Гібридна війна Росії проти Заходу почалася на полі битви України

Реваншизм Росії (   фашистська держава   , Визнане 27 Реваншизм Росії ( фашистська держава , Визнане 27.01.15 Верховною Радою країною-агресором) поширився далеко за межі військових дій на Донбасі. Цей гібридний конфлікт перекроїв баланс сил у Східній Європі і призвів до протистояння двох найбільших світових ядерних держав.

«Коли одна країна може втручатися у вибори в іншій країні - це війна», - заявила Ніккі Хейлі, посол США в ООН, маючи на увазі інформацію про втручання Росії в американські президентські вибори в США в 2016 році.

Росія вже майже чотири роки вдосконалює методи своєї гри, ведучи гібридну війну в Україні. Тому, коли мова заходить про війну Росії проти Заходу, починати аналізувати ситуацію потрібно з України. «Ми повинні, нарешті, прокинутися і об'єднатися проти цієї імперіалістичної нео-червоної загрози, що виходить для всього вільного світу від нинішньої кремлівської адміністрації», - заявив Павло Клімкін, міністр закордонних справ України.

У березні 2014 року в Крим були введені пересічні російські військові - «зелені чоловічки». Нічого подібне між Росією і Заходом ніколи не було. Через місяць Росія окупувала східну частину Донбасу. Війна, яка триває досі, поряд із захопленням кримських земель, - це неприкриті атаки Росії проти західних демократій, гамбіт, покликаний докорінно змінити світовий порядок після Другої світової війни.

«Росія розв'язала конфлікт на Донбасі, неодноразово порушувала повітряний простір кількох європейських держав, проводила кампанії по кібер-шпигунства. Дії Росії загрожують світового порядку », - заявила напередодні прем'єр-міністр Великобританії Тереза ​​Мей.

насувається загроза

Війна в Україні - це не громадянський конфлікт. Це було і є російське вторгнення.

«Це не етнічний і не внутрішній конфлікт місцевих жителів. Це конфлікт, в якому однією зі сторін командують російські військові і контролюють всі, що там відбувається », - заявив спеціальний представник США Курт Волкер.

Крім того, війна вже не просто регіональний конфлікт. Зараз Україна знаходиться на стику різних геополітичних інтересів. Так Україна стане ключовим пунктом на китайському паневразійском транспортному маршруті «Новий шовковий шлях». Згідно китайській ініціативі, український портове місто Одеса повинен стати важливою точкою для торгівлі Китаю з Європою. Китайські інвестиції в Україну вже ростуть. На недавньому форумі в Києві посол КНР в Україні Ду Вей заявив, що проект «Один пояс, один шлях» буде «немислимий» без участі України. Тому зараз неясно, наскільки Китай залишиться толерантним по відношенню до триваючої російської агресії в Україні.

Вітчизняна війна на сході України триває вже чотири роки, по обидва боки від лінії фронту, як і раніше гинуть солдати і мирні жителі. Цей заморожений конфлікт, жертвами якого стали вже понад 10 000 українців, створив також довгострокову гуманітарну катастрофу, яка торкнеться мільйонів людей.

Незважаючи на угоду про припинення вогню в лютому 2015 року, відомого як «Мінськ-2», війна не закінчена. Організації з безпеки і співпраці в Європі (ОБСЄ) доручено контролювати дотримання сторонами «режиму тиші». Тільки в цьому році спостерігачі ОБСЄ зафіксували понад 325 000 порушень перемир'я. Щоб було зрозуміло, кожне порушення «режиму тиші» - це не поодинокий постріл, це ціла серія артобстрілів.

Цей конфлікт, як Дамоклів меч, завис над Східною Європою. Щоб заспокоїти своїх східних членів, НАТО зараз збільшує військову присутність в усьому регіоні, також Західний альянс став частіше проводити військові навчання. Проте, багато східноєвропейських країн розглядають військову агресію Росії в Україні як потенційну загрозу своїй національній безпеці. Країни Балтії - Естонія, Литва і Латвія - зараз є одними з найбільш швидко мілітарізіруются країн на землі.

Польща, що межує з Україною, також нарощує свої збройні сили і збільшує і військові витрати. У 2016 році глава Міноборони Польщі Антоні Макеревіч сказав: «Ніколи, з часів Другої світової війни, ми не стикалися з такою ситуацією. Росія не приховує своїх агресивних намірів ні по відношенню до України, чию територію вона окуповує, ні по відношенню до інших країн регіону, включаючи Польщу. Ця ситуація безпрецедентна. Ми повинні ставитися до Росії як до найбільшій загрозі миру в Європі ».

загрузка ...

гібридна наддержава

США і його союзники по НАТО все разом чинять тиск на Росію. «Кремль не має наміру брати участь в повномасштабному конфлікті з Північноатлантичним альянсом. Росія розуміє, що її технологічна та економічна відсталість призведе до швидкої поразки », - йдеться в доповіді Національного інституту стратегічних досліджень України.

Військові арсенали НАТО перевершують російські. Але, не дивлячись на свої слабкі сторони, Росія є гібридної наддержавою. Російські пропагандистські глашатаї, такі як RT і Sputnik, маскуються як джерела, що пропонують неупереджену альтернативну інформацію. Тереза ​​Мей, британський прем'єр-міністр, заявила, що Росія прагне «зробити з інформації зброю» шляхом «створення державних ЗМІ для виробництва фейкових сюжетів в спробі посіяти розбрат на Заході і підірвати наші інститути влади».

В тему - Росія оголошена головним ворогом Європи і Америки

Росія побудувала всесвітню імперію пропаганди, яка, завдяки Інтернету і соціальних мереж, здатна працювати напряму цивільне населення проти російських противників. Ось, що сказано в доповіді Національного інституту стратегічних досліджень України: «Не маючи достатніх можливостей для встановлення навіть регіонального панування, але маючи амбітні ревізіоністські плани щодо свого світового впливу, Росія доклала великих зусиль, щоб зруйнувати основи влади західної цивілізації»

Порохова бочка

Дві підтримувані Росією сепаратистські території на сході України є одними з найбільш мілітаризованих ділянок на землі. За словами представників української розвідки, у об'єднаних російсько-сепаратистських сил на сході України в розпорядженні 675 танків, з яких близько 500 - діючі.

«Росія заявляє, що« їх там немає », незважаючи на те, що у них там - до 500 танків. Це в чотири рази більше, ніж має британська армія. Крім того, сотні одиниць інших важких озброєнь і тисячі російських військових і найманців », - розповів міністр закордонних справ України Клімкін.

За словами Кремля, сепаратисти нібито викрали вміст українських військових баз на Донбасі. Але, незважаючи на цю заяву, Москва постачає сепаратистів на сході України зброєю, грошима, військовою технікою і військовими - в основному, для командування і контролю.

Київ називає Росію «країною-агресором» і спеціально реформував свою армію для захисту від вторгнення Росії зі сходу. Київ також реструктуризував свій військово-промисловий комплекс, ставши при цьому до лав провідних світових експортерів зброї.

В тему - Україна ніколи не пробачить Росії, помста буде безжальною - Невзоров

Чотири роки тому Україна мала збройні сили, покалічені десятиліттями корупції при проросійському уряді в Києві. Але в даний час в зоні бойових діях з боку України знаходяться близько 250 тисяч військовослужбовців, резервний корпус - ще близько 80 тисяч осіб. Що стосується людських ресурсів, то серед європейських країн тільки у Росії солдат більше, ніж в Україні.

Після майже чотирьох років російсько-український конфлікт зупинився на стадії «траншейною війни». Жодна зі сторін не бореться за те, щоб зайняти нову територію або знищити ворога. Проте, конфлікт залишається пороховою бочкою, яка може вибухнути в будь-який момент і призвести до пожежі в інших регіонах.

«Україна має вирішальне значення для президента Росії Володимира Путіна, - розповів директор Польського інституту міжнародних відносин Славомір Дебскі. - Президент Росії смертна, і він прекрасно знає, що його запам'ятають або як російського лідера, який програв Україні, або як того, хто переміг України. Тому він буде використовувати всі можливі засоби, щоб ні у кого не залишилося сумнівів, хто саме є переможцем. З точки зору Путіна, переможцем повинен бути він ».

Нолан Петерсон, The Daily Signal (США)

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация