Глибоко над річкою

Ми зараз знаходимося під пагорбом, на вершині якого красується своєю повітряної білизною замок, що віддалено нагадує англійський Віндзор. Колись, дуже давно, в 13-му столітті, на цьому місці з'явилася невелика фортеця, збудована в стилі ранньої готики. Через два століття вона перетворилася на справжній готичний замок, який трохи пізніше привернув увагу короля Фердинанда Першого. За перші чотири століття свого існування замок змінив 26 власників, і кожен новий господар вважав за свій обов'язок затіяти хоч маленьку, але реконструкцію.

Гаррі Каспаров (праворуч) Фото: ЧТК   І зараз замок люблять відвідувати сильні світу цього Гаррі Каспаров (праворуч) Фото: ЧТК І зараз замок люблять відвідувати сильні світу цього. З королів в кінці березня цього року тут відзначився король шаховий, Гаррі Каспаров, якого в цих стінах прийняв чеський президент Вацлав Клаус. До слова, під час сеансу одночасної гри відразу після зустрічі з президентом, на одній з дощок з чемпіоном світу бився син президента. Історія замовчує про те, як закінчилася ця битва.

Нічого не скажеш, забійний підйом. Цікаво, а чому замок так називається. Запитаємо про це у нашої давньої знайомої, гіда Олени Гораковой.

Фото: www Фото: www.czechtourism.com - Ми так довго піднімалися вгору, що в голову прийшло зовсім іншу назву замку - Висока-над-Влтавою. Підйом, дійсно, був жорстоким, особливо для завзятих курців. Чому ж замок називається Глубока-над-Влтавою?

«Той, хто все ж подолає цей підйом, заслуговує споглядати той вид, який відкривається його погляду. Це чудовий замок, який був перебудований в 19-м столітті в стилі, який прийнято називати віндзорської неоготики. Прямо з вершини цього пагорба був виритий колодязь, що досягав рівня Влтави, що протікає неподалік. Колодязь забезпечував водою середньовічну фортецю, яка стояла на цьому місці до побудови замку ».

Фото: Автор   У замку нас вітала співробітниця музею Зіта Кубранска, яка продовжить мою розповідь про історію перлини англійської неоготики: «Один з Шварценбергов - Ян Адольф Перший - купив замок у іспанського генерала в 1661 році Фото: Автор У замку нас вітала співробітниця музею Зіта Кубранска, яка продовжить мою розповідь про історію перлини англійської неоготики: «Один з Шварценбергов - Ян Адольф Перший - купив замок у іспанського генерала в 1661 році. Ось якраз зліва можна бачити портрет маршала Яна Адольфа фон Шварценберга, який в 16-м столітті був головнокомандувачем австрійських імператорських військ. Під командуванням оного представника знатного роду були вщент розбиті турецькі війська. На честь цієї славної перемоги в герб Шварценбергов помістили голову турка і ворона, викльовують мертвому ворогу очей.

Спочатку на цьому пагорбі стояла середньовічна фортеця. У 16-му столітті її перебудували на ренесансний замок. У 18-му столітті - вже при Шварценберг - замок чекала друга перебудова, після якої він придбав барокові обриси. Століттям пізніше за велінням княгині Елеонори, уродженої Ліхтенштейн, прабабусі останнього власника, замок протягом тридцяти років був перебудований в стилі англійської неоготики і став таким, яким його можна бачити зараз. Емігрувавши в 1939 році, Шварценберги залишили замок назавжди. Нині він перебуває у власності чеської держави ».

Фото: Автор   Нинішній міністр закордонних справ Чехії Карел VII Шварценберг, є представником ОРЛИЦЬКИЙ гілки оного сімейства Фото: Автор Нинішній міністр закордонних справ Чехії Карел VII Шварценберг, є представником ОРЛИЦЬКИЙ гілки оного сімейства. Є - точніше, вже в минулому часі - була ще одна гілка Шварценбергов, її прийнято називати Глибоцькому, по імені цього замку. Гілка ця перестала плодоносити в 1950 році - останній власник замку помер бездітним в еміграції.

Зараз ми знаходимося в «гобеленів залі», я нарахував вісім дуже красивих фламандських гобеленів. На кожному з них латинські написи, щось на зразок повчань. Ось, наприклад, перекладаю: «Око Господнє бачить правду». На одному з полотен зображена жінка з глечиком, в якому, як видно, масло. Поруч з нею сидить кішка з висунутими кігтями, презирливо дивиться на всіх її споглядають. Вона вже готова пустити в хід кігті, аби туристи швидше пішли з цього залу. Жарт.

Фото: Архів Чеського радіо 7 - Радіо Прага   Під невсипущим наглядом злісної кішки ми переходимо в бібліотеку Фото: Архів Чеського радіо 7 - Радіо Прага Під невсипущим наглядом злісної кішки ми переходимо в бібліотеку. Погляд відразу зупиняється на двох великих глобусах. Один - зоряне небо, ось, наприклад, Антарес. Судячи з деяких сузір'ях, які мені відомі, середньовічна карта неба була досить точною. Ну, а глобус зліва - це планета Земля. Північна Америка на себе схожа дуже віддалено.

Привертає увагу портрет хлопчика. За словами нашого гіда, Зіти Кубранской, це Фрідріх Шварценберг. На нім портреті він зображений у восьмирічному віці. Примітно, що він став кардиналом вже в 33 роки.

Фото: Архів Чеського радіо 7 - Радіо Прага   А в цьому залі експонати розвішені навіть на стелі Фото: Архів Чеського радіо 7 - Радіо Прага А в цьому залі експонати розвішені навіть на стелі. Ми знаходимося в третій поспіль збройовій кімнаті. Крім зброї, тут ще й лицарські обладунки. Пацифістам тут робити явно нічого. Вага обладунків - 25-30 кг, а величезний меч на стіні важить дванадцять кг. Біля вікна - невелика статуетка, це маршал Карел Шварценберг, теж з ОРЛИЦЬКИЙ гілки, що розбив спільно з пруськими та російськими військами в 1813 році армію Наполеона. В гості до Карела Шварценберга навідувався і Олександр Перший. В один зі своїх візитів він привіз в подарунок величний маршальський жезл, зроблений з бивня нарвала.

Картина не буде повною, якщо я не обізнаний про враження у кого-небудь з численних російськомовних туристів.

Фото: Автор   - Наскільки вам сподобався замок, якщо, звичайно, він вам сподобався Фото: Автор - Наскільки вам сподобався замок, якщо, звичайно, він вам сподобався?

«Пишність незвичайне! Справжній лицарський замок, який хороший всім: і внутрішнім оздобленням, і парком. Ну, а вид зовні - просто немає слів! »

«Не дивлячись на те, що замок великий, він світлих тонів і тому не здається громіздким або важким. Навпаки, дуже все легко і красиво! »

Чому ж замок називається Глубока-над-Влтавою?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация