Геть овочеві салати! Гуляш повертається!

Ось що про це говорило «Радіо Прага» та липні 2001 року:

«Мабуть зовсім не враховуючи специфіку способу приготування чеських страв, працівники Міністерства охорони здоров'я видали положення, згідно з яким блюдо, яке офіціант запропонує відвідувачу в ресторані, має бути приготовлено не більше ніж три години тому. Гігієністи тепер обходять ресторани, кафе і забігайлівки і роблять перевірки. Кухарі, як ці з ресторану під назвою «Чеська кухня», дивуються:

- Це дурне становище. Його придумали ті, хто в справі взагалі не розбирається. Адже куди це годиться - викидати не проданого!

Чи можна взагалі дотримуватися такий стан?

- Ну, якщо приготоване вдасться продати, то це положення дотримати можна. А інакше, у нас є так званий шокер, пристрій, який швидко охолоджує їжу. Потім її можна зберігати ще протягом двох - трьох днів.

Все не так просто Все не так просто. Приготовлені рано вранці соуси, згідно з положенням, не можна подавати в другій половині дня. У кухарів не піднімається рука вилити решту соуси і супи геть, доводиться готувати менше. Таким чином, о пів на другу ваш улюблений гуляш або «свічкова» (печеня з вирізки) ви вже не отримаєте. На протести здивованих кухарів гігієністи відповідають: «варіть по два рази в день».

Як було насправді? Зникли традиційні страви з чеських ресторанів? Звичайно, не зовсім. Насправді, стало набагато менше закладів, що пропонують «свічкова» або гуляш. На чеську кухню тепер заманюють тільки закладу з великим потоком народу, де дійсно продадуть свежеприготовленную величезну каструлю гуляшу протягом трьох годин, або багаті ресторани, які змогли купити дороге обладнання, так звані «шокери», здатні миттєво заморозити приготовлену їжу. Потім є третя група ресторанів і кафе - це ті, яким наплювати на діючі гігієнічні норми.

Але до чого тут Євросоюз?

Брюссельські чиновники придумали гігієнічні норми, які повинні дотримуватися всюди в Європі. Чехія, як дівчинка-відмінниця, виконала побажання Брюсселя до останнього. Однак тільки через п'ять років з'ясувалося, що чеські чиновники вели себе напередодні вступу в ЄС не просто як хлопчики чи дівчатка - відмінники, а скоріше як ударники соціалістичної праці. Чехи не просто виконали план на 100 відсотків, а перевиконали його на всіх 300. Чеський мінохоронздоров'я ввів до постанови цілий ряд положень, які Брюссель зовсім не вимагав. Наприклад, чеська норма наказувала, що у всіх барах, кафе, ресторанах або столових повинні були бути окремі туалети для відвідувачів і персоналу. Далі скрізь повинні були бути безконтактні автоматичні крани. Продовжує міністр торгівлі Мартін Ржиман:

«Наприклад, чеське постанову наказувало, що в закладі повинна текти гаряча вода температури 45 градусів. У постанові ЄС про це нічого не говориться. Або, згідно чеської нормі, кожен працівник на кухні повинен мати 2 квадратних метра простору і 15 кубічних метрів повітря. Причому в постанові ЄС всього лише написано, що працівник повинен має достатньо місця ».

Якщо на кухні працюють з сирими яйцями, це можна робити тільки на спеціально огородженому місці, так щоб яйця були відокремлені від інших продуктів. Приготована їжа не сміє охолонути до температури нижче 65 градусів, і блюдо можна подавати після 4 годин, що минули від його приготування. І так далі ... Кажуть, що якщо виконати всі вимоги, на кухні набагато чистіше, ніж в операційній.

Минулого тижня постанову було скасовано. Виявляється, що, мовляв, чеські гігієнічні норми найсуворіші в Європі, і сенсу в цьому немає. Теоретично, чеські кухарі мали за цей час стати просто зразково чепурною. Стали? Відповідає Мирка Лупріхова, голова Спілки власників ресторанів:

«Члени нашого союзу, власники ресторанів, розділилися на дві групи. Деякі вклали великі гроші, щоб виконати всі вимоги. Деякі вирішили нічого не робити і чекати, і вони виявилися у виграші. Ті, хто були чесні, тепер шкодують про витрачені гроші ».

Вкладати гроші довелося і державі, пояснює міністр Мартін Ржиман.

«Економісти це називають« втоплені витрати ». З цим вже нічого не поробиш. Ми порахували, що, наприклад, тільки в шкільних їдальнях було витрачено 25 млрд. Крон, заради того, щоб столові відповідали нашим жорстким гігієнічним нормам. Ці гроші могли бути витрачені більш розумно ».

І що це все означає для любителів гуляшу? Геть овочеві салати, це не наше! Гуляш і «свічкова» повертаються!

Чи можна взагалі дотримуватися такий стан?
Як було насправді?
Зникли традиційні страви з чеських ресторанів?
Але до чого тут Євросоюз?
Стали?
І що це все означає для любителів гуляшу?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация