Глава II: C. Розвиток Африки

Абіджан з висоти пташиного польоту, Кот д'Івуар

Абіджан з висоти пташиного польоту, Кот д'Івуар. Фото ООН / Базиль Зоман

Одним з найважливіших пріоритетів для мене є посилення діяльності Організації Об'єднаних Націй в Африці. Серйозність моїх намірів в цьому плані підтверджується тим, що першою моєю поїздкою в якості Генерального секретаря була січнева поїздка в Аддіс-Абеби для участі в Саміті Африканського союзу, де я зустрівся з Головою Комісії Африканського союзу Муссо Факи Махаматом. У квітні я скликав в Нью-Йорку першу щорічну конференцію Організації Об'єднаних Націй і Африканського союзу, в ході якої ми взяли на себе зобов'язання зміцнювати і поглиблювати співробітництво і наголосили на важливості стратегічного партнерства між нашими двома організаціями в справі сприяння сталому розвитку, забезпечення миру і безпеки та здійсненню прав людини на Африканському континенті.

Сьогодні Африка, як і інші регіони світу, - це динамічно розвивається континент, який, однак, характеризується суперечливим поєднанням успіхів і проблем. З одного боку, за темпами економічного зростання деякі африканські країни обігнали інші регіони світу, а частка учнів в початковій школі дітей в країнах Африки на південь від Сахари, як показує статистика, значно збільшилася (з 52 відсотків у 1990 році до 80 відсотків у 2015 році ), що не може не радувати. Крім того, істотно знизилися показники дитячої смертності. Разом з тим деякі регіони Африки стикаються з такими загрозами та викликами, як, наприклад, безперервне насильство і відсутність безпеки людини, які гальмують розвиток. Тривалі конфлікти обертаються серйозною загрозою голоду, і сьогодні три чверті країн, які стикаються з такою загрозою, - це країни Африки.

В економічному плані Африканський континент і раніше сильно залежить від сировинного сектора, і внаслідок нестійкості світових цін на сировину нестабільні доходи від експорту в багатьох африканських країнах істотно впливають на динаміку їх економічного зростання. У майбутньому цей континент також чекають труднощі. Згідно з прогнозами демографічного зростання, швидше за все чисельність населення буде зростати саме в Африці, причому частка молоді у складі всього населення досягне до 2050 року близько 60 відсотків. Всі ці молоді люди потребують в освіті, роботі, житло і охороні здоров'я, і ​​урядам буде непросто задовольнити їхні потреби.

Африканський континент може використовувати цей демографічний дивіденд для своєї вигоди, якщо буде інвестувати кошти в якісну освіту, підготовку викладацьких кадрів, технології та інновації, які приведуть до підвищення продуктивності, створення робочих місць і стимулювання всеохватного економічного зростання і процвітання. Нарощування інвестицій і зміцнення інституційного потенціалу для проведення в життя новаторських рішень буде здійснюватися по лінії багатосторонніх партнерств, і тут може бути корисна Організація Об'єднаних Націй. Величезне значення матимуть створення нових можливостей і розширення прав і можливостей жінок і молоді в якості однієї з цілей в області розвитку.

Порядок денний на період до 2030 року дуже важлива для майбутнього Африки, і Організація Об'єднаних Націй в тісній співпраці зі своїми африканськими партнерами домагається, щоб здійснення цілей в області розвитку і реалізація Порядку денного Африканського союзу на період до 2063 року представляли собою гармонійну і взаємозміцнюючими діяльність. З метою заохочення такої синергії Організація Об'єднаних Націй і Африканський союз спільно затвердили загальну структуру звітності з єдиною системою контролю і оцінки. Крім того, в грудні 2016 року Генеральна Асамблея прийняла Програму активізації партнерського співробітництва між Організацією Об'єднаних Націй і Африканським союзом в здійсненні порядку денного в області інтеграції та розвитку в Африці на період 2017-2027 років (резолюція 71/254 ). Ця динамічна діяльність вимагає узгоджених зусиль, і всі країни світу зацікавлені в цілеспрямованих діях з підготовки фундаменту для майбутньої сильної Африки.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация