Гіпнотичні практики дозволяють маніпулювати свідомістю людини - Моя газета

Добре відомо, що за допомогою гіпнозу, проведеного не тільки психотерапевтами на спеціальних сеансах, а й застосовуваного різними шарлатанами і шахраями, можна маніпулювати людською свідомістю

Добре відомо, що за допомогою гіпнозу, проведеного не тільки психотерапевтами на спеціальних сеансах, а й застосовуваного різними шарлатанами і шахраями, можна маніпулювати людською свідомістю. Досить звернути увагу на кримінальні хроніки, в яких розповідається, як вуличні ворожки і шахраї змушують людей абсолютно добровільно віддавати їм цінні речі, гроші, а то і взагалі знімати всі свої заощадження. При цьому не використовуються ніякі загрози - тільки гіпноз, який, тим не менш, і представляє дуже серйозну небезпеку для особистості.

У будь-якої маніпуляції людиною і його свідомістю немає нічого хорошого. Гіпноз в даному випадку не є винятком. Хоча багато психотерапевти міркують про його користь для лікування деяких захворювань, в дійсності набагато частіше зустрічаються приклади темного, протизаконного застосування гіпнозу, в результаті якого люди розлучаються зі своїми цінностями, майном або здійснюють такі вчинки, які ніколи б не дозволили собі, перебувай вони при здоровому розумі.

Гіпноз - чудовий інструмент маніпуляції людською свідомістю. Дослідник в області розуму людини, Л. Рон Хаббард відзначав, що людину робить особистістю його самостійність, відповідальність за самостійне прийняття рішень. Але якщо ці рішення суть втілення чужої волі, закладеної в людини за допомогою гіпнотичного впливу, хіба можна назвати це самостійністю? Тоді і людина, що знаходиться під гіпнотичним впливом, не може розглядатися як повноцінна особистість, оскільки він не віддає звіту своїм думкам і вчинкам.

Найлегше впливати на людину, коли він знаходиться в ослабленому або пригніченому стані. Тому гіпнозу найбільш схильні люди, хворі якимись серйозними захворюваннями, що випробували психологічну травму, які пережили розлучення з близькою людиною, що розійшлися з чоловіком, що потрапили в іншу неприємну ситуацію. Напевно, всі ми звертали увагу, що саме такі люди становлять «основу» тих, на кого намагаються впливати всілякі шарлатани. І це не випадково. В ослабленому стані людина відкрита для чужого психологічного впливу, яке може прийняти характер гіпнозу. У такому стані підвищеної сприйнятливості людині дуже легко можна вкласти в голову чужі думки і цінності.

Історія знає безліч прикладів, коли за допомогою гіпнозу, здавалося б, дорослі і розумні люди перетворювалися в інструменти в руках політичних пройдисвітів, диктаторів і фанатиків. Досить згадати історію Третього рейху або поглянути на діяльність сучасних екстремістських організацій, щоб зрозуміти всю згубність гіпнотичною маніпуляції свідомістю не тільки для окремих людей, а й для суспільства в цілому.

Таким чином, гіпноз являє собою введення людини в вигаданий світ ілюзій. Він протистоїть чіткої, раціональної і заснованої на самостійній оцінці того, що відбувається картині світу. Людина, що знаходиться під гіпнозом, просто не чує вас - він всього лише маріонетка, яка виконує закладену в нього програму.

Тим часом, звичайно, для думаючого і шукає людину є практики, що дозволяють і допомагають йому реалізувати закладені в кожній людині початку самостійності, цілеспрямованості, здатності до духовного розвитку. Не виняток у цьому і концепція Хаббарда, що не передбачає гіпнотизуючого або «зомбуючого» впливу, а саме культивує самостійність, звільняє від залежностей, в тому числі і психологічних, нав'язаних за допомогою гіпнозу.

Алена Верухіна

Але якщо ці рішення суть втілення чужої волі, закладеної в людини за допомогою гіпнотичного впливу, хіба можна назвати це самостійністю?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация