Глава II: H. Контроль над наркотиками, попередження злочинності та боротьба з міжнародним тероризмом

  1. Контроль над наркотиками
  2. попередження злочинності
  3. Боротьба з міжнародним тероризмом

Знищення конфіскованих наркотиків співробітниками національної поліції по боротьбі з незаконним обігом наркотиків

Знищення конфіскованих наркотиків співробітниками національної поліції по боротьбі з незаконним обігом наркотиків. Фото ООН / Статон Вінтер

Міжнародні потоки людей і товарів, як легальні, так і нелегальні, продовжують розширюватися швидше, ніж міжнародне співтовариство може їх відслідковувати, не кажучи вже про те, щоб регулювати. В результаті переміщення безлічі біженців і мігрантів, найчастіше викликаного конфліктами, все більше людей стають жертвами торгівлі людьми, і у Всесвітній доповіді про торгівлю людьми за 2016 рік висловлено занепокоєння з приводу того, що значну частину таких жертв становлять діти. Ця катастрофічна ситуація ускладнюється ще й контрабандою диких тварин і рослин і предметів старовини. На підставі відомостей, отриманих з першої глобальної бази даних про арештоване майно, в доповіді "World Wildlife Crime Report: Trafficking in Protected Species, 2016" ( «Всесвітній доповідь про злочинність щодо диких видів флори та фауни: незаконний обіг охоронюваних видів, 2016 рік ») вказується, що було зафіксовано майже 7000 випадків торгівлі дикими тваринами і рослинами. Крім того, в злочинних цілях використовуються і технічні досягнення, а кіберзлочинність як і раніше являє собою глобальну проблему. Організація Об'єднаних Націй також займається вирішенням проблем, пов'язаних зі злочинністю, шляхом розробки глобального договору про безпечне, впорядкованої і легальної міграції та глобального договору про біженців.

Контроль над наркотиками

Все більшу увагу привертає до себе глобальна проблема наркотиків. Як вказується у Всесвітній доповіді про наркотики за 2017 рік , 29,5 млн осіб страждають від розладів, пов'язаних зі споживанням наркотиків, а торговці наркотичними засобами постійно вдосконалюють свою продукцію. Наркомани часто виявляються в соціальній ізоляції, що ускладнює їх одужання і реінтеграцію в суспільство.

Організація Об'єднаних Націй продовжує підтримувати засновані на дотриманні прав людини стратегії по боротьбі з наркотиками і нарощування потенціалу в таких сферах, як охорона здоров'я, відправлення кримінального правосуддя і управління пенітенціарною системою, а також в організаціях громадянського суспільства, щоб забезпечити наркоманам та ув'язненим більш широкий доступ до існуючих послуг, в тому числі послуг по боротьбі з ВІЛ. У сфері альтернативного розвитку, покликаного витіснити наркотиковмісних культури, Організація Об'єднаних Націй надає підтримку сільському населенню шляхом забезпечення законних можливостей для отримання доходів, в першу чергу шляхом організації стійких ринків збуту товарних культур.

Під час спеціальної сесії Генеральної Асамблеї по світовій проблемі наркотиків, проведеної в 2016 році, держави-члени підтвердили всеосяжний підхід, в якому охорони здоров'я, розвитку і прав людини приділяється така ж увага, як і правоохоронної діяльності. Організація Об'єднаних Націй підтвердила центральну роль трьох міжнародних конвенцій про боротьбу з наркотиками та інших відповідних документів. У заключному документі (резолюція S-30/1 ) Міститься понад 100 оперативних рекомендацій, які країни втілюють в життя під керівництвом Комісії з наркотичних засобів.

попередження злочинності

Двома завданнями першорядної важливості для мене є ліквідація всіх форм насильства по відношенню до жінок і ліквідація всіх форм насильства щодо дітей

В рамках тієї підтримки, яку Організація Об'єднаних Націй надає державам-членам в боротьбі зі злочинністю, двома завданнями першорядної важливості для мене є ліквідація всіх форм насильства по відношенню до жінок і ліквідація всіх форм насильства щодо дітей. Згвалтування відносяться до числа тих військових злочинів, які часто відбуваються за часів чвар. Мій Спеціальний представник з питання про сексуальне насильство в умовах конфлікту звернула особливу увагу на те, що сексуальне насильство використовується в якості одного з тактичних методів ведення війни і терористичної діяльності. На цій основі Рада Безпеки прийняла резолюцію 2331 (2016) з питання про торгівлю людьми, в якій особливо наголосив ризик торгівлі людьми в умовах конфлікту і визнав, що захист і розширення прав і можливостей жінок і дівчаток є одним з центральних елементів стратегій боротьби з тероризмом та протидії насильницькому екстремізму. Діти також стають об'єктами насильства, а вбивство дітей і заподіяння їм каліцтва як і раніше відносяться до числа найбільш поширених і нелюдських діянь, скоєних по відношенню до дітей. Наприклад, в 2016 році в Афганістані Організація Об'єднаних Націй зафіксувала 3512 випадків загибелі дітей, що на 24 відсотки перевищує аналогічний показник 2015 року та є найвищим показником в історії. Разом з тим у травні цього року завдяки інформаційно-роз'яснювальній роботі, проведеної моїм Спеціальним представником з питань дітей і збройних конфліктах, на свободу були відпущені 110 дітей, яких утримували під вартою в Сомалі. Організація Об'єднаних Націй повинна продовжувати свої зусилля з викорінення цього зла.

Згубний вплив на розвиток надає корупція, оскільки вона призводить до розкрадання цінних ресурсів задля отримання особистої вигоди. Цей рік ознаменував собою початок другого циклу розгляду ходу здійснення Конвенції Організації Об'єднаних Націй проти корупції , В якій основна увага приділяється заходам попередження і повернення активів.

Боротьба з міжнародним тероризмом

Нещодавно Генеральна Асамблея затвердила мою пропозицію про створення нового Контртерористичного управління

Ми активно просуваємо нову програму по боротьбі з тероризмом завдяки прийняттю наступних трьох стратегічних заходів:

  • недавно Генеральна Асамблея затвердила мою пропозицію про створенні нового Контртерористичного управління під керівництвом заступника Генерального секретаря, з тим щоб забезпечити більш ефективне керівництво і підвищити узгодженість дій всієї системи Організації Об'єднаних Націй, а також посилити діяльність з нарощування потенціалу протидії тероризму в державах - членах Організації Об'єднаних Націй. Нове Управління сприятиме підвищенню рівня пропагандистської та інформаційно-роз'яснювальної діяльності та мобілізації ресурсів з метою нарощування зусиль щодо запобігання конфліктів, побудови стійкого миру і усунення корінних причин, що створюють умови для вербування терористів;
  • прийнятий більш енергійний підхід «вся Організація Об'єднаних Націй», застосування якого буде і далі сприяти здійсненню Глобальної контртерористичної стратегії Організації Об'єднаних Націй і міжнародних нормативно-правових рамкових документів, включаючи план по припиненню потоку бойовиків-терористів;
  • створено Групу високого рівня з питань запобігання насильницького екстремізму, яка буде грати ключову роль в запобіганні цього явища.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация