Гірські стрілки з Бундесверу вивчать гори Естонії, яких майже немає

В військове містечко Тапа їдуть на місце постійно дислокації німецькі військові. У порт Полдіскі вже доставлена ​​важка техніка гірськострілкового батальйону збройних сил Німеччини. В військове містечко Тапа їдуть на місце постійно дислокації німецькі військові

Фото: AP

Здавалося б, дивуватися вже нічому: альянс методично зміцнює свою присутність в Балтиці під розмови про "агресії і загрози з боку Росії". Але все-таки цікаво: а навіщо Естонії потрібні німецькі гірські стрілки? Якщо в цій невеликій прибалтійській країні гір не взагалі, немає жодного пристойного пагорба, що підходить під назву гора - тобто, височини вище 500 метрів над рівнем моря.

Хоча, звичайно, можна згадати найбільший естонський пагорб, який дуже гордо називається горою Суур Мунамягі, так і у нього межа - 319 метрів всього. Зате на вершині цієї гори, яка знаходиться в центральній частині Вируського повіту на Хааньяской височини, є своя оглядова вежа, огляд з якої - до 50 кілометрів на всі боки.

Всього в 2016 році в Естонії побувають дві роти 231 гірськострілкового батальйону 23 гірськострілецької бригади ФРН. Одна з цілей їх перебування на землі маленької прибалтійської країни звучить так, як ніби-то взята з рекламного буклету бюро подорожей - знайомство з природним ландшафтом країни. Друга, вже більш серйозна - проведення навчань спільно з естонськими військовими і іншими союзниками по НАТО. В естонських горах вчитимуться стріляти, треба розуміти. "

"Гірські стрілки в Естонії - це сюрреалістично. Звучить приблизно як" підводний човен в степах України ". Ймовірно, чиновникам з натовського" бюро подорожей ", які направили гірських єгерів знайомитися з ландшафтом Естонії, варто було краще в школі географію вчити. Можливо, вони Прибалтику зі Швейцарією переплутали? ", - пише оглядач Sputnik, Естонія Володимир Барсегян, - Може бути, саме гору Суур Мунамягі, а потім і її оглядову вежу збираються взяти стрімким альпіністським штурмом браві німецькі єгері? Прекрасне, доповім я вам, сходження вийде ".

Об'єкт туристичний, під'їзні шляхи є. Правда, народу в даному випадку забагато буде на одну гірку. Інфраструктура на це не розрахована. Але нічого, руками місцевих жителів можна на шляху до вершини розбити проміжні табори, куди доставити запас пива і гриль-ковбасок. Вже пікнік, так пікнік. Поспішати при підкоренні Суур Мунамягі не потрібно, пройшли за день від одного табору до іншого і досить. Знаходимось на травичці, п'ємо місцеве пиво, добродушно його критикуючи, співаємо прекрасні баварські пісні. Вивчаємо ландшафт. Гора-то всього одна, вивчити неважко. Ступінь складності сходження - по допустимим для учнів молодших класів нормам.

"Нехай браві німецькі солдати відпочинуть за рахунок німецького і естонського платника податків. Іншого нічого в голову не приходить. Розумію, що все це, можливо звучить безглуздо. Але ж хочеться зрозуміти, що робити в практично рівною, як стіл, країні гірським стрільцям. Ах, да. Ландшафт вивчати. ​​Якусь причину адже потрібно було придумати. А ця - не гірше, ніж будь-яка інша ", - робить висновок автор матеріалу.

Поки німецькі гірські стрілки будуть "вивчати ландшафт" Естонії, в Литву, в рамках формування міжнародного батальйону альянсу, відправляться з Бельгії 140 військовослужбовців . Зате Канада в Прибалтиці буде представлена ​​не тільки сухопутними військами, але і винищувачами разом з фрегатом ВМС країни.

Читайте останні новини Pravda. Ru на сьогодні

Але все-таки цікаво: а навіщо Естонії потрібні німецькі гірські стрілки?
Можливо, вони Прибалтику зі Швейцарією переплутали?
Пише оглядач Sputnik, Естонія Володимир Барсегян, - Може бути, саме гору Суур Мунамягі, а потім і її оглядову вежу збираються взяти стрімким альпіністським штурмом браві німецькі єгері?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация