Глава омського виборчкому: «Завтра ми зможемо голосувати не виходячи з дому»

Сьогодні, 18 грудня, в Омську відбулася науково-практична конференція, присвячена 25-річчю виборчої системи Росії. Обговорити її минуле і майбутнє зібралися співробітники виборчкомів всіх рівнів, депутати, чиновники облправительства, члени політичних партій, політологи. Йшлося про еволюцію виборчого процесу з 1993 року до наших днів.

Довідка: Новітня історія виборчої системи РФ веде відлік з 29 вересня 1993 року. Саме тоді був затверджений перший склад Центральної виборчої комісії: голова і 20 членів ЦВК. До першого складу увійшов також оміч - кандидат юридичних наук Віктор Степанович Карпун.

В урочистій частині заходу присутніх привітав губернатор.

- 25 років тому Росія вибрала демократичний шлях розвитку свого суспільства. Ми бачимо, що за цей час наша виборча система не стояла на місці, вона розвивалася, як законодавчо, так і технологічно. Входять в обіг електронні ресурси, впроваджується автоматизація голосування. Але головне залишається незмінним - це збереження тих демократичних основ, які були закладені Конституцією.

Глава регіону залишився задоволений роботою виборчкомів на двох минулих виборчих кампаніях: президента і губернатора, на останній з яких він набрав 82,5%. «Дуже низький відсоток скарг дозволив спостерігачам відзначити, що вибори у нас проходили відкрито і прозоро», - зазначив він.

Спікер обласного Заксобранія Володимир Варнавский виступив «в стилі ретро». Він пройшовся по основним віх омської виборчої системи і згадав, наскільки недосконалою вона була біля самих витоків.

- Що таке один голос? 1994 рік. Міська рада Омська, 200 депутатів, вибори голови. 50 на 50 - демократи і колишні плутократи. Підходять до мене, кажуть: ми вас пропустимо головою міськради, але заступник буде нашим. Я кажу: але якщо ви мене пропустіть, у мене ж буде право представити заступника.

Також в зал був запрошений ветеран виборчої системи - Віктор Карпун, який входив в ЦВК перших двох скликань (1993-1999 роки). Він теж зосередився на історії.

- Західна цивілізація має великий досвід у становленні демократичних інститутів. У Росії, на жаль, свій досвід розвитку. До жовтня 2017 року в нас не було серйозно розвиненої демократичної системи. За роки СРСР її теж не вдалося створити. І в 90-і роки в Росії вибухнув страхітливий криза. Ви знаєте: дві гілки влади не змогли знайти спільну мову, і президент Єльцин розстріляв Верховна рада. Всі розуміли, що Росія стоїть на роздоріжжі.

Нинішній голова виборчої комісії Омської області Олексій Нестеренко, навпаки, приділив увагу сучасним технологіям. За його словами, виборців вже позбавили від «кріпосного права», а в майбутньому можна буде голосувати не виходячи з дому.

- Сьогодні ми освоїли технології мобільного виборця - як ніби непомітно. Насправді це фантастика! Як називає це глава ЦВК Елла Панфілова, сталося звільнення від кріпосного виборчого права. Людина на виборах може проголосувати за місцем свого фактичного знаходження, там, де він знаходиться, а не за місцем прописки. Завтра, можливо, ми зможемо проголосувати на будь-яких виборах в Росії в будь-якій точці країни. Якщо розв'язати айтішникам руки, то післязавтра ми будемо голосувати не виходячи з дому.

Друга частина конференції складалася з виступів політиків, політологів і громадських діячів про різні аспекти виборчого права. У тому числі доповідь «Громадське спостереження за виборами - як необхідний атрибут громадянського суспільства» прочитав заступник секретаря Громадської палати Омської області Ігор Боровський. Він розповів про досвід підготовки спостерігачів на останніх виборчих кампаніях. Членам ОП вдалося знайти більше тисячі волонтерів для роботи на дільницях у всіх районах області.

Прокоментував цю роботу другий член ОП, Михайло Машкарін.

- Перед днем ​​голосування для спостерігачів провели навчання з участю юристів, політологів. Вийшло так, що ОП підготувала більше спостерігачів, ніж політичні партії, навіть КПРФ, яка завжди займалася цим. Звичайно, це дуже важко. Партії, як правило, платять спостерігачам, а ми це робили абсолютно безкоштовно. Причому всі спостерігачі будуть брати участь у всіх наступних виборах.

Підписуйтесь на наш канал в Яндекс Дзен .

Знайшли друкарську помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter

Що таке один голос?
Знайшли друкарську помилку?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация