Гидота похоті. 1. Уява

Георгій Сергацкій

(З книги «Зворотний бік любові, або Досвід трепанації гріха ...»)

»)

Скажи мені, де кохання початок?

Розум, серце ль життя їй дарувало?

І чим харчуватися їй личить?

У. Шекспір

Тепер я мовчу про гидоти,

яка прихована у плоті, пам'ятаючи про

тому тваринному бажанні і свербінні. Усе

це виразні ознаки первородного

гріха.

М. Лютер

«Уява - основний дар людської свідомості» (К. Робінсон), «єдина колиска задоволення». Без нього «все, що залишається - фізичний акт, тупий, паскудний і грубий» (А. де Сад). «Уява компенсує неповноту наших відчуттів» (А. Августин). «Уява важливіша за знання» (А. Ейнштейн). «У людей справжній статевий орган - це їх мозок» (Д. Джонстон). Мозок має деякий «приладом для вимірювання рівня задоволення» (Д. Міллер). Тому «мозок - другий мій улюблений орган» (В. Аллен).

«У дослідженні похоті значення мають не самі дії, а думки, які за ними стоять» (С. Блекберн). "Якби не уява , Чоловік був би так само щасливий в обіймах покоївки, як і в обіймах герцогині »(С. Джонсон). «Насильство в чому є фізіологічним процесом, але відбувається воно в психологічному контексті» (Р. Мей). «Сластолюбство, так само як і література, що не інстинкт, а справжнє творіння людини. І в тому, і в іншому випадках найголовніше - уява . Чому б психіатрів не вивчати ласолюбство з цієї точки зору, подібно до того як вивчається літературний жанр, який має свої витоки, свої закони, свою еволюцію і свої кордони? »(Х. Ортега-і-Гассет).

«Любов позбавлена ​​очей тому, що користується інтелектом» (П. Мірандела). «Уява безперестанку обманює нас, показуючи нам все кращим або гіршим, ніж воно є насправді» (П. Буаст). «Почуття будить в нас думка - з цим усі згодні; але ось з тим, що думка будить почуття, погодяться далеко не все, але ж це не менш правильно! »(Н. Шамфор).

«Є дві причини хтивості - тіло і уява . Тіла легко протистояти, уяві ж, яке діє на тіло, дуже важко »(Л. Толстой). За Юму, почуття і думки людини є сильними або слабкими в залежності від уяви. «Любов - полотно, представлений нам природою і розписаний уявою» (Вольтер). «Хтивість є не що інше, як владолюбство, розігране на жіночих принадах» (В. Ключевський).

По Фрейду, тільки фізичне приниження об'єкта кохання дає людині можливість реалізувати статевий почуття. «Для чоловіки приваблива жінка - для жінки привабливий чоловік - це видобуток, якій вони є друг для друга »(Е. Фромм). «Фантазія живе в двох істот, і кожне допомагає іншому - чоловік жінці і навпаки» (Ф. Парацельс). «... Причиною привабливості іншої людини, яку ми відчуваємо, і навіть його чарівності є спроектований на нього зміст нашої психіки» (Д. Станфорд). «... Ненависть до іншої особистості зосереджується на її рисах, які індивідуум вибудував у власному бутті ...». «Найбільш ненависні боку особи, яка є об'єктом ототожнення, висуваються вперед, схильні до глузування, презирства або ненависті за допомогою уособлення» (Р. Лейнг). «... Сексуальність огидна за своєю суттю», а «любов містить у собі ідею покори і деперсоналізації, яка (мені) нестерпна» (А. Арто).

«У жінки, якій байдужий або тим більше антипатичний чоловік, оргазм зазвичай не виникає. Як стверджують сексологи, для отримання оргазму жінка повинна бачити в чоловікові якщо не героя, то вже, в усякому разі, людини, до якого вона відчуває повагу і отримує відповідь увагу до себе. А чоловік, який опинився в її ліжку волею обставин і не змушує її серце битися швидше, або, по крайней мірі - не розбурхує її своєю силою, високим соціальним становищем - приречений якщо не залишити її байдужою, то і не довести до найголовнішого моменту. Моменту, заради якого вже варто жити на цьому світі, цього вибуху і потрясіння, цього виверження вулкана »(Ю. Левченко). «Знайдеться і одержима німфоманія фурія з нелюдськи розрослася чуттєвістю, якій бруд і відраза служать похітливими насолодами (С. Пшибишевський).

«Відповідність своєму призначенню - сутність будь-якої краси, без нього краси не буває» (Д. Леопарді). «Краса - це форма доцільності предмета, оскільки вона сприймається в ньому без уявлення мети» (І. Кант). «Коли ми говоримо про любов, її треба розуміти як бажання краси» (М. Фічіно). «Любов це прагнення до продовження роду при посередництві і за допомогою краси» (Сократ). «По відношенню до предмету задоволення« краса функціонує як ціннісний знак »(Ж. Бодрійяр).

«Еротичне уяву завжди значно багатше і різноманітніше реального сексуальної поведінки особистості, воно включає цілий ряд незвичайних, заборонених або засуджених дій» (Л. Акімова). Напруження пристрасті залежить від ступеня дисонансу у свідомості власної скверни з достоїнствами об'єкта її застосування. «У будь-якому випадку любов починається з гри уяви, потім постійно підживлюється їм і підтримується зусиллями того ж уяви» (В. Гітін).

«Любов - є бажання насолоджуватися красою» (М. Фічіно). «Боготвореніе закладено в культі чоловічої любові» (Іоан Златоуст). «Потяг до прекрасного і любов взаємно дають життя один одному» (Г. Флобер). «Любов - апетит (прагнення) до краси» (італ.). «Якщо потворне необхідно красі» (У. Еко), щоб підкреслити її, то в злягання краса необхідна потворного, щоб посилити спеку в промежині і зміцнити ерекцію, тобто «полюбити». «У чоловіки надлишок уяви може підміняти реальний чуттєвий досвід. У жінки - при відсутності в її природі чоловічого елемента - уяву зазвичай буває відносно бідним; судячи з усього, саме цією особливістю в чималому ступені і пояснюється цнотливість більшості жінок »(Х. Ортега-і-Гассет).

«Нове й оригінальне в« Діалогах »Леона Ебрео полягає у розвитку ідеї про естетичну природу любові. Любов - це бажання і вічні пошуки краси ... для любові необхідні дві обов'язкові умови: наявність краси в предметі любові і усвідомлення його відсутності в люблячому. Чим вище усвідомлення цієї відсутності, тим вище ступінь любові »(В. Шестаков). «Краса необхідна для народження любові» (Стендаль). Адже чим брудніше сприймає сам себе суб'єкт, тим привабливіше об'єкт, тим міцніше ерекція, вище ступінь осквернення і подяку мерзотника. А це і є любов! «Щоб уникнути мук, пов'язаних з відсутністю краси, і щоб радіти їй без страждань, придворний повинен розумом направити все своє бажання від тіла до однієї лише красу і якомога більше споглядати просту і чисту красу саму по собі, відволікаючи її в уяві від усякої матерії »(Б. Кастільоне).

«Осередком краси є людське обличчя. Воно як би «інтегрує» силу впливу всіх форм тіла, віддаючи глибоко індивідуальну характеристику. Особа - це естетично втілення сутності людини, зовнішнє буття внутрішніх інтимних порухів душі »(К. Василів). Особа, як втілення особистості, - самий привабливий об'єкт людської анально-генітальної «любові». «Наші недоліки так і рвуться до чужих достоїнств» (Г. Малкін).

На ранній стадії спермотоксикозу «фізичному порушення може передувати розумовийпроцес передчуття, очікування або поглощенности їм» (Х. Каплан). «За дозрілим генітальним лібідо» (А. Андреас-Саломе) коштує «завищене сексуальне оцінювання» (З. Фрейд). «Сильніше за все збуджує передчуття: робота уяви грає не меншу роль, ніж реальні дії» (Е. Кащенко). «Споконвічні перешкоди, що заважають швидкому сексуальному зближенню двох люблячих людей, т. Е. Перешкоди, які так властиві всім вищим цивілізаціям, наділяють для нас коханої людини незліченними достоїнствами і оточують його або її ореолом священної і незбагненною привабливості» (Б. Малиновський).

«Кожен повинен погодитися, що то судження про красу, до якого домішується хоч найменший інтерес, по суті своїй дуже пристрасно і не є чистим судженням смаку» (І. Кант). «Жахливо те, що краса є не тільки страшна, але і таємнича річ. Тут диявол з Богом бореться, а поле битви - серця людей »(Ф. Достоєвський).

Як і пастирськи. «Отруйні випаровування розрослося чудовиська заволікають свідомість, і воно, зачароване їм, починає догоджати його картинами, в яких мучительство, потворність і страх все більше займають місце подяки, краси і блаженства» (Ф. Козирєв). «Уява є моторошної, небезпечною в нас не тільки тому, що ми не в змозі регулювати її, а й тому, що для уяви немає меж, що ми втрачаємо відчуття реальності, втрачаємо підсвідомий контроль інстинкту самозбереження, віддаємося нашим поривам, як би тішимося ними ». «Ця влада уяви тим небезпечніша, що вона в той же час дарує душі вищу насолоду» (В. Зеньковський).

По-науковому. «У обох статей злиття ніжних і еротичних елементів об'єктних відносин надає велику глибину і складність ідеалізації поверхні тіла.

Тіло партнера стає «географією» особистісних смислів; так що фантазійні ранні поліморфні перверсні відношення до батьківським об'єктів згущуються в захоплення окремими частинами тіла партнера і бажання агресивного вторгнення в них. Еротичне бажання засноване на задоволенні несвідомого програвання поліморфних перверсних фантазій і дій ... ». У жінок «... фантазії і активність пов'язані з приниженням в результаті демонстрації себе іншим і зґвалтування сильним, небезпечним, незнайомим чоловіком» (О. Кернберг).

Коментар. Самоствердження в любові полягає в тому, що пригнічуючи плоттю плоть ми уявляємо себе господарями не тільки іншого тіла, але і особистості. Що гучніше в очах «люблячого» жертва «анального садизму» (П. Куттер), тим вище задоволення від її приниження. Сам вибір краси для статевого використання продиктований не чим іншим, як бажанням осквернення більш-менш гідного об'єкта. Краса і інші достоїнства партнера неодмінно повинні дисонувати з вмістом «ящика Пандори» - асоціацій скверни, пов'язаних з «люблячої» нижньою частиною тіла. Краса - цінність, яку «добро» промежини жадає принизити. Різниця між улюбленою (-им) і нелюбимої (-им) полягає в тому, що перша (-ий) викликає бажання осквернити, а друга (дружиною) не викликає. Обов'язкова умова сексуального довголіття - гнучка уява, а ключ до ерекції, незалежно від наявності партнера, в тому, чи здатна наша душа на переселення і перевтілення (злиття з брудом) з метою сексуального приниження образу.

Розум, серце ль життя їй дарувало?
І чим харчуватися їй личить?
Чому б психіатрів не вивчати ласолюбство з цієї точки зору, подібно до того як вивчається літературний жанр, який має свої витоки, свої закони, свою еволюцію і свої кордони?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация