ГИБДД почала розсилати "листи щастя" в інші країни

Фото: ТАСС / Володимир Астапкович

Росія веде переговори з іншими державами про взаємний обмін даними з приводу порушень ПДР, розповів M24.ru заступник міністра внутрішніх справ Віктор Кір'янов. За даними прес-служби ДАІ РФ, іноземним водіям за перше півріччя 2014 року виписали майже 700 тисяч штрафів. Угоди підписано відповідні угоди з Білоруссю, Вірменією, Казахстаном, Киргизією і Таджикистаном.

"З кожною державою підписується окрема угода, ми цю роботу розпочали, - пояснив Кирьянов. - Хтось погоджується, наприклад, Білорусія, хтось явно не хоче. З фінами, наприклад, не виходить поки. Ми готові співпрацювати з усіма країнами, але поки процес іде важко ".

Тим часом, як розповів M24.ru начальник управління наглядової діяльності ГИБДД РФ полковник поліції Олександр Борисов, Державтоінспекція вже виписує адміністративні штрафи іноземцям, які тимчасово в'їхали на територію Росії на своїх автомобілях. Базу даних цих машин веде митниця. "Якщо іноземний громадянин порушив правила дорожнього руху на території Росії, наші співробітники складають відносно порушника адміністративний матеріал, за результатами розгляду якого постанова вручається порушнику або надсилається йому поштою", - сказав Борисов.

Обмін даними про автомобілі між митницею і ГИБДД вже налагоджений в електронному вигляді. Якщо ж іноземний водій не оплачує штрафи, у нього можуть бути проблеми з наступним в'їздом в Росію, наприклад, коли він подасть заяву на візу.

Відзначимо, що листи ГИБДД відправляє всім, в тому числі власникам наповнили Москву машин з прибалтійськими номерами. Однак тільки з деякими країнами-сусідами у ГИБДД є угоди про взаємне визнання рішень у справах про адміністративні правопорушення. Йдеться про Білорусії, Вірменії, Казахстані, Киргизії і Таджикистані. Боржників по штрафам в цих країнах шукає не тільки російська Державтоінспекція, а й місцева. Більш того, якщо автолюбитель позбавлений водійських прав в нашій країні, то він не може сісти за кермо і в своїй. Оплата штрафів боржників в інших країнах поки залишається на їх совісті.

У прес-службі Гоставтоінспекціі M24.ru додали, що за перше півріччя 2014 року іноземні водії в Росії здійснили майже 700 тисяч порушень ПДР. За весь 2013 рік іноземців оштрафували більше 1 млн разів. У прес-службі ДАІ, правда, не змогли уточнити, скільки приїжджих оплатили штрафні квитанції.

Нагадаємо, що на оскарження штрафу ГИБДД дається 10 днів, ще 60 днів - на його оплату. Після цього постанова про адміністративне покарання направляється судовим приставам, які починають його примусове стягнення. При цьому за два неоплачених адміністративних штрафу іноземця можуть видворити з країни, а за ухилення від оплати - не пустити в Росію знову. До слова, ці правила діють, тільки якщо водій отримав квитанцію прямо в руки. А ось "лист щастя" з камери повинно вступати в силу тільки після того, як порушник отримав його поштою. Так як комплекси фотовідеофіксації практично замінили співробітників ГИБДД в виявленні порушників, особливо в Москві, іноземці до останнього часу залишалися безкарними. При цьому камери давно фіксують іноземні реєстраційні знаки - а ось відправити "листи щастя" до останнього часу не було куди. Тому Москву заполонили авто з прибалтійськими номерами, які не дотримуються правила дорожнього руху. Незважаючи на те, що машини в РФ без "розмитнення" можна ввозити на строк до року. Однак іноземці нелегально продають їх, в основному, приватним візників.

З такими порушниками почали боротьбу з усіх боків. У серпні 2014 року набули чинності поправки до правил дорожнього руху з приводу власників машин з іноземними номерами. Їх зобов'язали возити з собою документи з відмітками митниці, які підтверджують тимчасове ввезення машини. Якщо цих документів немає - порушнику загрожує штраф від 1,5 до 2,5 тисячі рублів з конфіскацією транспортного засобу чи без неї. Крім того, іноземець не має право передавати свою машину іншому водієві, за це він повинен буде заплатити такий же штраф.

Заступник голови комітету Держдуми з конституційного законодавства і держбудівництва В'ячеслав Лисаков вважає, що внесення в базу митниці всіх машин, які в'їжджають в країну строком на рік, і доступ до цієї бази співробітників ГИБДД дозволить істотно зменшити кількість порушень серед іноземних водіїв. "Зараз водій, який затримався в країні більш ніж на рік, має право продовжити на митниці термін користування машиною без сплати податків. Але якщо він не сплатить штраф - ніхто його до управління машиною не допустить", - підкреслив парламентарій.

Керівник Федерації автовласників Росії (ФАР) Сергій Канаєв підтвердив, що водії з ряду країн СНД дійсно отримують у себе на батьківщині штрафи з РФ. "Тому вони і купують машини з прибалтійськими номерами", - сказав він.

Що стосується європейських країн, на думку Канаєва, навряд чи вони, з огляду на санкції, найближчим часом будуть підписувати з Росією договори про взаємне визнання рішень в адміністративних справах. "Але стягувати штрафи з іноземців без допомоги місцевих чиновників, просто висилаючи листи з Росії поштою, досить складно", - вважає експерт.

При цьому на думку Канаєва, закривати в'їзд в країну іноземцям-порушникам не варто. "Краще дати їм можливість заплатити штраф, наприклад, на митниці", - сказав він.

Марина Курганська, Маргарита Верховская

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация