Гіпатія Олександрійська і великомучениця Катерина - двоє людей, одна доля - Blog 2802S

У відносному напередодні свята на честь великомучениці Катерини на нашу Юліанським календарем і за фактом свята в Церквах, що керуються календарем Григоріанським зауважив кілька яскравих інтернет-публікацій У відносному напередодні свята на честь великомучениці Катерини на нашу Юліанським календарем і за фактом свята в Церквах, що керуються календарем Григоріанським зауважив кілька яскравих інтернет-публікацій. Найцікавіша з них торкнулася питання імені великомучениці Катерини. Для церковного календаря Московської Патріархії і брошурок з церковної лавки такого питання взагалі не існує. У них дається однозначна переклад імені. Для людей хоч на йоту допитливих ситуація стає багато складніше та й саме життєпис великомучениці постає перед нами як складний калейдоскоп яскравих історій і повчальних сцен.

Добре, залишимо це літературний твір цінителям жанру, а тут спробуємо доторкнутися до тієї історії, що безсумнівно відбилася в образі святої Катерини. Детальніше зупинюся на питанні імені «Катерина» в одній з найближчих публікацій, а нижче уявляю читачам фільм «Агора», який у 2009 році так і залишився непоміченим. Відкрив для себе його тільки вчора і був вражений чудовим сюжетом з історії Олександрії початку п'ятого століття. Історія про те, як церковна середа через гнаної менш ніж за століття перетворилася в гонителька. Відмінно показаний побут християнської громади античного мегаполісу з усіма його складнощами і перипетіями. Цікаво обіграна окрема грань церковного життя тих століть - Параболано. Громада Параболаном - абсолютно особлива група християн, які взяли на себе подвиг допомоги нижчих верств олександрійського суспільства і роль могильників для представників міського дна. сміливі Добре, залишимо це літературний твір цінителям жанру, а тут спробуємо доторкнутися до тієї історії, що безсумнівно відбилася в образі святої Катерини люди, що несуть свою благодійну місію з щоденним ризиком прихопити що-небудь з тієї зарази, що витала в олександрійських трущобах. Ті ж Параболано нерідко грали роль «Правого сектора» при вирішенні «міжконфесійних» і міжрелігійних питань мегаполісу. Червоною ниткою через все це показано долю жінки-вченого Гипатии, переконаною язичниці, що стала жертвою християнського фанатизму, чия історія практично документально представлена ​​в картині. Так про подію писав церковний історик Сократ Схоластик в V ст .:

Так як вона дуже часто розмовляла з Орестом, її звернення з ним дав привід до наклепу в церковному народі, нібито вона не дозволяла Оресту увійти в дружбу з Кирилом (свт. Кирило Олександрійський. Прим. Автора). Тому люди з гарячими головами, під начальством якогось читця Петра, одного разу змовилися і підстерегли цю жінку. Коли вона поверталася звідкись додому, вони стягнули її з носилок і залучили до церкви, званої Кесаріон, потім, оголивши її, умертвили черепками, розірвали на частини, а шматки тіла знесли на місце, зване Кінарон, і там спалили. Це завдало чимало ганьби і Кирилу, і олександрійської церкви, бо вбивства, чвари і все таке інше абсолютно чуже мислячим по духу Христову. Згадане подія відбулася в четвертий рік єпископства Кирила, в десятий консульства Гонорія і шостий Феодосія, в місяці березні, під час посту.

Дійсно, у фільмі діючими особою є святитель Кирило Олександрійський, великий церковний діяч і батько Церкви. Не варто драматизувати, що церковна реальність представлена ​​в картині не в позитивних фарбах. Позитивно, що незабутній олександрійцями образ Гіпатії міцно увійшов в усний переказ і потім ввібрав в себе історію, що сталася століттям раніше в тій же Олександрії. Через століття, Гипатия ожила вже в церковній свідомості, переплетені в книгах долею з великомученицею Катериною. Це була вкрай цікава і можливо, небезуспішно спроба загладити провину церковного народу і його прославленого згодом Патріарха.

Так чи інакше, сьогодні ми можемо дивитися на цю вкрай повчальну історію не тільки через прочитання стародавніх текстів, церковних істориків, а й очима кінематографістів, чий талант виразно доніс до нас всю складність і драматизм церковної історії. Ціна стрічки ще в тому, що паралелі із сьогоднішнім днем ​​виплавают в процесі перегляду одна за одною. Але то вже зовсім інша розмова для наших кухонь. Судити ж про те, як вплинув чином утворення язичниці Гипатии на житіє святої Катерини надаю читачам.

PS Якщо з яких-небудь причин перегляд відео виявиться незручним на сайті, можна легко знайти фільм, набравши в пошуковій системі «дивитися Агора».

If you have found a spelling error, please, notify me by selecting that text and pressing Ctrl + Enter / ЯКЩО ПОМІТИЛИ ПОМИЛКУ, БУДЬ ЛАСКА, сповістив мене! ВИБЕРІТЬ ФРАГМЕНТ ТЕКСТУ І НАТИСНІТЬ Ctrl + Enter.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация