«Гібридна угода» по Україні Заходу з Росією припинена

  1. П'ять небезпечних кроків Заходу назустріч Путіну
  2. англосаксонський дует

Фото: facenews.ua

Про остаточну зупинку цього процесу говорити все ж не доводиться. У тому числі і тому, що одним з основних двигунів цього дрейфу виступав і продовжує виступати президент США Трамп. І нові санкції, і "Кримська декларація" з'явилася саме тому, що політичні інститути США змушені були реагувати. І виконувати свої прямі обов'язки - оберігати і захищати засадничі принципи демократичного устрою в США і основи міжнародної безпеки в світі в цілому.

заздалегідь гарантуючи провал Трампа на зустрічі Путіна з поясненням причин цього провалу, я тоді ж констатував: навіть в разі помилок і / або невиправданих обіцянок з боку президента Трампа в Гельсінкі самі по собі ці помилки і обіцянки не здатні поміняти курс державних інститутів США і Альянсу.

Опублікувавши «Кримську декларацію» і підготував два великих пакета серйозних санкцій проти РФ Америка знову підтвердила силу своїх інститутів. І те, що при будь-яких помилках президентів державні інститути США працюють «як годинник», страхуючи при необхідності державну лінію від недоробок того чи іншого глави держави.

П'ять небезпечних кроків Заходу назустріч Путіну

Ці кроки Держдепу виявилися дуже своєчасними ще й тому, що влітку з боку відразу декількох країн Заходу були зроблені практичні кроки по руйнуванню поки ще міцною стіни політичної блокади Кремля. Які, на жаль, складалися в тривожну тенденцію. І в цих умовах було дуже важливо чітко позначити позицію США як лідера західного світу, країни-лідера НАТО.

1. У червні величезний резонанс викликала пропозиція Трампа повернути Росію в "Велику вісімку". Не чекаючи виконання Москвою вимог Заходу. «Чому у нас є зустріч, а Росії за столом немає ?! Росія повинна бути на зустрічі, вона повинна бути її частиною. Ви знаєте, подобається вам чи ні, і це може бути політично некоректним, але у нас є світ, яким треба управляти. А ця «сімка», яка була «вісімкою», викинула Росію. Вони повинні повернути Росію назад », заявив напередодні саміту G7 в Канаді Дональд Трамп.

2. Прем'єр Італії Джозеппе Конте оперативно підтримав заклик американського президента повернути Росію в "Велику вісімку" прямо тут і зараз. Більш того, що прийшли до влади в Італії проросійські популісти будуть і далі послідовно розмивати крихкий консенсус країн Заходу по збереження санкцій проти їхнього спільного ворога - Росії.

Ще одним підтвердженням цього стала позиція Італії з лобіювання інтересів "Газпрому". Позиціях якого в Європі сильно загрожує газопровід TANAP, який тягнуть в Європу Азербайджан і Туреччина. Їх труба має скласти конкуренцію поставкам "Газпрому" і перекроїти енергетичну карту Старого Світу. Завершальний третій ділянку газопроводу - з Туреччини в Італію - повинен бути побудований в 2020 році. Але Італія на його будівництво не дає добро. Міністр екології уряду Італії, радикально оновленого після перемоги популістів на недавніх виборах, заявив в червні, що будівництво третьої фази газопроводу конкурентів російського монополіста "на сьогоднішній день виглядає безглуздим".

3. Зате дуже своєчасним і необхідним в ЄС бачать будівництво другої нитки "Північного потоку" (СП-2). Ще в травні будівництво цього газопроводу почалося в Німеччині. Сталося це на тлі констатацій німецького канцлера Меркель про те, що цей проект є політичним і потрібно гарантувати інтереси України як найбільшого транзитера російського газу.

Ці декларації викликали велике наснагу у Києва. Але ніяких практіческіхшагов для припинення будівництва цього потоку не зробили ні Німеччина, ні інші країни ЄС.

4. Візит Путіна до Відня і його привітний прийом президентом і канцлером Австрії були в повній мірі використані Кремлем для демонстрації того, що російське керівництво нібито готові приймати в Європі. Ефект виявився настільки великим, що на минулому тижні Путін вдруге відвідав Австрію. Погостювавши на весілля тамтешньої глави МЗС і послідовного лобіста скасування санкцій проти Росії Карін Кнайсль.

5. Ще одним великим успіхом Росії в багатоходівці по виходу з зовнішньополітичної ізоляції стало участь французького президента Макрона в економічному форумі в Петербурзі.

Підтримати розвиток економічних зв'язків з РФ разом з Макрона прибутку 60 керівників французьких компаній. У тому числі нафтовий Total і енергетичної Engie, у яких з економічної складової нерозривно йде там сама "політична компонента". Так, Engie - один з партнерів в проекті "Північного потоку-2". А Total бере активну участь в проектах по зрідженому газу в російській Арктиці у співпраці з російською компанією «Новатек» під керівництвом Геннадія Тимченко, який знаходиться під санкціями.

При цьому, в заявах Макрона в Петербурзі було видно явну відмінність навіть від його виступу на минулорічній Версальської конференції. Тоді Макрон в присутності Путіна жорстко висловився про втручання РФ у виборчу кампанію і про пропаганду російських медіа в Європі. На цей раз лідер країни-учасниці "Нормандського формату" подібні теми на форумі не піднімав. Як не піднімав їх і під час двох своїх візитів до Росії під час проведення там Чемпіонату світу з футболу. Коли на противагу лідерам провідних країн світу, які проігнорували цей чемпіонат, французький президент двічі приїжджав подивитися матчі французької збірної.

англосаксонський дует

З європейських країн лише Великобританія повністю підтримала нові санкції США проти Росії. Міністр закордонних справ цієї країни Джеремі Хант закликав країни ЄС наслідувати приклад США і накласти більш жорсткі санкції на Росію у зв'язку з застосуванням хімічної зброї під час нападу в Солсбері на Сергія і Юлію Скрипаль.

Однак цей заклик в реальність не втілиться. Більш реалістичною видається позиція депутата британського парламенту від Консервативної партії Боба Сілі. Який припустив, що Європа навряд чи об'єднається проти Росії. Частково це результат того, що політична війна Путіна приносить плоди. Він нацьковує європейські країни друг на друга. Він намагається послабити і НАТО, і ЄС, створити розкол між США і Європою і створити російську сферу впливу в Східній Європі.

Наприклад, вказав Боб Сілі, путінська партія "Єдина Росія" підтримує тісні зв'язки з двома колишніми маргінальними угрупованнями, які зараз входять в уряду Австрії та Італії. Путін зміцнює зв'язки з Грецією, Угорщиною та Туреччиною. Російські гроші - як брудні, так і чисті - важливі для Кіпру. Французький "Національний Фронт" отримував позики від Росії. Росія підтримує політиків в Європейському парламенті, налаштованих проти ЄС як лівого, так і правого спрямування.

Тому, швидше за все, Великобританія так і залишиться єдиною з провідних країн ЄС, хто "цілком і повністю" підтримає ініціативу США з новими санкціями проти РФ. Хоча, безумовно, до неї приєднаються і члени ЄС зі Східної Європи, особливо Польща та країни Балтії.

«Чому у нас є зустріч, а Росії за столом немає ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация