домовленостей, а відмиваючи для себе певний відсоток. З огляду на посаду батька Чочиєва, «ДНРовци» поспішили зам'яти питання.

Втім, до кінця приховати інцидент не вийшло, про що і говорить публікація Тимчука.

Європейський ринок для українського героїну

Практично 90% завезених в «ЛНР» і «ДНР» наркотичних речовин з Азії призначається для поставки в країни Центральної Європи, звідки зілля розходиться по Західній Європі і, за неперевіреною інформацією, в США.

Внутрішнє споживання українського ринку - крапля в морі в порівнянні з дозами, призначеними для Європи.

Військові дії на Донбасі дали афганським постачальникам героїну новий коридор - не завжди стовідсотково надійний, але наділений величезною пропускною спроможністю і «широтою розмаху». Те ж саме можна сказати і про Крим, куди наркотики йдуть з моря, пройшовши до цього шлях через Таджикистан, Азербайджан і Абхазію.

Трафік опіатів через «ЛНР» і «ДНР» в Україні зростає щодня з геометричною прогресією. У зв'язку з цим, у багатьох виникає питання: українські силовики не можуть або не хочуть припинити транзит героїну? Такий же точно питання напрошується і до колег українців, які працюють на території країн Європейського союзу і Шенгенської зони.

Як повідомив «Острову» джерело в українських силових структурах, які завозять величезними партіями на території Донбасівських «республік» героїн призначається для поставки в Угорщину, звідки розтікається по всій території Центральної та Західної Європи. Сьогодні відзначається збільшення кількості поставок наркотиків з території України до Угорщини, так як канал уже налагоджений і перевірений і, якщо перші поставки можна було назвати пробними, то вже завтра транзит буде повномасштабним.

Логічним буде припустити, що зростання наркотрафіку з України в Європу аж ніяк не входить в програму євроінтеграційних реформ українського уряду.

Нагадаємо, одним з основних вимог європейських партнерів до України є, якщо не повна перемога, то хоча б непримиренна боротьба з корупцією. У зв'язку з цим варто зазначити, що проблема неконтрольованого розповсюдження наркотичних речовин на території держави стає можливою саме завдяки корупційної складової.

Історично доведено, що наркобізнес - проблема слабкого держави, яка здатна здійснювати контроль знаходяться під юрисдикцією територій, і мова зовсім не про неконтрольованих «ЛНР» і «ДНР», а сотнях кілометрів українських територій, за якими наркотики їдуть в ЄС. Також не варто забувати, що одним з найпотужніших чинників виникнення наркобізнесу є політична і економічна нестабільність. У випадку з Україною - це війна. Історії відомі приклади, коли величезні фінансові ресурси, отримані від виробництва і транспортування наркотиків, використовувалися для досягнення певних політичних цілей. Так, в Колумбії, Перу, Афганістані гроші, отримані шляхом реалізації наркотичних речовин, прямували на придбання зброї, яке використовувалося для розв'язання і підтримки збройних конфліктів.

На тлі нездатності (або небажання?) Українського уряду взяти ситуацію під контроль і враховуючи напрям зовнішньої політики держави, можливо, прийшов час звернутися за допомогою і координувати дії з правоохоронцями країн Європейського союзу? Наприклад, Європейська поліцейська організація, яка ставить одним з головних завдань боротьбу з поширенням наркотиків на території ЄС, як мінімум повинна бути зацікавленою в координації дій та обміну інформацією з правоохоронцями країни, що є одним з найважливіших ланок у ланцюзі наркотрафіку.

Так чи інакше, сьогодні азіатський героїн продовжує практично безперешкодно проникати на ринки Євросоюзу, проходячи через Україну, і спостерігається стійка тенденція до збільшення кількості поставок, так що закономірним є питання: для чого ЄС в односторонньому порядку відкрив ринки для України - для сільгосппродукції або афганського героїну ?

Остап Городенко, ОстроВ м.Луганськ


Втім, про проблему відомо і владі і силовикам, але заходи не робляться, так що відкритим залишається питання: хто гріє руки?
У зв'язку з цим, у багатьох виникає питання: українські силовики не можуть або не хочуть припинити транзит героїну?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация